20 Nisan 2010 Salı


Kitsch Kitchen'dan Dolar Temalı PapyonDolar temalı papyonu, 2010'a girerken yılbaşı tatili için gittiğimiz Amsterdam'da, kitsch ürünlerin satıldığı Kitsch Kitchen'dan aldım. Muhteşem bir mağazaydı, sırt çantamı sırf bu mağazadan doldurdum. Umarım bir gün görme şansınız olur.

Daha önce yazmıştım bilmeyenler vardır diye ekliyorum. Babam annemin, Güzel Sanatlar'da seramik hocasıymış. Hatta hocamdı, kocam oldu der :)

Annem seramik sanatçısıdır, kurs falan almamıştır okulundan mezundur. Birçok ödülü ve yurt dışında ülkemizi temsil etmişliği de vardır.

Üretime ve sanata olan düşkünlüğümü, genlerime borçluyum desem yalan olmaz sanırım!

Bu konuda da bir anektod ekleyeyim; geçen gün kardeşimin verdiği seramik dersinde öğrendik. Resim, seramik vs türü kurslara gidenlere, ressam+seramik sanatçısı yada heykeltraş denmezmiş, bilginiz olsun :)

Yüzükleri teşhir ettiğim pembe eli, sürekli nereden aldığımı soruyorsunuz. Yurt dışından aldım.
Diğer ürünleri de, annemin yaptığı bu heykelde teşhir ediyorum. Bunu da sizler sormadan ben yazayım :) Annemin üniversitede okurken yaptığı işlerden sadece biri.

Salonda, kablosuz kulaklık ve alnına taktığım kolye ile arabeskleştirerek süsledim ;)
Şimdi ise, yeni evimizde sade halinde ve başka bir köşede...

Heykeli kullandığım başka yazılarım;Kitsch Kitchen'dan kareler.

29 Yorum Oku / Yorum Yaz :

POSH BUTİK   20 Nisan 2010 13:02  

Aileden geliyormuş gerçekten demek sendeki bu kişilik:) Eee bence de ressam, seramik sanatçısı denmemesi lazım dimi annen gibi diğer insanlar kaç sene okulunu okuyorlar!! Bir kursa gitmekle hemen o işin sanatçısı olunmuyordur herhalde değilmi kuzum sözüm sen ve laliş'ten dışarı:P Kitsch Kitchen'a bayıldım yaw ben hiç görmemiştim böyle bir yer:( Buarada herkes iyidir. inşallah!

Bucanni   20 Nisan 2010 13:09  

Cennet cennet bizim japon pazarları gibi :)

Antigone   20 Nisan 2010 13:12  

tatlım seni yine hangi "sanatçılar" kızdırdı böyle?

uyuz cadı   20 Nisan 2010 13:45  

bizim meslekte de kıçı kırık bi kursa giden bile tasarım yapıyorum diyo. yeni mezun olduğum yıllarda çok üzülüp kafa takıyodum ama artık hiç umurumda diil. onlar olsun grafiker, benim aldığım eğitim ve disiplinin, okula girerken sınavlarda yaptığım derecelerin yanına bile yaklaşamıyolar. sonuçta ben grafik tasarımcıyım, diğerleri içinse her topal atın bir kör alıcısı vardır, o yüzden isteyen istediğini desin diye düşünüyorum. önemli olan ortaya çıkan işler di mi edişim?

Filiz   20 Nisan 2010 14:10  

Eda'cımm papyon ne kadar güzelmiş öyle. Dükkana da bayıldım, rengarenk. :) Zaten senin ne kadar zevkli olduğunu bilmeyen kalmadı. Her gün pasajını ve blogunu heyecanla ve zevkle takip ediyorum. Benim babam da Gazi Üniv. Resim Bölümü mezunu, yıllarca eğitmenlik yaptı, Resim Heykel Müzesi'nde ve atölyesinde (Ankara'da) dersler verdi, sergileri oldu ama hala kendisine ressamım ben demez, dedirtmez. (Bence dünyanın en yetenekli ressamı, o ayrı :)Annenin hem de daha okurken yaptığı yüz heykeli çoook başarılı, bravo. Buna bakarak bile sonradan yaptıklarının ne kadar güzel olacağını tahmin etmek zor değil. Tam bir sanatçı, ellerine sağlık. Annene sevgilerimi ilet olur mu? Güzel ve zevkli ürünlerini ve güzel yazılarının devamını bekliyoruz.. :)

reyhane   20 Nisan 2010 14:42  

Arabeskleştirmene bittim ben..Harika yaaaa..Benim aklıma gelmezdi,kulaklık tak yok başına kolye geçir..Bizim ailede de heç mi sanatçı yokmuş arkadaş ya, ne bu genler böle dümdüz...Ben böleeee genleriiiiii...ne öper ne de başıma koyarım..Bu tarz hareketi de aile bazında kimse beklemesin bendennn..

