30 Aralık 2009 Çarşamba


Fransa'dan SevgilerFransa'nın kuzeyindeki Nord-Pas-de-Calais bölgesinin Belçika sınırındaki en büyük şehri olan Lille'de bir hostel roomdan sevgiler canlar...

Şehrin adı Deûle ırmağındaki bir adadan gelir: eski fransızca (L'Isle), felemenkçede (Ryssel) veya (Rijsel). Lille ve civarı tarih boyunca Romalıların etkisinde kalmıştır ve latinceyi kullanmıştır.

226,000 kişilik nüfusu ile civarın en büyük yerleşim merkezidir. Kent 2004 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilmiştir.

Bu gece Buffalo Wings'ler yendi, midem mesut ve bahtiyar :)

Az sonra yatti batti vakti :) aşırı sıcak bir oda nasıl uyuyacağız orası da malum.

Sabah Fransa turu, öpenzi, kaçanzi, au revoir, donner un baiser canlar...►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

23 Aralık 2009 Çarşamba


Son Yıllarda Dinlediğim En Güzel Şarkı Sözleri!Bu sabah içimden sadece bunu paylaşmak geldi.
Sözleri okuyarak eşlik edersiniz, belki dalar miş-li geçmiş zamanlara gidersiniz...
Aysel Gürel'in kalemine sağlık...
İnsanı duygularınızın nasırlaşmaması, loş karanlıklarda yapayalnız kalmamanız dileğiyle...Sezen Aksu ve Zülfü Livaneli / Sürgün

Gökyüzünde yeryüzünde
Gün doğdu mu her gün ilk gün
Her gün aydınlıktır
Yoksa ümit heryer loş karanlıktır

Yar gurbette can yürekte
Bir kafeste ne amansız
Sonsuz ayrılıktır geçmez zaman
Her gece hep aynıdır

Fırtınada, ak ayazda
Sürgün her yerde hep yalnızdır
Gül açsa da, kuş uçsa da
Görmez dargındır

Her durakta, her uykuda
Sürgün her nefeste yalnızdır
Her şafakta, her yudumda
Hasret sancıdır

Yol olsa da, ses duysa da, dağ aşsa da
Her adım son, her an son adımdır
Tek başına yalnızlık
Bir yankıdır
►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

22 Aralık 2009 Salı


Cameolu 19. YY Kolyesi19. yy'a olan hayranlığımı her defasında dile getiririm. O dönemlerde yaşamış olmayı ne çok isterdim! Sırf bu yüzden 19. yy kostümleri ile çekilen filmleri kaçırmadan izlerim...

Bu kolyeyi kendime yaptım. Kağıt olarak gördüğünüz detayları seramik sırlarında kullanılan babamdan aldığım farklı bir malzeme ile fiksledim ne olduğu bana kalsın :) Yani su gelse bile bozulmaz. Ayrıca net olarak belli değil ama zeminde kullandığım siyah kumaş üzerinde kendinden kabartlmalı LV desenleri var.

Görsellerde detayları iyice görebilesiniz diye kolajım gözünüzü yorabilir. Ama takar ve yazarsam en uygun şekilde sizlerle paylaşırım zaten.


Artık kitsch mi dersiniz, postmodern mi dersiniz,
geçmiş ve geleceğin miks versiyonu mu dersiniz keyfiniz bilir!

Kısacası ben gidip gelip seviyorum ablaları :)
Unutmadan canlar; 19 yy konulu diğer yazılarımı size öneri olsun diye ekliyorum.
►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

21 Aralık 2009 Pazartesi


Bahar Dalları KombinimÖnce güzel bir haber vererek konuya gireyim. Kasım ayında Starbucks Kolyesi yapmıştım ya hani; o kolyeme 2 Aralık'ta Kumru Kermen/Starbucks Coffee Türkiye Asistan Marka Müdürü yorum yazmıştı buna elbetteki sevindim ama yazı arkalarda kaldığı için sizlerle paylaşmamıştım.

Şimdi konusu gelmişken paylaşayım dedim. Bu kolyeyi kendime yapmış olmama rağmen deneme amaçlı Gitti Gidiyor'da ki Stil Pazarı dükkanıma koymuştum ve Denizli'den biri aldı :) Hep diyorum ne varsa Gitti Gidiyor'da var :)

Yapmış olduklarınızın beğenilmesi, hele sonrasında "Senin işçiliğin çok temiz, kullandığın malzemeler çok farklı Edi" denmesi insanı inanılmaz mutlu ediyor.

