15 Aralık 2009 Salı


M&M Mutluluğu ve Ruhumun İlaçlarıAz evvel sevgili dostum Lale ile konuştuk. Sağolsun benim önerdiğim kitap tavsiyelerini, hep ciddiye alır, bende onu. "Edoş yaz okuyalım." dedi.

Genel olarak takı, moda ağırlıklı yazılar insanları cezbediyor ama kendime ve düşüncelerime dair anlatımlar yazmayı çok seviyorum. Fakat günümüzde ak desek toto algılandığı için kimliksiz bloglara özenmiyor değilim! İki satır yazıyorum onda bile okumadan yorum yazmaya meraklı o kadar çok arkadaş var ki!

Adı sanı belli olmayan bir çok blog var takip ettiğim, daha doğrusu blog değil yazar var demek daha doğru olur. Aranızda "Ah keşke bende içimden geleni rahatça yazsaydım." diye düşünen var mı acaba merak ediyorum. Vaktim olsa bir blog daha açıp, ben olduğumu belli etmeden, sadece beynimin ve ruhumun harmanından kopan dizeleri döşeyeceğim... Evet yapacağım bunu!

Günümüzde kitap okuma sevgisi, yerini blog okumaya bıraksa da; -ki okuyup [anlayarak] yorum yazan çok az insan var :) buna rağmen ben vakit bulup ruhumu susuz bırakmamaya özen gösterenlerdenim....

Sizler orada ses versenizde vermesenizde, kitapları, beni yada başka her hangi bir siteyi okuyorsanız ve şu anda, benimle ortak paydada buluşuyorsanız bu bana yeter....


Okuma kısmından bahsetmek isterim, malum Ömi Kore'de sıkıntıdan önümde görmüş olduğunuz M&M'S® kasesini yarıladım, yarılamakla kalmadım birini kendime kurban ettim, dili bile var ablaları abileri :) Fotolar taze taze ve o dilli bıdığı klavyeme koydum bakıp bakıp gülüyorum :)

Ufak mutluluklarım Edi sizinle çok mutlu!

Ailem sağolsun seneler önce hızlı okuma kursuna gitmiştim. Belki o dönemden kalma bir alışkanlığım bilemiyorum ama aynı anda iki hatta üç kitap okumayı, biri bitince hüsrana uğramamayı tercih ediyorum.

Seneler sonra yeniden okumayı, tarih atmayı, beğendiğim satırları kurşun kalemle çizmeyi seviyorum. Kitabımı alıp geri vermeyenleri ve çok satanları okumayı sevmiyorum!

Son okuduğum iki kitap:

1. UWE TIMM- OLAĞANÜSTÜ SEYAHAT
2. SABINE KUEGLER- VAHŞİ BEYAZ KIZ

1. kitaptan bahsedecek olursam; kısaca dört kafadarın hazine arayışı, başlarına gelen maceralar, en güzel kısmı kendini Arnavutluk Kralı sanan bir deli ile karşılaşmaları ve yaşadıkları. Kolay (Akıcı? ) bir kitap sizi sıkılmadan su gibi okursunuz.

UWE TIMM aynı zamanda Alman Gençlik Edebiyatı ödülü sahibi, hatta çocuk kitapları da yazmış. 68 Kuşağı Yazarlarından Uwe Timm ve Toplumsal Eleştiri isimli kitabını, babam okuyor bitince onun da tadına varmak istiyorum.

2. kitap ise; belgesel tadında. Muhteşem diyebileceğim, yabani ormanlarda, ilkel şartlarda yaşayan "-ama bence asıl ilkel olan bizleriz." ve bu şartlara uyum sağlamaya çalışan, olağandışı hayata dilbilimci ve misyoner anne babası sayesinde adım atan Sabine Kuegler'in biyografisidir.

Fayu kadınları, Reis Kologvoi, keşif gezileri ve savaş dansına dair gerçek fotoğrafların bulunduğu kitap dünyada ne kadar farklı yaşamlar olduğunu bir kez daha görmemi sağladı.

