29 Mayıs 2009 Cuma


Lazer Yapılmış Plexiglass BileziklerBen yokken arada uğrarsınız belki diye yazıları önceden yazdım bu sebeple yorumlarınızı onaylayamıyor olacağım. Kıbrıs'dan sevgiler...
Plexiglass terimiyle tanışmam çocukluk yıllarıma dayanır. Annemin aldığı bir gazetelik vardı aynı zamanda duvar rafı da olabilen. Evlenirken yürütmeme izin vermediği :) Biliyormusunuz halk arasında bir tabir varmış, evlenip evdeki eşyalara göz diktiğimde annemden öğrendiğim: "Kız çocuk baba evinden çıkarken ayağına sakız yapışırsa ayağını sürüklermiş ki; yapışan sakızı bile kendi evine götürebilsin!"

Plexiglass şeffaf plastik ağırlıklı döküm akrilik levha ve aynı zamanda polimetilmetakrilat esaslı termoplastik bir malzemedir. Pleksi şeffaf ve renkli bütün formlarında parlak bir görünüme sahiptir. Atmosfer şartlarında dayanıklılığı diğer bütün plastiklerden daha yüksektir. Bu sebeple çok değişik iklim şartlarında dahili ve harici geniş uygulama alanlarında kullanılabilir. Bu bilezikler ise lazerle kesilerek yapılmış plexiglass karışımlıdır.

Fiyatları ise; benim ve eminim ki sizler için de, {çoçukluğumuzdan bahsediyorum elbette ki!} çizgi filmlerde Bugs Bunny'nin gözlerinde ki sevinçden başka bişey çağrıştırmayan işarete sahip 25 ila 55 $ arasıdır.

5 Yorum Oku / Yorum Yaz :

hersheyler   29 Mayıs 2009 22:27  

pleksiler çok güzel ama bence çok gereksiz pahalıya satıyorlar sonuçta ucuz bir malzeme
annenin sözü süpermiş benim babannemde "kız eve geldiğinde evin direkleri sallanır" derdi hep birde bir hikayesi vardıki süper çok kumalı bir kadın her sabah oh ortağım yok diye sevinirmiş bir gün kocası kızmış o kadar kuma aldım hala seviniyorsun kadında demiş kızım yok ortağım yok :)bende her gittiğimde birşeyler alır gelirim evden:)

ŞANSLI   29 Mayıs 2009 22:48  

Bu bileziler çok ilginç.
Sevgiler

PINK PRINCESS   30 Mayıs 2009 00:43  

tatlım o sakız meselesi şöyle,sakızı kendi yapıştırırmış ki giderken sakıza yapıştırıp bişi götürebilsin:))

moda tasarım stil   30 Mayıs 2009 11:50  

çok hoş bu lazer kesimli eşyalar..ben bayılıyorum..

Stil Direktörü   4 Haziran 2009 22:39  

hersheyler süpermiş yalnız iyiki yazmışsın canım :)

ŞANSLI bende sevdim cidden farklı canım.

PINK PRINCESS hadi ya öylemiymiş aa süper anneme ileteceğim canım sağol.

moda tasarım stil bende şeker ama bunlar fazla tuzlu.


Bu blogun tema tasarımı Stil Direktörü tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2006 - 2015