Bu kolye HÖT KATIR kategorisi adını verdiğim bölümdeydi, bu sebeple o kategoriden ürünlerim birileri tarafından sahiplenince benim gibi çılgınların olmasına seviniyorum.

Gelelim kombine...

Yaza dair olduğu için saçları boyattığım döneme denk gelen kareler. Özellikle yaz aylarına dair kombinlerimin bazılarını kış günlerinde içinizi açar diye düşünerek sakladım. Yaz gelsin kışlık kombinleri de o zaman yazarım :)

Skinny Kot: Arcadium'da bir mağazadan, bu yaz Ankara'ya gittiğimde almıştım.
Dantelli Atlet: Gina Tricot Salı pazarından.
Çanta: Collezione
Babet: Enes
Hırka ve Bahar Dalları adını verdiğim büstiyer Özoş'un dükkanından.

Ayrıca Donlar Kafaya Kombinim :O başlıklı yazımda farklı şekilde kombinlemiştim.

Saat Chanel annemden araklama, kolye Sucuğumun doğum günü hedayesi, yüzüğü ise kendime yaptım.

►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

Kupalara Asılan Zencefilli Kurabiye EvlerCumartesi'den beri bloga bakamadım malum artık kendi işim olduğundan şirkete daha çok vakit ayırmam gerekiyor. Ocak ortası gibi Türkiye'ye geri döneceğimiz için bazı işleri devrettim bu sebeple bir süredir yokum, herşey ok yani :) Sorularınıza, maillerinize ve yorumlara daha sonra döneceğim.

Şimdilik bir parça kurabiye tadında mutluluk yolluyorum canlar!

Not Martha'yı 2001'den beri takip ederim. Sunumları ve yaptıkları sanatsal açıdan ruhuma hitap ediyor. Kendisi Martha Stewart'la karıştırılıyordu ama bu işine yarar bir etken :) Martha Stewart işin piri orası ayrı! Bizim Derya Baykal'ımız ise, Martha Stewart'ın stüdyosuna kadar kopyaladı :)

Not Martha kupaların yanlarına takarak ikram edebileğiniz, mini zencefilli ev kurabiyeleri yapmış. Ben bunları yemeye kıyamam! Yapılış aşamalarını merak eden ve belki denerim diyen babayiğit varsa tıklayanzi canlar!


►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

19 Aralık 2009 Cumartesi


Sakatat Durumları Anım!Sevgili arkadaşım Ebruli Yuvarlakçalar konulu bir yazı yazmış, ona yorum olarak yazdığım anımı sizlerle de paylaşmak istedim.

Taksim'de büfelerde ünlenen ıslak hamburgerleri biliyorsunuz. Bazı kişiler "sağlıklı değil yeme" desede, leziz olan ne sağlıklı ki :) Midye tava ve ıslak hamburger yerim ama kokoreçi sevmiyorum.


Neyse anıma geçeyim;

Bekarken, kardeşim bayılır diye ne zaman Taksim'e uğrasam almadan dönmezdim eve. Sene 1993, 12 adet sipariş verdi paşam, 1,90 olduğu için ancak doyuma ulaşıyor yavrus :)

Annemler Koşuyolu'nda oturdukları için Taksim'den karşı dolmuşuna bindim, kucağımda 12 adet sarımsaklı, sırılsıklam hamburger siparişleriyle :)

Dolmuşta rezilliğim tavan yaptı haliyle! Milletin "cık cık", "ayıp canım olmaz ama!" tripleri ile karşı karşıya kaldım.

O an cebim çaldı, birden aklıma kuru sıkı sallamak geldi. Telde ne yapıyorsun diye soran karşı tarafa "ah ne yapayım hamileyim ya ıslak hamburger aldım canım çekti, dolmuştayım bir önce insem de yesem" dedim.

Telefonu kapattım cık cıkcılar tebessüm ettiler....
Neyseki Türk halkı hamişlere karşı merhametli :)

Ama asıl bomba eve gelince patladı.
Teldeki babamdı :)

"Kızım geç bakalım anlat ne hamileliği bu? Ben seni bu günleri görmek için mi yetiştirdim?" şeklinde oldu :)

"Eee yani baboş malını tanımıyorsun sanki, ben sana bu günleri sor diye mi sana baba dedim demiştim :) "

Tatlı yalanım gecemizin eğlencesi olmuştu. Ne zaman sırılsıklam hamburger görsem bunu anımsarım :)

Sizlerin; "yemeklerle bağdaşan" komik anılarınız varsa dökülün canlar pilizzz :)

Görsel kaynak Hürriyet arşiv
►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

18 Aralık 2009 Cuma


Su Yolu Sarılmış Dantel KolyeBoydan boya su yolu ile sardığım, orta kısıma uyum sağlaması açısından taşlı boncukla tamamladığım dantel kolye Stil Pazarı'nda yeni sahibine kavuştu .)