Fotoğraflar içinde benim en sevdiğim, Sabine Kuegler'in çocukluk yıllarında Christian'la beraber "Hayatta kalma oyunu." oynarken çektirdikleri fotoğraftı.

Eğer benim gibi belgesel izlemeyi seviyorsanız bu kitabı okumanızı tavsiye ederim. Daha detaylı bilgi için; Medeni dünyada kalbiniz mutlu mu? başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.

64 Yorum Oku / Yorum Yaz :

Siu   15 Aralık 2009 01:38  

Bütün yazıyı okudum ama her satırda tekrar m&m lere kaydı gözüm :) bu saatte olmazki ama..
kitap önerileri de bekliyoruz senden canım

Rumeysa   15 Aralık 2009 02:18  

:) aynennnnn....

bazen ah keşke ailem ve bir kaç kişi daha bilmeseydi blogumu diyorum..bi çok kere yazdıklarımı siliyor, baştan alıyorum hatta...:(

yeyim ben onları yeyimmmmm,ımmmmm,canım çekti gecegece..:)

buaralar ben de pek okuyamıyorum,elime aldığımdan da bıkıyorum hemencik..:s:(

az kaldı az, geliyor melek kalpli koca!;) :)

iyi geceler Eda Ablaaaaa..;)

Leah   15 Aralık 2009 03:05  

Stil Direktörüm kendini o kadar geliştirmişsin ki her konuda, blogunu her açışımda, her seferinde beni daha da şaşırtıyor, sana olan sevgimi artırıyorsun. Sen bi harikasın diye boşuna demiyorum. Cidden öylesin.
Gecenin bu kör vakti ders çalışıyorum ve şu an o kadar çok canım istedi ki şu M&M'slerden anlatamam böhüüüüü :(

Joey Potter   15 Aralık 2009 03:45  

Yazdım bir köşeye elimde ki kitaplar bitince okuyacağım. İnternet çıktı çıkalı kitap okumaz oldum. Bu yüzden kendimi çok suçlu hissediyorum.Kitap okuma bir alışkanlıktan öte yaşam biçimi olmalı bence.

papatyaninguncesi   15 Aralık 2009 08:27  

kitap okumak kadar güzel birşey varmı yaa.annemde babam da bende çok seviyoruz okumayı.ama blogcu yazarları takip ettiğim yok açıkçası varmı böyle güzel yazan blogcu tavsiyelerin.birde okuduğumuz kitapları biz götürüp yetiştirme yurdunun kütüphanesine bırakıyoruz çok fazla kitapları yok:( .bir ara bloğunda bahsetsene edam.hiç değilse köşede duran kitaplar çocukların işine yarar.öptüm senii

meltem   15 Aralık 2009 08:30  

edaaaaaaaaaa tam da bunu diyorum bunu istiyorum geçenlerdede yazdım blogumda o kadar çok şeyi birileri duydun istemediğim için frenliyorum ki bazen yazılarımın bütün doğalı bozuluyor
allah aşkına ne işin vari kayınvalidene bile veriyosun blogun adresini
ah aaah ben ne bilim yazacak bu kadar çok şeyim olacağını :)))

yeliz   15 Aralık 2009 08:34  

Bem de çok severim ve ne kadar varsa hepsi bitmeden içim rahat etmek...
sen hep yaz..başka bir isim altında blog açsanda seni tanırız:)özgün stilin enerjin seni ele verir:)))

Bucanni   15 Aralık 2009 08:54  

Mmm çok güzel tam sevdiğim konu kitaplar.
Önerilerin için sağol canım okunacaklar listeme aldım kitapları :) sevgiler...

madammoda   15 Aralık 2009 08:58  

Edicim okuma istahimi kabarttin bak, bu saatte Dost'a yollanasim geldi :))

reyhane   15 Aralık 2009 09:03  

Edalım,biliyor musun? Ben senin bu blogda kendine ve düşüncelerine dair anlatımlarını sevdim,takı, moda ağırlıklı yazılarından önce.Ben bir şey üreten insanların kendini, kendinden öte ruhunu kattığına inanırım ürettiklerine.Haa fuzuli yorumlar olur dediğin gibi çok,netekim boş teneke çok tıngırdar.Hak bildiğin yolda yalnız da olsan yürü sen,yaz içinden gelenleri.Anlayana sivrisinek saz anlamayana ne desek az o nedenle aldırmayasın be ya onlara..

iffetin günlüğü   15 Aralık 2009 09:18  

Kitap okumayı çook sevenlerdenim. Fakat blogları okumaya başladığımdan beri eski hızım kalmadı.

