23 Ağustos 2009 Pazar


Başımdan Aşağı Mim YağdıSöz verip verip ancak yazacak fırsat buldum arkadaşlar, bu yazdığım konu dışında başka konularda mimler de var mailimde saklıyorum unutulmuş değil bilesiniz!

Öncelikle bu mim tam senlik yaratıcılık denince akla senden başkasını diyemem diyen birkaç arkadaş oldu :) Çok merci canlar!

Kreativ=Yaratıcı Blogger ödülü. Mimin konusu hakkımda bilinmeyen 7 özellik, iyi de bunun yaratıcılıkla ne alakası var, ne sallamasyon bir mim bu. İlk çıkaran kimse iyi sallamış yani :)

Ödüle dair iki ayrı görsel kullanılmış ee bari dedim adı yaratıcılık ikisini de birleştireyim de tam olsun.


Kural 7 tane blogu ödüllendirmek ve kendimiz hakkında 7 bilinmeyen yazmakmış, tüm dünya yazdı bu ödülü o yüzden ben kimseye yollamıyorum.

Bana mimi yollayan güzeller, (sıralama randomdur kişi yada alfabetik sırayı baz almadan yazıyorum) 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

İlk aklıma gelen 7 bilinmeyenim.

 1. Rahmetlinin dünya görüşü ve karakteri beni bağlamaz, sesine ve şarkılarına biterim Ahmet Kaya'nın. Hatta ilk evimizi taşırken evi düzenleme esnasında sesi köklemiş dinliyordum, eve gelen Ömi'nin dediğini aynen aktarıyorum "Edi kıs annem şunu hücre evi diye basacaklar evimizi :) "

 2. Benim alfabem 28 harf, R'ler yalan olmuş, Beyaz'ın dişi versiyonuyum. Okulda bir arkadaşım, "Eda paraya para demez, çünkü R'leri söyleyemez diye geyik yapardı :) "

 3. Maşallah diyeyim, 30 yaşıma geldim sadece apandisit ameliyatı ve skolyoz (burada bahsetmiştim uzun uzun) dışında bir hastalık geçirmedim. Annem sarılıklı bebeklerin yanına sokarmış ama bağışıklık tavan yapmış sanırım.

 4. Bu bir itiraf ve vicdan hesaplaşması olsun :( Biz iki kardeşiz, aramızda 10 yaş var. Haliyle insan 10 yaşında ufak bir kız olunca, erkek kardeşiyle oyuncak bebek gibi oynuyor. Kardeşime elbise giydirip, oje sürmüştüm, ayrıca Marilyn Monroe desenli bir elbisem vardı onu giydirip göğüs yerlerine de pamuk koymuştum, hemde koli bantı ile pamukları bantladım ki düşmesin suni memeler. Yatacak yerim yok affet beni kardeşim :(

 5. Fena yaramaz bir çocukmuşum. Annem "4 gün geceliğimi çıkarmadan peşinde koştuğumu bilirim" der. Annem üniversitedeyken beni doğurmuş bu yüzden bana bakmaya bir sürü teyze, abla gelmiş. Gönül diye birkızcağızın habire burnu akıyordu, sinir oluyordum. Yaşımda 8 falan, kızın burnuna 404 sıkmıştım uyurken :) Ne olay olmuştu, zavallı babam aylarca kızcağızın tedavisini üstlendi. Allah'ım bana benim gibi yaramaz bir çocuk verme ne olur.

 6. Ömi bana evlenme teklif ettiğinde ona dediğim 2 şey oldu. 1, ütü yapmam, çünkü annem tanesi 1 liradan ütüleri bana kakalardı :) 2, lavaboda küvette saç kıl olursa almam çünkü fena böğürüyorum. Öyle ki, dişlerini fırçalarken çıkaran kaç insan bilirsiniz. Sırf bu yüzden Allah razı olsun Ömi'den kendinden sulanan diş macunları getiriyor bana dışarı gidince.

 7. İlk evlendiğim sene hastalık derecesinde titizdim hergün toz alırdım şimdi ise biraz daha törpüledim kendimi. Ama yine de haftada iki gün temizlik olmadığı zaman yerlerde tüy kıl görünce fena oluyorum. Hatta kedi kılı almaya yarayan Ikea'dan yapışkanlı rulo aldım cebimde geziyorum :)

  İşte aklıma gelen ilk 7 bu saysam daha neler var da, deli bu ayol dersiniz :)
  Gerçi öyleyim de zaten :)
  Bana hergün bayram ohh yandan yandan iyi pazarlar canlar.

0 Yorum Oku / Yorum Yaz :


Bu blogun tema tasarımı Stil Direktörü tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2006 - 2015