Yaka kolyelerde kendimi tekrarlamak adına ve alan arkadaşlarda aynı şeylerin olmaması için, farklı ürünler yapmayı seviyorum. Bu kez bağlama yerinde zincir kullandım.

►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

17 Aralık 2009 Perşembe


Askeri Ceket Kombinim
Bugün işleri biraz hafiflettim. Bu hafta çok yoğun ama bir o kadarda keyifli geçti. Benim 1. derecede akrabalarımın çoğu farklı ülkelerde ve onlarla bağımızı koparmamak adına Facebook aracılığı ile irtibat kuruyoruz.

Kuzenlerimin çoğunun çocukları oldu ama sık sık göremediğimizden murnumuzda tütüyorlar. Bu hafta Canada'da yaşayan kuzenlerim geldiler. Çocukların eğitimi davranışları, daha 6 yaşında olmasına rağmen 3 dil konuşuyor olabilmeleri muhteşem.

Yurt dışında öğretmenlerin gelir düzeyi yüksek olduğundan bir çocuğun derdi varsa onu öğrenene kadar başlarından ayrılmıyorlarmış, bu sayede birey olarak kaliteli insanlar yetişebiliyor. Darısı ülkemizin başına. Diyeceğim o ki; aile boyu keyif dolu bir haftayı daha geride bıraktık.

Bir önceki yazımda muchas gracias yazdığım için İspanya'ya gidiyoruz sanmışsınız o an içimden öyle yazmak geldi :) 25 Aralık'ta arkadaşımın davetiyle Amsterdam'a gidiyoruz, yeni yıla kısmetse orada gireceğiz, Ömi on gün kadar kalacak, beni ortam sararsa yirmi güne uzatabilirim daha karar vermedim.

Gelelim kombine, şeker bir dostla geçen güzel bir güne dair kareler.

Kombin detayları; botlar Go Jane, sipariş vermek isteyenleri Siu'nun GOjane'den Nasıl Alışveriş Yapılır? yazısına alalım, askeri ceketi sevgili arkadaşım Keyifli Hobiler'den aldım, boğazlı kazak Mango, tayt pazardan Gina Tricot çorap değil arkadaşlar :) , çanta eski anımsamıyorum ama Cameo'sunu ben takmıştım, küpe bir bijuteriden, saat Guess.

►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

15 Aralık 2009 Salı


M&M Mutluluğu ve Ruhumun İlaçlarıAz evvel sevgili dostum Lale ile konuştuk. Sağolsun benim önerdiğim kitap tavsiyelerini, hep ciddiye alır, bende onu. "Edoş yaz okuyalım." dedi.

Genel olarak takı, moda ağırlıklı yazılar insanları cezbediyor ama kendime ve düşüncelerime dair anlatımlar yazmayı çok seviyorum. Fakat günümüzde ak desek toto algılandığı için kimliksiz bloglara özenmiyor değilim! İki satır yazıyorum onda bile okumadan yorum yazmaya meraklı o kadar çok arkadaş var ki!

Adı sanı belli olmayan bir çok blog var takip ettiğim, daha doğrusu blog değil yazar var demek daha doğru olur. Aranızda "Ah keşke bende içimden geleni rahatça yazsaydım." diye düşünen var mı acaba merak ediyorum. Vaktim olsa bir blog daha açıp, ben olduğumu belli etmeden, sadece beynimin ve ruhumun harmanından kopan dizeleri döşeyeceğim... Evet yapacağım bunu!

Günümüzde kitap okuma sevgisi, yerini blog okumaya bıraksa da; -ki okuyup [anlayarak] yorum yazan çok az insan var :) buna rağmen ben vakit bulup ruhumu susuz bırakmamaya özen gösterenlerdenim....

Sizler orada ses versenizde vermesenizde, kitapları, beni yada başka her hangi bir siteyi okuyorsanız ve şu anda, benimle ortak paydada buluşuyorsanız bu bana yeter....


Okuma kısmından bahsetmek isterim, malum Ömi Kore'de sıkıntıdan önümde görmüş olduğunuz M&M'S® kasesini yarıladım, yarılamakla kalmadım birini kendime kurban ettim, dili bile var ablaları abileri :) Fotolar taze taze ve o dilli bıdığı klavyeme koydum bakıp bakıp gülüyorum :)

Ufak mutluluklarım Edi sizinle çok mutlu!