Ben de bazen günlük hay huy dışında şeyler yazmayı düşünüyorum.Genelde geceleri uyku tutmazsa ilham geliyor.
Sabah olunca -de get işine,diyor iç ses..Benim duygularıma tercüman olan bloglara yorum yazmakla yetiniyorum..
Selamlar.

tatlıhayat   15 Aralık 2009 09:28  

Günaydın,kitap okumayı bende çok seviyorum.Ama öyle bir anda 2-3 kitap okuyamam.KAYIP GÜL ü yeni bitirdim,fena değil(çok satanlarda idi)Şimdi okuduğum ise LEVH-İ MAHFUZ süper bir kitap tavsiye ederim.Sevgiyle...

Ghanima   15 Aralık 2009 09:57  

eşim bir hafta gündüz bir hafta gece çalışıyor..gece çalışınca kitaplara gömülüyorum..söylediğin kitapları da merak ettim canım..kitap deyince zaten antenler dikilyor bende:)

_irm_   15 Aralık 2009 11:12  

stil direktörüm, neden bilmiyorum ama öyle bir güven uyandırdın ki bende ne dersen yapabilirim.) hiç bir yazını, ufak detaylarını,tavsiyelerini kaçırmamaya çalışıyorum..Bu kitaplar için de geçerli.Not alındılar kenara,ilk okunacaklar arasındalar .) iyi ki varsın..sevgiler

Syhn   15 Aralık 2009 11:34  

geçrke hikaye olmasından dolayı dikaktimi çekti not alındı. bende kitaplarımın geri verilmemesinden hoşlaşmıyorum, geri almak istemeseydim hediye ederdim heralde di mi :))
yalnızz ben maalesef çok yavaş okuyorumm :( keşke bende gitseymişim hızlı okuma kursuna ;)

VOLKAN - KALDERA   15 Aralık 2009 11:40  

Senin nasıl hızlı okuduğuna ve aynı nasıl hızlı düşünüp okuduğunu beyninde harmanladığına birçok kez şahit olmuş biri olarak hala şaşkınlığımı hazmadebilmiş değilim :)
Kesin senin bir yerinde motor var ben biliyorum da destek almak şart :)))))

Tibet'in annesi   15 Aralık 2009 11:40  

Vahşi Beyaz Kız'ı merak ettim Edacım. Okunacaklar listesine eklendi bile :)

Merve   15 Aralık 2009 11:46  

Bu yazını çok sevdim edoş :) neden dersen iç dünyanı gösteriyor :)

bende son zamanlarda kitap okumak istiyorum, aldıklarım da var ama bir türlü konsantre olup başlayamadım :(

BLOOM   15 Aralık 2009 11:48  

Uwe Timm'i yazdığı çocuk kitaplarından biliyordum ben.Ama bu kitabın da konusu çok eğlenceli geldi.Elimdekileri bitirince başlayabilirim:)

SerpiL   15 Aralık 2009 11:48  

ya sorma bende gizli blog açmayı düşünüyorum ya rahat rahat dedikodu yapamıyom bülünmüüü:)ay bi kişiye sööledim bütün sülaleye reklam yapmış facebooka koymuş serpilin blogu var diye e düşün şimdi ne yazcam paso yemek:))

Ozge Sipahioğlu   15 Aralık 2009 11:52  

Sen de iyi ki varsin bitanem.Kafam dolu diye sanirim ben bu aralar hic kitap okuyamiyorum:(

