26 Kasım 2009 Perşembe


Yedisanat'dan Karakalem Joker PosteriGeçen aylarda blogcu arkadaşım Kristal Küre blogunda Yedisanat'ın karakalem posterlerinden bahsedince ilgimi çekmişti. Sağolsun blog sahibi arkadaşım, firma ile irtibata geçmiş ve bana hediye yollatmıştı.

YediSanat firma sahibi Semih beyin kaleminden firma hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için ekliyorum. Kendisine ve Kristal Küre'ye de teşekkür ediyorum.

Firma olarak yedisanat.com adlı bir web sitemiz var. Bu siteden online olarak fotoğraflarınızı yükleyip karakalem portre, karikatür portre, çizgi roman ya da yağlı boya çalışmanızı yaptırabiliyorsunuz. Amacımız herkesin hayatında ve kişisel ilişkilerine bir şekilde sanata yer
açmak. Afişlerimizden görebileceğiniz üzere çizerlerimiz çok ama çok başarılı. Afiş fikrimiz ise sanata ve dolayısıyla sinemaya olan ilgimizle paralel olarak oluştu. İki sanat dalını bir araya getirmek için böyle bir yol seçtik.

Tüm ürünler el çizimi olarak hazırlandıktan sonra matbaa yoluyla çoğaltılıyor. Şu an tüm Megavizyon mağazaları, Mephisto, hepsiburada.com'da satılmaktayız. Ürünlerimiz bir kaç gün içerisinde de Kabalcı kitabevi, Pandora gibi lokasyonlarda da satılmaya başlayacak. Her geçen gün afişlerimize orjinal ve farklı ürünler ekliyoruz, haftabaşında tüm noktalarda çok özel bir Atatürk posterimiz de yüzünü müşteriye gösterdi.

Kişisel olarak fikrimi söylemem gerekirse, son iki yılda firmalar blogların gücüne hak vermeye başladı. Ancak dünyada gıda birinci sırada olmakla beraber, ikinci sırayı kozmetik sektörü alıyor. Sizlerde farkındaysanız makyaj üzerine bir sürü blogcu arkadaşım var, ve aldıkları ürünleri, yeni çıkan ürünleri paylaşıyorlar. Firma olarak kozmetik sektörü içerisinde Flormar anket dolduran blogculara hediyeler de yolluyor.

Elbetteki hoş bir davranış ancak ben, sanat adına da firmaların bu şekilde davranmasından yanayım. Posteri sizler görebilesiniz diye laminantta fotoğrafladım ama gönlüm sanatın yerlerde sürünmemesinden yana! Umarım mesajımı birileri duyar.

8 Yorum Oku / Yorum Yaz :

Siu   26 Kasım 2009 01:24  

çok güzelmiş.. waowww diyorum :)

Clementine   26 Kasım 2009 03:43  

2 gündür deli gibi resim çiziodum :) elektrik gittide az önce öyle bıraktım elimden.şimdi yazıyı okuyunca yine gaza geldim :D

pride   26 Kasım 2009 10:14  

Süper gözüküyor.

özge   26 Kasım 2009 20:42  

edoşum belki gönlünden ziyade annen,baban ve mustimden korkmuşsundur,onlar sanatın yerlerde süründüğünü görseler bizi de sürerler buralardan:)

cecille   27 Kasım 2009 16:44  

Edim senin gibi bakan çok az insan var, baksana Eminönü'nden aldıkları şapkaları yaptım diye satan kopyacılar dolmuş anlarsın ya sen :)

Aslı   28 Kasım 2009 20:47  

Umarım yazın gerekli kişilere ve yerlere gider... Destek olunur ya da olunmaz onu bilemem ama okuyanların farkındalığını artırmak, herkese dünyada ne güzellikler ve yetenekler olduğunu hatırlatmak için yararlı olacaktır bu yazı...

Ahmet   29 Kasım 2009 01:49  

Eda hanım, sanata verdiğiniz değer, yazılarınızdaki neşe bayanlara yönelik sitenizi takip etmeme sebep oldu. Sizi okurken çok keyif alıyorum, kendi adıma teşekkür ederim.

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ   30 Kasım 2009 19:16  

Ahmet bey ne mutlu bana, ben tşk ederim.

cecille valla şekerim kim ne isterse yapsın beni bağlamaz :)

pride kesinlikle canım

özge valla sorma balım, sanatçı aileden gelince insan bu gözle bakıyor cidden

Aslı umarım canım, farkındalık yaratmak kesinlikle haklısın, mesaj yerine gitsin gerisi önemli değil.

Clementine süper devam canım aman ara verme

Sium kesin al evine canım


Bu blogun tema tasarımı Stil Direktörü tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2006 - 2015