Ailem sağolsun seneler önce hızlı okuma kursuna gitmiştim. Belki o dönemden kalma bir alışkanlığım bilemiyorum ama aynı anda iki hatta üç kitap okumayı, biri bitince hüsrana uğramamayı tercih ediyorum.

Seneler sonra yeniden okumayı, tarih atmayı, beğendiğim satırları kurşun kalemle çizmeyi seviyorum. Kitabımı alıp geri vermeyenleri ve çok satanları okumayı sevmiyorum!

Son okuduğum iki kitap:

1. UWE TIMM- OLAĞANÜSTÜ SEYAHAT
2. SABINE KUEGLER- VAHŞİ BEYAZ KIZ

1. kitaptan bahsedecek olursam; kısaca dört kafadarın hazine arayışı, başlarına gelen maceralar, en güzel kısmı kendini Arnavutluk Kralı sanan bir deli ile karşılaşmaları ve yaşadıkları. Kolay (Akıcı? ) bir kitap sizi sıkılmadan su gibi okursunuz.

UWE TIMM aynı zamanda Alman Gençlik Edebiyatı ödülü sahibi, hatta çocuk kitapları da yazmış. 68 Kuşağı Yazarlarından Uwe Timm ve Toplumsal Eleştiri isimli kitabını, babam okuyor bitince onun da tadına varmak istiyorum.

2. kitap ise; belgesel tadında. Muhteşem diyebileceğim, yabani ormanlarda, ilkel şartlarda yaşayan "-ama bence asıl ilkel olan bizleriz." ve bu şartlara uyum sağlamaya çalışan, olağandışı hayata dilbilimci ve misyoner anne babası sayesinde adım atan Sabine Kuegler'in biyografisidir.

Fayu kadınları, Reis Kologvoi, keşif gezileri ve savaş dansına dair gerçek fotoğrafların bulunduğu kitap dünyada ne kadar farklı yaşamlar olduğunu bir kez daha görmemi sağladı.

Fotoğraflar içinde benim en sevdiğim, Sabine Kuegler'in çocukluk yıllarında Christian'la beraber "Hayatta kalma oyunu." oynarken çektirdikleri fotoğraftı.

Eğer benim gibi belgesel izlemeyi seviyorsanız bu kitabı okumanızı tavsiye ederim. Daha detaylı bilgi için; Medeni dünyada kalbiniz mutlu mu? başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.
►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

14 Aralık 2009 Pazartesi


Gümüş Halkalı Deri KolyelerKahverengi deri zemin üzerine gümüş aparatlarla süslenmiş kolyeler.

►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

Kawasaki Ninja Kombinim ;)Uzaktan akraba sayıldığım sevgili dostumuz Özgür'de Ömi'ye uyup, yaz aylarında Kawasaki Ninja ZXR250 motor almıştı.

Yazın saçlarımı sarı yerine bakır tonları boyatmıştım ya, hatta o dönem aka aka feci bir renk oldu demiştim, işte o ton bu ton, değiş ton ton :) :) Ne sarı, ne soğan kabuğuydu bu sebeple sarı halime geri dönmüştüm.

Kawasaki Ninja kombinim işin şakası, gerçi aynı gün arkadaşlarımızla motor keyfi yapmıştık, Ömi'nin montu üstünde benim de eldivenlerim elimde. Tabii ki diğer koruma aksesuarlarını da giymeden binmiyoruz. 2. küçük karede Ömi'yi görmeniz mümkün, yanında da bizim dünyalar güzelimiz Deniz paşa var, hani Kıvanç Tatlıtuğ mu, Deniz Sirkeoğlu mu? diye yazmıştım.

Kombin kısmı bildiğiniz bot Kadıköy'de bir mağazadan, tayt ve pullu t-shirt Gina Tricot pazardan, küpeleri ben yapmıştım. Bu metal pullar satılıyor alıp bu şekilde diy projesi olarak yapabilirsiniz.

Unutmadan hazır Ömi yokken temaları biraz hafifletmek gerek diye düşündüm ve 3 tema daha bitirdim :)►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

13 Aralık 2009 Pazar


Cameolu Clutch ve Cameolu KolyeKolyenin minik görseli fotoğrafımda var, birebir aynısından yaptım. Çantanın ise ikinci yaptığım diye belirttiğim görselde Cameo çevresine su yolu taşlar kapladım. Daha önce yaptıklarımın detaylı görselleri için, Cameolu, Gümüşlü, İncili Dantelli Kolye ve Clutch Çantası 'na bakabilirsiniz.
►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

Pazar ŞekerleriPazar günü ortaya karışık bir post gelsin. 3 blog teması daha bitirdim, yaparken yorulsam da blog sahipleri beğenince insan mutlu oluyor :)