Eda   15 Aralık 2009 12:07  

Ahh adaşş ben varım bennn.. Aynen ben de kimliksiz açmak rahat rahat yazmak istiyorum. Nasıl da benzer bir ruh halindeyiz..
Yaz tabii, her şeyden bahset, ben çok hoşlanıyorum bu tarz yazılardan..
Hk kalemine bayıldım ;)

·٠٠•●tatlı cadı●•٠٠·   15 Aralık 2009 12:08  

Tamam kitaplar okunacak listeme eklendi hadi bakalım:)

uyuz cadı   15 Aralık 2009 12:35  

Ay Edi sağol ya söyler söylemez yazmış bak :) Bayılıyorum böyle önerilere biliyo musun? Film falan çok hoşuma gitmiyo da kitap önerilerini çok seviyorum. Hele de sen güzel dedikten sonra kesin alınır çünkü daha evvel söylediklerin en az ikişer gün içinde bitmişti :)
Sağol canım benim öptüm çok.

pelince   15 Aralık 2009 12:53  

Eda en çok yapmak istediğim şey kitap okumak.. hep bir bahane buluyorum nedense :( uzun zamandır elime hiç bir kitap almadım...
keyifle okumanı diliyorum...

bende şöyle bir blog hayal ediyorum tanıdıklarımım bilmediği ,okumadığı sadece eşimi,kendi ailemi ve kayınvalidemin dedikosunu yapabileceğim bir blog :))

stuven   15 Aralık 2009 13:02  

allah kavuştursun. kitaplarımı geri vermeyenleri ben de sevmiyorum): 1.ci tavsiyeni not aldım:)

fotograf penceresinden   15 Aralık 2009 13:54  

keşke her ilaç böyle tatlı olsa :)

dshandmade   15 Aralık 2009 14:21  

kitap önerileri dikkate alınmıştır. yazı yazma konusuna gelince bence de yazmalısın. seni okumak çok keyifli. sevgiler.

GüLCaN   15 Aralık 2009 14:50  

bu kadar mı olur yahu... direk benim bir talebime cevap vermiş gibi oldun. :) çok sevindirik oldum çoook... noluyo diyceksin şimdi anlatayım..
bir kitabı okuyup bitirdikten sonra insanlara o kitaptan bahseden, görüşlerini bildiren bloglar olsun ama sırf kitap ta olmasın diyodum. ben öyle yapıyorum mesela elimdeki kitap bitince görüşlerimi bildiren ve kitabın konusundan bahseden bir yazı yayınlıyorum hemen. şimdi sen de bu işe el attığına göre yaşasın diyorum :) yaa kitapçıya gidiyorum iki saat seçemiyorum bi kitap. kapağına ve arkakapak yazısına aldanarak aldığım kaç tane kitabı hüsranla yarım bıraktım bilmem. birbirimize kitap ta önerelim ama di mi?..

şu adı sanı belli olmadan, içinden geleni yazanlara nasıl özeniyorum bilemezsin. arada benim de aklıma geliyo isimsiz bi blog açıp aklımdakileri döktürmek. bi tane bloga zor yetişiyosun, ikincisine nerden vakit bulacaksın diyip vazgeçiyorum. blog adresimi yedi sülaleme yaymak büyük hataymış. adım adım takip ediliyorum :))

Burcu   15 Aralık 2009 15:13  

Koşturmadığın, kendine vakit ayırdığın ve incecik bedenine inat yediğin m&m'lerle seni okumak ne hoş, ohhh :))

TAZE NANE   15 Aralık 2009 15:27  

Vahşi Beyaz Kız için sıra bekliyorum. Bir arkadaşım da var, ondan bana gelicek.
Bende adaptasyon sorunu var. Kitap okurken ben dalıp gidiyorum, ama bu arada kitapıda okuyorum. Bunu nasıl yapıyorsam, sürekli geri dönerek okumak zorunda kalıyorum.
Sevgiler canım.

Adsız   15 Aralık 2009 15:58  

Beyninizin ve ruhunuzun harmanından kopan dizeleri döşemenizi çok isterim.Ne cevherler vardır,ne muhteşem dizeler çıkacaktır.

