Blogger’da Sorulara Cevap Almak

Blogunuz olsun / olmasın bu yazacağım konuyu herkes uygulayabilir.
Sorduğunuz blog bilgilerini not alıyorum sırası ile yazmaya çalışıyorum. Uzun zamandır not aldıklarımı yazamadım birinden başlayayım.
Hepimiz blogları okuyoruz, birbirimize danışıyoruz, sorular soruyoruz. Ama cevapları kolayca takip etmek için geriye dönüp bakmak ve not almaya gerek yok.
Bir bloga gidip soru sorduğunuzda cevap beklersiniz, yani hepimiz değer verilmek isteriz. Geriye dönüp bakmamak adına verdiği cevabın bana mail ile gelmesi sonrası bende gider teşekkürümü ederim. Sizler bana arada soruyorsunuz ya; işte takibi ben bu şekilde yapıyorum.
Peki bunu nasıl yapacağız?
Görselde sırası ile numaralandırdım. Aynı şekilde aktarıyorum.
1-Yorum yazma paneline bastınız, yorumunuzu yazdınız, 1. karede check attığım gibi sizde yanıt yorumlarını mailinize gelsin diye kliklersiniz.
2-Yorum panelinde tepede sizde aynı ibareyi göreceksiniz.
Blogcu yorumları onayladığında, ya da yorumları onaya tabii değilse direkt mailinize yazdığınız yorum düşer. ++++ Üye olduğunuz yazıya yazılan diğer yorumlarda düşer…
3- Blogcu size cevap yazdığında siz almanız gereken cevabı alırsınız. Sonrasında o bloga gelen yorumların sizin mailinize düşmesine, boşuna kalabalık etmesine gerek yok. Sonuçta cevabı aldınız. Mailinize o yazının başlığı zaten düşer ve siz yazının linkini tıklarsanız o blogda sadece o yazıya gidersiniz. 3. görseldeki gibi Abonelikten Çık kutusunu işaretlerseniz.
4- Geçmiş olsun artık abone değilsiniz 🙂

Umarım izah edebilmişimdir.
Başka kafanıza takılan sorular varsa yorumda yazın onları da not alacağım!
Bu arada hala mailime yazdığım bilgilere dair sorular geliyor.
Lütfen bu konuların hepsine BLOGGER BİLGİLERİ bakmadan bana sormayınız 🙂
Unutmadan dipçik not; BLOGGERDA SORUN VAR YORUM ONAYLARKEN VE YAZARKEN HATA ALIYORUM. SANIRIM YİNE SERVER ÇALIŞMASI VAR SİZE DE OLURSA PANİK OLMAYIN ARKADAŞLAR 🙂