Hamster sevmeyenler varsa sorry, benim 3 hamster bakma deneyimim oldu en son baktıklarım bir dişi bir erkek olduğundan bir sürü yavruları olunca pet shopa vermek zorunda kalmıştım. Çok tatlılar ama ilk doğduklarında biraz ürkütücü oldukları kesin. Amerika'da çocukların gelişimi için özellikle hastanelerde bile hamsterlar var. Korkmuyorsanız şayet ve çocuğunuz varsa siz de bakabilirsiniz. Eklediğim görsellere dair blog/sitelerinde aynı görsellerin devamları da var, ne olduklarını merak ediyorsanız her görselin urlsi kaynağıdır bakarsınız.


►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

11 Aralık 2009 Cuma


Pullu Taşlı Bluz SüslemeLindex marka (Danimarka, İsveç ve Finlandiya firması) dökümlü şifon bir bluzum vardı, aldığım payetleri omuzlarda süslemek yerine ikisini yakasına, birini de etek kısmına dikmeyi tercih ettim. Ayrıca göğüs kısmına orta alana gelecek şekilde siyah kurdeladan fiyonk yapıp ortasına da taş diktim. Omuzların en üst kısmında azıcık tül bıraktım, neden acep derseniz, pulların olduğu kısımdan en dibini kesmeyi sevmiyorum. Azda olsa bıraktığım tül kısımları hoşuma gidiyor. Gece bir yere gidersek giyer çekerim. Görmeyenler için; daha önce gri payetli olanı dikmiş ve kombinimi burada yazmıştım bu bluzun kombini de burada.

►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

İngiliz Anahtarlı ve Taşlı Anahtarlı KolyeBu sezon uzun kolyeler ve taşlı ürünler moda demiştim, ayıcıklı kolye hemen gitti, ilginize tşkler şekerler :) Monkey Wrench yani İngiliz Anahtarı kolye kermeste satıldı.

►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

10 Aralık 2009 Perşembe


Ojelerim ve El Bakım ÜrünlerimÖnce şunu belirteyim Modasal Mevzular tema blogumda bir etsy bannerı yanında da ortaya karışık bir tema daha bitirmiş bulunuyorum.

Ayrıca yeni yıl moduna uyup kendi temama da el attım, beğenirsiniz umarım :) . Toplamda 28 adet oldular, sizler arada soruyorsunuz "Bana ne zaman sıra gelecek?" diye bunun için tema blogumda, tema talepleri yazımda yorum kısmına basın ve en yeni- en eski diye bakın lütfen. Malum 300 küsür kişi tema bekliyor, bu sebeple size ne zaman sıra geleceğini tek tek sayamam :( Ok canlar...

Gelelim konumuza. Yine sizlerin ojelerimi sormanız üzerine söz verip yazmaya üşeniyordum ve sonunda hepsini devirdim asker yaptım, top ten malları yığdım eheheh :) Bu sayede oje kutumu da; temizlemiş oldum.

Her marka oje alırım rengini sevmem yeter. Sally Hansen'den O.P.I'ye hatta adını sanını duymadığım markalar bile var. Gökkuşağı renkleri desem yeridir.

Hangisi nedir üşendim inanın ama görseli blogumun ölçüsüne sığdığı kadar iri yükledim. Özellikle merak ettiğiniz varsa; sağ yada sol baştan sayıp yorum olarak sorun cevaplarım.

Ayrıca yazılarım altında ETİKETLER var, onlar içinden OJE olana yani buraya da tıklasanız da olur, etikete de basarsanız da. Hatta sürdüğüm garip frenchlerimi de görebilirsiniz canlar :)

Unutmadan TESTER Sally Hansen'ler dikkatinizi çekerse söyleyeyim, annem yani Ömi' nin annesi eczacı. Annem sağolsun :)

Kulak pamuklarını french yaparken kullanırım, kütikül giderici ArtDeco marka, el ayak bakımlarım Sally Hansen, kurutucu vs DeMert, dediğim gibi oje etiketine basarsanız daha önce tanıtmıştım zaten. Yeşil fırça ise; üst çene dişleri fırçalamak için ama ben kütikül giderici sürünce tırnaklarımı fırçalıyorum.

Amanın yoruldum valla :) Kocaman öperim kalbimin altın kafesleri :)
►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

9 Aralık 2009 Çarşamba


Çizme SüslemeSıradan no name bir çizmeme azıcık kişilik kazandırayım dedim. Karşınızda before and after hali :) Çok seviyorum papi süslemeyi, daha önce süslediğim tüm papişler burada, ayrıca yazdığım DIY/ KENDİN YAP projeleri de burada!