Çok kitap okuduğunuz da yazılarınızın akıcılığından, cümlelerinizin düzgünlüğünden, yazı bütünlüğünüzden belli.

:)))))))))

bitter   15 Aralık 2009 16:58  

ilk açtığım blog kendi adım ve soyadımdan oluşuyordu. Sonra kullanmak istemedim ve kendime bitter adını verdim. Ama bu o blogun devaımı olduğu için bilenler yine kimliğimi biliyor, bu nedenledir ki seninde dediğin gibi yazmak isteyip de yazamadığım çok şey var ve emin ol yine kimliksiz ama hiç bir yakınımın hiçbir şekilde bilmediği bir blog yazmayı çok düşündüm.. İnsanın çok sık olmakla birlikte içindekileri dökme isteği mutlak..
Kitap okumaya gelince bu kitapları alayım.. Bende çok seviyorum okumayı şuan elimdeki kitap Nermin Bezmenin SIR' ı.Bayadır merak etmiştim. Ama genelde tercihim gerilim romanları oluyor, onları okurken herşeyi ayrıntılarıyla hayal etmek, mekanları, renkleri; bazen de okuduğun karakterlere bürünmenin değeri bambaşka..

Serena   15 Aralık 2009 18:15  

Bende okuyacak kitap arıyordum iyi oldu:)Klasiklerden sonra sıra onlarda:)

zeynep   15 Aralık 2009 19:14  

eda bunu daha sık yap, daha çok kitap yorumu yaz olmaz mı..

sufi   15 Aralık 2009 22:18  

"Olağanüstü seyehat"i ben de okumak istiyorum.Seni okumak da beni hayatın tam içinde tutuyor, şekeri, resmi, oyası, incisi, boncuğu ile.Sevgilerimle.

ŞANSLI   15 Aralık 2009 22:44  

Afiyet olsun.Gülmemek elde mi?birde dil çıkartmışsın ona.

PAPATYA PRENSES   15 Aralık 2009 23:25  

Hep dediğimi tekrar etmek istiyorum, okumadan yorum yazanlar lütfen hiç yazmayın olmaz mı?
*

Seninle aynı düşüncedeyim. İçimdekileri daha rahat yazabilsem diyorum çoğu zaman.

M&M çok şirin olmuş:) kasenin yarısına geldiysen iyi, ben bitirmiştim bile!:)

Kitaplar kitaplar. Daha çok okumak istiyorum ben ya:(

İğne İle İplik   15 Aralık 2009 23:25  

İlk Kitabın konusunu çok beğendim ablam, bende bir heves yeni bir tarz olsun diye tiyatro oyunları aldım, bitsin kitabını ekliyorum listeme:)

Bu arada istediğin isimle istediğin gibi yaz bizler yine Eda'nın tarzını tanırız:) Kaçamazsın:*

Clementine   16 Aralık 2009 01:26  

mevenemsler hımm canım çekti :D

the Queen of Dreams   16 Aralık 2009 01:34  

bu aralar kafam o kadar dolu kii hiç kitap okuyamıorum kıskandım valla ne güzell=(

Lighter-N   16 Aralık 2009 10:15  

yok bonibon filan hihaye ben de bayılıyorum M&Mlere! Edicim yaa bulamadım z<ımbalı t-shirtün linkini, DIY tshirt linkinde yokkkkkkkk! Bana bi yardım et noluurrr

ZarpandiT   16 Aralık 2009 10:26  

ben öss de soru çözmem hızlansın diye nefret ettiğim türkçe dersi için kitap okurdum derken hızlı okumaya basladım :) demekki ben kursu beleşe getirmişim :DDD hahaha :D
şaka bir yana bende 3-4 kitabı bir anda okurum arkadaslarım gerizekalı olacaksın cücük beynine cok yuklenme derlerdi :DD ama gercekten iyi oluyor :)

benim sana ilk önereceğim elif şafak aşk,araf,baba ve piç...bunları okuduktan sonra yine veririm aklımdakileri bebem :)

bide su senin kitapları arastıralım bakalım :)

