4 Eylül 2009 Cuma


Dünya Küçük Özge'siz Olmaz'ım ;)Dünya çok küçük! Evlenmeden önce yaşadığım karşı komşumuzun küçük kızı Özge'm beni buldu. Ay bilog seviyorum seni :) Ablası Özlem mahalleye taşındığımızda ilk arkadaşımdı, apandisit ameliyatı olduğumda az ilgilenmedi benimle. Sonra Özge'miz büyüdü yaş farkı kapandı.

Ah ne komik günler yaşadık, vaktiniz varsa okuyun.

Biz Özoş'la iki sazan; papates kızartır yanında da nesquik içerdik. Zevksizliğe bakınız. Tam patatesler pişer, nesquikleri hazırlarız, Özge camdan avaz avaz bağırırdı. "Ablaaaaaaa yemek hazır, eve gel!" diye :) Hep kursağımızda bıraktın be Özge'm :)

Günler günleri kovaladı biz ablalar evlendik, bizim kız büyüdü o da yuvasını kurdu. Geçenlerde bir yorumla anladım onun o olduğunu! Akabinde konuşmalar, gülüşmeler, eskiyi yad etmeler falan. Burada anlatamayacağım o kadar çok anımız var ki; içlerinden en anlatılabilir olanları seçeyim.

Biz ana caddeye halı serip piknik yapardık.

Annemlerin arka bahçesinde seramik kalıplarının olduğu yeri boşaltıp, "Özlem'le eve çıktık ayrı yaşayacağız." diye ahkam keserdik. Arka bahçe yalnız dikkatinizi çekerim. Hatta piknik tüpünde omlet yapmaktan ikimize de kaşıntı basmıştı.

Karşılıklı evlerde yaşamamıza rağmen, düzenek kurup kağıtlara notlar yazar camdan cama mesajlaşırdık.

Sadece erkeklerin gittiği kahve sahibini ayarlayıp, kadınların da girip okey oynayabileceği bir mekan haline getirmiştik.

Bunlar en anlatılabilir olanları gerisi bize kalsın, bizim arka bahçedeki incir ağacını hiç yazmıyorum muhahha :)

Özge'siz Olmaz blogunun sahibinden bahsediyorum arkadaşlar!

Hamili yakınım çok samimi bir yazı yazmış; ben bir kısmını kopyaladım tamamını okumak için buraya.

Eda'yı buldum blogda stildirektörü gerçi tanıyorsunuzdur ben biraz bu konularda cahil olduğumdan geç buldum, ben onu 5 yaşından beri falan tanırım aşığımdır ona, ablamın arkadaşıdır gerçi, ufacıktı bir giyinirdi, bir yakıştırırdı anlatamam, ben onu tuvana büyükçınara benzetirim, o da liseden mezun olduğunda sadece güzel giyindiği için vakkonun genç bölümünün başına geçmiş çünkü vakko yetkilileri edayı tanımıyorlarmış.

Eda'ya 2 kurdele,1 düğme ve 1 bişey verin eda size ne isterseniz yapar bu 10 yaşındaykende böyleydi 30 yaşında da böyle,aynı işte o hep sanatçı ruhluydu (annesi ve babası da sanatçı bu arada ben olucak değilim tabi:)), hep farklıydı, hep iyiydi, hep candandı mutlaka okuyun onu, doyamıycaksınız. Zaten onun reklamını yapmak bana düşmez.

Özge'm bu aşk karşılıklı bebeğimmm, bir dip not Vakko değil Beymen kuzum :)

Haftaya geleceğim üçünüz de olun; bir taşla üç kuş vurmuş olayım. Öperim gözlerinizden.

Not: Altta gördüğünüz görsel konu ile ilgili arkadaşlık üzerine bir resim. Ama defalarca altını çizdiğim ara ara nacizane sizlere de yazdığım gibi, alıp fotoğrafı tak BLOGLARIMIZA KOYMUYORUZ :) Ne yapıyoruz görsel kaynak ahanda burası diye yazıyoruz, yazılara link vermeyi bilmiyorsanız da burada nasıl yapacağınızı izah etmiştim.

10 Yorum Oku / Yorum Yaz :

Derin   4 Eylül 2009 06:26  

Ne güzel bulmuşsunuz birbirinizi (:
Bu arada şu ayrı evde yaşayacğz muhabbetini bizde yapardık küçükken :D
aah küçükken... (:

DAISY DESIGN   4 Eylül 2009 09:49  

cnm demek kı tüm ozgeler senı cok seviyor:)

Adsız   4 Eylül 2009 16:03  

edoşum ben özlem yazını okudum da agladım simdi seni çok ozledim cocuklugumun en guzel anıları seninle gormesem bıle aklımın bır kosesınde hepvarsın bu arada ben bu bılgısayar ıslerıne bıraz uzagım ama ozge ogrettı her gun acıp okuyorum seni ozgeye kac zamandır dıyorum benimle ilgili bi şeyler yaz dıyorum boklu hıc yazmıyo simdi bi baktım sen yazmısın nasıl mutlu oldum ya anlatamam seni cok sevıyorum güzel arkadasımmm

özge   4 Eylül 2009 17:58  

anam ünlü olmuşummmmmmmm heeeeeeeeyt be:)çok teşekkür ederimmmm canım benim,çok sevindim oleeeeeeeey.

* ஐ * : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : * ஐ *   4 Eylül 2009 21:39  

Ah benim bebeğim Özoşum ya, hele ben sorma murnumda tütüyorsun resmen cicim. Öpüyorum gözlerinden duysal kadın, haftaya dükkandayım mucx

* ஐ * : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : * ஐ *   4 Eylül 2009 21:39  

özgem deli kızım benim, edi seni yesin yesin!

Cocukla Cocuk   6 Eylül 2009 18:21  

Bir arkadaşım bulmuştu beni de blog yazdığımdan haberi yok, telefon açtı, ya ben seni bir yerde gördüm ama emin olamadım diye sitede fotoğrafımı görmüş. epey bir gülmüştük. Güzel oluyor böyle tesadüfler.

* ஐ * : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : * ஐ *   6 Eylül 2009 23:07  

Cocukla Cocuk değil mi ne güzel gerçekten netin keyifli yönleri de var işte


Bu blogun tema tasarımı Stil Direktörü tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2006 - 2015