►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

Ayıcıklı Taşlı KolyeBu sezon uzun kolyeler yine moda. Özellikle taşlı ürünleri takılar dışında da, giyeceklerde de görüyoruz zaten. Annemin dediğine göre; onların gençliğinde genelde uzun kolyeler takarlarmış.

►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

Hello Kitty KahvaltısıGünaydın canlar! Bugün çok yoğun bir gün olacak, dışarıda bir sürü iş var halletmem gereken. Özellikle bürokratik işler, devlet dairelerinde sıra beklemek bile günün yarısını ziyan ediyor. Dün gece bir tema ve etsy bannerı daha bitirdim, yazarım ilk fırsatta. Siz bu yazımla benim hayalime ortak olurmusunuz bilmem ama sanırım ben aşık oldum :)

Görsel kaynak fotoğrafın urlsinde
►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

8 Aralık 2009 Salı


Agatha YüzüklerFransız markası olan Agatha takının en çok tanınan köpek figüründen yaptığım bu yüzüklerden 12 adet yapmıştım, kermeste satıldı.

Orjinal Agatha bileziklerim ve Agatha anımı okumadıysanız buraya bakabilirsiniz. Bu arada malum yılbaşı kapıda. Uzun zamandır aklımda bir fikir var. Takıların birçoğunu kolaj yapıp vakit olursa tek bir yazıda yazacağım. O zaman detayları anlatırım. Şimdilik sizi yüzüklerle başbaşa bırakıyorum.

►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

Kahverengi Dantelli Clutch3-4 ay oldu yapalı ama Stil Pazarı'na ancak ekleyebildim. 

►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

7 Aralık 2009 Pazartesi


6 Aralık Feriköy'de Bir Pazar Fotoğraflarımız6 Aralık'ta katılacağımızı söylediğim bit pazarı sonrası fotoğrafları sonunda ekleyebildim. Şimdi öncelikle şunu belirteyim haftaya yani 13 Aralık'ta yine katılıyoruz :) Pazar günü blogcu ve okur bir sürü arkadaşımız hava şartlarına rağmen geldiler sağolsunlar.

Bugün bit pazarı organizasyonunu yapan beyle konuştum. Haftaya her masaya elektrik çekilecekmiş, bu sayede isteyenler ısıtıcı getirebilecekler. Gerçi bizim arkamızda ısıtıcı getiren biri var sayesinde faydalandık. Mekanı da en kısa zamanda kapatacaklar kışın bile bit pazarı her hafta pazar günü devam edecek. Ayrıca 13'ünde Mustafa Sarıgül'de gelecekmiş.

Neler satıldığını merak edenlere; çoğunluk antika ve kolleksiyonerlere yönelik, 2. el giyecekler, ayrıca vintage ürünlerdi. Bu hafta ben sadece giyecek satmaya karar verdim. Kendime ait ürünleri ve Özoş'un dükkandan aldığım ihraç fazlası marka, etiketi üzerinde ürünleri getireceğim.

Kolajda taktığım ganimetler; keçe yaka iğnelerini 2007'de yapmıştım, hatta eski evimizde Kanal Türk hem yaptıklarımı hem de; evimin dekorasyonunu çekmeye gelmişti.

Taç B'lun Design, ataçla yapılmış paten küpelerimi taa Mayıs ayında burada yazmıştım.

Kaçırdık diye üzülmeyin bu haftasonu bekliyoruz :)
Şimdilik bana müsade öptüm, sardım, xoxo

EDA-BİLUN- BİLUN'UN ANNESİ SEVİNÇ ABLA
►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

5 Aralık 2009 Cumartesi


Feriköy'de Bir Pazar'a BekliyoruzŞişli Belediyesi ve Yerel Gündem 21 derneğinin katkılarıyla organize edilen 2. el ve el işi ürünlerin satılacağı pazara, B'lun Design ve ben Stil Pazarı olarak katılmaya karar verdik. Daha önce katıldığımız kermes Anadolu yakasında diye hayıflanan canlar hadi bakalım bekliyoruz :)

Her hafta Pazar günleri yapılacak olan pazarda eski eşyalarınızı, el işlerinizi, aklınıza gelen herşeyi alıp satabilirsiniz.

Bu pazar (6 Aralık) ikinci el ve el emeği ürünlerin satıldığı Feriköy'de Bir Pazar'da görüşmek dileğiyle!