La Santa Roja   16 Aralık 2009 11:11  

Birkaç arkadaşım dışında benim de kimliğimi bilen yok. Bazen keşke onlar da bilmese diyorum ama :p Bence 2.blog işini yapmalısın, benim de var mesela kimmseciklerin okumadığı ve rahat rahat dökülebildiğim :)

Adsız   16 Aralık 2009 15:07  

Yeni adresim

http://mayri-hayriyeninrenkleri.blogspot.com


Lüfen eski siteme girmeyin
açıklaması yeni sitemde.

Teşekür ederim.


mayri-hayriye

<:))

Nur   16 Aralık 2009 16:48  

İnsan gerçektende neler neler yazmak içini dökmek istiyor...
Sanırım nisan mayıs gibiydi sadece yaşadıklarımı yazdığım bir blog açtım ama özel olduğundan sadece ben yazıp ben okuyorum çoğunu okumuyorum bile... Hepsi beni üzen şeylerle dolu çünkü...
Yayınlama canım bu yorumu kimse okumasın ama sende aç derim insana nasıl bir anı oluyor o satırlar bilemezsin..

Rumeysa   16 Aralık 2009 17:50  

Eda Abla yaşıyosun dimi? herşey yolundadır inşallah... sen iki gün yazmamazlık yapmazdın, meraklandım..:s

Leyya-craftmania   16 Aralık 2009 19:20  

canımın içi Allah kavuştursun öncelikle:))
ah kitap deryasında boğuluyorum ama doğrusu hepsi geçmiş zaman olur ki tadında:))güncellere elimi bile uzatamıyorum.daha bu gün eşim aşık paşa'nın garibnamesini almış gelmiş tıpkı basım ve iki cilt ben diyim heyula sen de dünya atlası büyüklüğünde :))))napalım bizim şansımıza eskiler düştü:)) farklı medeniyetler benim de çok ilgimi çeker bi ara aborjinlerle yatıp kalkıyordum .höf höff ben gideyim şuraya bi divan döşemeden:)

okumadan

EBRULİ   16 Aralık 2009 19:59  

var var :)Ben varım aynı şekilde blog açmak isteyen;) Tavsiyelerini not aldım canım.elimdeki kitap bitince alıcam hemen.öpüyorum seni.

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ   17 Aralık 2009 14:25  Herşey yolunda arkadaşlar, tek tek dönemiyorum kusura bakmayın lütfen.

İlk defa ses veren dostlara da hoşgelmişler diyorum.

Madem aynı mantıkla bakıyoruz 2010'da kalemimle duygularımı harmanlayıp bu tadda yazılarımı yazmaya devam edeceğim.

Sevgiler herkese

reyhane   17 Aralık 2009 16:51  

"2010'da kalemimle duygularımı harmanlayıp bu tadda yazılarımı yazmaya devam edeceğim." bak buna seni seven,daha ziyade şahsen tanımayıp yazdıklarının değerini bildiği için seven biri olarak çok sevindim,ve sevinenler çoktur kanımca.Haydi bakalım 2010' da yürü be Edalım, kim tutar seni..Ha bak söz yorumlarımla desteğinim söyleyim, yazılarınla sarıp sarmaladığın müddetçe bizi..

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ   17 Aralık 2009 16:59  

reyhane canım benim bana senin gözünden yaşama bakan, kaliteden anlayan dostlar gerek.

Hazımsız, kopyacı, takdir etmeyi bilmeyen, arkadan konuşan insanlar konuştuğumuz gibi tırnaklarını kemirmeye devam etsinler :)

Bir dostumdan öğrendiğim bir söz var; "İNTİKAM ALMANIN EN İYİ YOLU İYİ BİR YAŞAM SÜRMEKTİR." diyorum noktayı koyuyorum :) ve seni gıdıdan öpüyorum eheh :)

seda   17 Aralık 2009 23:39  

edican, antropoloji ve sosyal antropoloji konusunda ilgi ve eser miktarda bilgi sahibi biri olarak, 2. kitap önerini değerlendireceğim:))

Cocukla Cocuk   17 Aralık 2009 23:45  

Okunmadan yazılan yorumlara biz de bozuluyoruz gerçekten.
m&m yarıladın demek, sana bir gram aldırdı mı acaba, gönlün rahat ye ...
kitabı geri vermeyenleri biz de sevmiyoruz :)

*STYLEBOOM*   18 Aralık 2009 11:08  

kitabım da yeni bitmişti!