Benim satışa sunacaklarım; ikinci el ürünler ve yaptıklarım. Hazırlık ve yeni ciciler üretmek için şimdi kaçmam gerek. Bu yüzden sipariş maillerinize, diğer mail ve yorumlarınıza haftaya bakabilirim. O zamana kadar şen kalın emi :)

Pazar ola, şen ola....


►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

3 Aralık 2009 Perşembe


Saç Boyası Bulaşan Gömleği Modifiye EttimHep arabalar modifiye edilecek değil ya :) Teyzem saçlarını boyattırırken gömleğine saç boyası bulaşmış. Eda'ya verirsem kesin kurtarır diye düşünmüş sağolsun. Görevi başarı ile tamamladık ve Park Bravo gömlek çöpe gitmekten kurtuldu :) Dantelin bazı yerleri koyu, kuruduğu zaman yok oluyor tabii ki :)

Nasıl yaptığımı merak edenler için daha önce yazdığım, Soğuk Silikon ile Dantelli Kot Süsleme'ye bakabilirsiniz.

Ayrıca o kotu kombin olarak giydiğim; Fosforlu Kot Kombinim ve Dantelli Kot Modifikasyonum'a da bakabilirsiniz.

Bu tarz işe yarar ürünleri merak edenler varsa; Texolite »»» Toz Şeklinde Kumaş Yapıştırıcısı'na da göz atın.

►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

3. Şeffaf Ayakkabı Kutularını Kazanan3. Şeffaf Ayakkabı Kutusu Aktivitesi yarışmamızda kazanan kişi Siu olmuş vay be kız, birde kazanamam biliyorum demişsin, şansa bak.

Amma velakin Siu şahsende yakın olduğum bir dostum olduğu için, o da ben de adil olması ve sizlerin yanlış anlamamanız için yorum sırasında 21. kişi olan BLOOM'a kutuları vermeyi tercih ettik :)

Bloom bana ev adresini yollarsan firmaya ileteceğim. A- Box'a teşekkürler, sen de güle güle kullan canım.

Doğru cevap: Gıda ambalajında kullanılan geri dönüşümlü, Polipropilen Random Copelimer (PPRC) malzemesiydi.
►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

Manoush Çantalar STİL PAZARI'ndaYine kermeste satılan bir ürün daha. Plaj çantası olarakta kullanabilirsiniz. Manoush çantalar ithaldir, Madonna'nın sık sık alışveriş yaptığı Fransa'da popüler bir markadır, web sitesi çok güzeldir gezinmelisiniz!

Çanta üzerinde bulunan, Hz. Fatma'nın eli web sitesi logosudur ve logoyu kolye olarak kullanabilirsiniz. Ben öyle yaptım da :)

►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

Melek Kanatları KolyesiEkim ayında katıldığım kermeste satılan kolyelerden biri de buydu. Yakında yeni bir katılım daha yapıyoruz bu hafta bitmeden onu da yazmam gerek, daha önce gelemeyenleri bu kez bekliyorum. Bakır, altın ve gümüş tonlarını bir arada çok severim. Annemin üç gün yüzüğü diye adlandırılan, üç tondan oluşan Cartier bir yüzüğü vardı, verirse ona el koyayım :)

Kermese dair görüntüleri burada ve burada yazmıştım.

►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

3. Şeffaf Ayakkabı Kutusu Aktivitesi


3. kez daha farklı bir aktivite olsun dedim, A-Box'tan 6 adet inci modeli ayakkabı kutusu kazanmak için yapacağınız tek şey ayakkabı kutularının hangi malzemeden üretildiğini bilmek. Kazanacak kişi yorumda doğru yazan ilk 20. kişi olsun istedim. Kazanılacak ürün 6 adet bayan inci modeli yani bu ürün!


A-Box sitesini talan edin cevap orada yazıyor, lütfen siteden bulmadan plastik vs türü yorumlar yazmayın + adsız yorumlar yorum panelimde de yazdığı gibi onaylanmayacak ve geçersiz sayılacaktır. Yorum panelini, doğru yazan 20. kişiyi tespit edince kapatacağım ve kazananı yeni bir yazımda yazacağım, o ana kadar yorumları onaylamayacağım. Bu arada yurtdışına gönderim yapamıyorlar ne yazık ki :(

Herkese bol şans!
Yorumlara kapadım, adsız olanları onaylamadım az sonra yazıyorum.

►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

2 Aralık 2009 Çarşamba


Parfüm Şişeli Atlet KombinimAralık ayına dair ilk kombin bu olsun istedim. Çünkü hem çok neşeli hem de çok güzel bir gündü. Yüzümden de belli ağzım kulaklarımda :) Saçlarımı soruyorsunuz sürekli arkadaşlar, saçlarım düz yıka çık, az fırçayla düzelt halim işte bu! Yani fönsüz hali düz saçlarımın :)

Dün sabah işlerim vardı onları halletim, bilmeyenler için söyleyeyim, ben home office çalışıyorum diye arada yazıyordum ya hani, işte bağlı bulunduğum şirketin bir kısmına ortak olmamı teklif etmişlerdi ve oldum :) Haliyle üretim, yazmak, ev ve şirket işleri çok vakit alıyor ama tam gaz yetişmeye devam.

Maşallah diyorum kendime ve gönlü güzel olan, tüm okuyan arkadaşlara daha güzelleri nasip olsun diyorum.

Dün Laçinle önce Salı pazarı turu yaptık, sonrasında Kadıköy'ün keyfine vardık. Onur pasajında çocukluğumu bilen gümüşçü Ahmet abiye uğradık, Laçin kulaklarını deldirmek istiyordu, ben de gaza geldim ama ben safı deliklere küpe takmadığımdan gerek kalmadı yani zaten gençlik yıllarımda sağ kulağıma 4 sol kulağıma da 3 adet delik deldirmişim :) Acıdan yırtarım diye düşünürken, Ahmet abi sağolsun delikleri açmak için var gücüyle abandı ve başardı.

Bu arada delik deldirmek isterseniz sizde benim gibi deldirebilirsiniz. Nasıl mı? Benim sağ kulakta 4 delik var dedim ya, işte 2. deliğin hemen üstünde 3. delik var. Bu sayede altlı üstlü küpe takabiliyorum.

Balık bereketi bol olduğundan Laço'nun da dediği gibi sağlıklı beslenmek adına kendimize ziyafet çektik.

Kombine geleyim; siyah zımbalı derili yüzük Sıkıldım Satıyorum Sinem'den taşlı yüzük nereden anımsamıyorum, çanta Vero Moda Pieces marka, saat Guess, parfüm desenli atlet Gina Tricot ve içinde Made in Turkey yazıyor :) , boğazlı ince kazak ve hırka Özoş'un dükkanından yani Ucuz ve Kalite'den, kazak Kiabi marka ihraç fazlası satanlar bilir bu markayı Google'dan bakarsınız, hatta 5 renk aldım bu sayede kış aylarında atletleri giyme şansım oluyor, sizde denersiniz, siyah skinny kot Bershka, taşlı Chanel tokayı balayımızda İtalya'dan almıştım ama artık pazarlarda var malum Gina Tricot gibi zaten aynı paraya almıştım, Harley Davidson botlar ortaokul dönemimden kalma. Ugg'lar gibi bizim zamanımızda da bunlar modaydı :) Kot ceket Levis hatta annemin gençliğinden kalma.

►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

Rugan Taşlı KolyePulları elimde diktim, her boyun ölçüsene, hatta boğazlı kazak üzerine de takabilirim.

Unutmadan hani daha su zeminli kolye yazımda Bağdat caddesinde anlaştığım bir mağazada ürünlerim satılıyor demiştim ya, /neresi olduğu bana kalsın/ işte bu kolye mağazada ve vitrinden bir kare allta!

►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

Kleopatra KolyeBoğazlı kazak, abiye bir elbise üzerine bile takabileceğim taşlı yaka kolyeler.

►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

Süper Star'ın EviSüper Star'ın evinin her köşesi sanatçının zerafetini yansıtırken bir o kadarda sadelik ön plana çıkmış. Ajda Pekkan Arnavutköy'deki muhteşem evinin kapısını İnstyle Home'a açtı... diye yazmış Haber Türk...

EKLEME: Konu ile alakasız bir bilgi vereyim, biliyorsunuz Blogger Google'ın bizlere sunduğu bedava blog hizmeti, farkındaysanız yorumların saatleri şaşıyor+yorumları onaylasak bile panele girince hala yorum varmış gibi gösteriyor+mükerrer yorumlar çoğalıyor, bu sebeple merak edip forumlara göz attım. En yalın şekli ile izah edecek olursam, daha iyi hizmet verebilmeleri için, server altyapısında güncelleme varmış. Bu yüzden bana soruyorsunuz ya, tek tek izah etmek yerine araya sıkıştırıyorum, bilginize arkadaşlar.

ÖRNEK: Mesela bir alltaki yazımda görünen yorum sayısı ile, yorum yazmaya basınca görünen sayı birbirini tutmuyor, bunlar hep dnslerin sapıtmasından ötürü, sizde de olursa panik yapmayın canlar.


►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

Bu blogun tema tasarımı Stil Direktörü tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2006 - 2015