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ   18 Aralık 2009 20:29  

sedam sende de yok yok be bacım maşallah sana, kesin oku canım mucx

Cocukla Cocuk hehe bilmem almadım sanırım canlar, hala 47 kg.'yum.

*STYLEBOOM* okursan pişman olmazsın.

seda   18 Aralık 2009 21:23  

yok kız sen sevdiğinden öle diyorsun:) teşekkür ederim canım!

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ   18 Aralık 2009 21:50  

seda yok valla her daim Sium'la bile konuşuyoruz senin kaliten çok başka cidden yürekten diyorum tatlım mucx

seda   18 Aralık 2009 22:57  

:)) sizin gibi cici iki hatunun bu güzel sözlerine layıksam ne mutlu bana:)) daim olsun arkadaşlığımız edi'm, ben de sizle bağ kurduğuma çok seviniyorum!

Mutfagimdaki Lezzetler   20 Aralık 2009 22:21  

"Intikam almanin en iyi yolu iyi bir yasam surmektir" bu soze aynen katiliyorum canimcim.
Acik acik itiraf etmek gerekirse ben senin yazdigin her turlu yazilarini okumayi cok seviyorum.Kendinden birseyler katarak icindekilerini seni oldugu gibi gosterebilen yazilarini daha cok tercih ederim.
Bende ayni sekilde okuduklarini zannedip yorum yazanlara sinir oluyorum ama ne yapacaksin iste :-)
Onceden evim isime uzakta iken yolda surekli kitap okurdum ama simdi cok yakinda oturuyorum ve ne yazik ki kitap okuma aliskanligimi kaybettim.Arti yurtdisinda oldugum icin turkce kitap okuma sevdam yuzunden ne yazik ki burada bulamiyorum o yuzden internet'te okumaya calisiyorum.
Bu arada canim aksam aksam M&M's cekti yaaa dur ben mutfaga gideyim cikolata asereyim :-)
Sevgiler

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ   22 Aralık 2009 00:00  

seda canımsın aynen :)

Mutfagimdaki Lezzetler dikkatli bıdığım benim yorumuna kadar yakalar ne güzel okuyorsun herşeyi ayrıca sağol Elif'im. Sen iste ben sana kitap yollarım bebeğim liste yap bana emi canısım. Ayrıca bundan sonra içimdekileri daha sık paylaşma kararı aldım birtanem mucx

renklice   22 Aralık 2009 01:30  

İçim içime sığmaz benim birgün kağıda kaleme sarılırım, ikinci gün tuvalin başında görürsünüz beni. Hiç beklemediğiniz bir anda tıkır tıkır tıkırdayan dikiş makinesinden yankılanır içimden geçenler. Okumaya gelince bayılır kaptırır giderim. Okuduklarımı okuyanlarla tartışıp yorumlamayı çok severim. Bu kitapları da pembe listeme ekledim. Paylaşımlarının sıcaklığında kavrulmadan gideyim. Sevgiler...

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ   22 Aralık 2009 01:50  

renklice diğer yorumunuzda bu yazıma yorumunuzda ne kadar özel biri olduğunuzun ispatı :)

Ve dediklerinizi o kadar iyi anlıyorum ki kendimden birşeyler buldum yorumunuzda :)

Çok memnum oldum bu kadar akıcı bir kaleme sahip ve bu kadar ince bir yüreğe sahip biri ile karşı karşıya olduğuma :)

Sevgiler benden dolu dolu hemde :)


Bu blogun tema tasarımı Stil Direktörü tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2006 - 2015