huysuz ve tatlı günce..   20 Nisan 2010 14:53  

CANIM MERHABA..
BU ARA BİZ DE HASTALIKLARLA UĞRAŞIYORUZ..SENİN HASTALARINA ALLAH ACİL ŞİFALAR VERSİN..PAPYONU ALDIĞIN MAĞAZA,İÇİNDEN ÇIKILMAYASI BİR YERMİŞ,ÇOK TATLI..EN ÇOK ÜZÜLDÜĞÜM ŞUAN ŞU OLDU..TAŞLI YÜZÜKLERE RESMEN VURULDUM AMA KAÇ GÜNDÜR DOKTOR DOKTOR GEZDİĞİMİZ İÇİN,SİTENE BAKAMAMIŞTIM VE SONUÇTA O CAANIM YÜZÜKLERİ KAÇIRMIŞ OLDUM..EĞER TEKRAR BULURSAN,BEN DE ALMAK İSTİYORUM..SİYAH TAŞLI OLMALARI NEFİS..HABERİNİ BEKLİYORUM YÜZÜKLERLE İLGİLİ POSTUNU..UMARIM BULURSUN TEKRAR..ZİRA ŞİŞTİM YANİ GÖRÜR GÖRMEZZZ:)
ÖPERİM ÇOK..

Yeşim   20 Nisan 2010 14:56  

Ne güzel bir mağazaymış. Ben gitsem kaybolurum, çıkamam ordan :) bebeklere bayıldımmm.
Genlerine büyük harflerle YETENEKLİ yazılmış tatlım :) maşallah. Heykelin bu hali de pek hoşmuş canısım. Anneciğinin ellerine sağlık.

Gamze   20 Nisan 2010 16:05  

Bu papyona ve dükkana bayıldım ne güzel yer yahu, sen de aç birtane caddede böyle bir yer:)

Siu   20 Nisan 2010 16:43  

Bayıldım bunaaa süferrr :))

bu arada kulaklıklı görüntüye bayıldım :)))
sanki canlanıp dans edecekmiş gibi :))

Syhn   20 Nisan 2010 18:20  

dolar papyon pek şeker, nasıl kombinleyeceksin merak ediyorum açıkçası:):) eğlenceli olacak eminim;)

tabii ki her kursa gidene o sıfatlar verilmez komik olmayalım lütfen:):)
yoksa etiketlerimden başınız dönerdi:):)

annenn yaptığı heykel ise şahane değil de ne! her gördüğümde hayran kalıyorum!!

a. gizem   20 Nisan 2010 21:06  

hakkaten değişik bir tasarımmış :)

YETENEK-SİZİN   21 Nisan 2010 11:05  

bu mağazadan Türkiyede açarlarmı acaba? çok enkli ve tam benlik.))

Dimple   21 Nisan 2010 11:44  

Bu papyona ve dükkana bayıldım ne güzel yer yahu, sen de aç birtane caddede böyle bir yer:)
Not:Aynı yorumu yazmıştım ama kendi adım yazıyor birde tıklayınca profil uygun değil diyor anlamadım:s
dimpleinwonderland.blogspot.com

pofiş   21 Nisan 2010 12:04  

Ay gerçekten beceriklilik kanın da varmış senin:)
bide ben o mağzaya vuruldum ya:):)

ŞANSLI   21 Nisan 2010 12:07  

Senin gibi dostlar sağolsun canım benim.Kendimizi toparlamaya çalışıyoruz ne yapalım hyat devam ediyor.Yanımda olman mutlu ediyor beni teşekkür ederim.Sende kendine iyi bak.Hastalarınız bir an önce şifalarını bulurlar inşallah.
Sana sevgilerimi yolluyorum.

ŞANSLI   21 Nisan 2010 12:09  

Daha sonra ziyarete geleceğim yine...

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ   21 Nisan 2010 14:52  

(POSH BUTİK) aynen öyle kuzum,ben seramik kursuna başladım diye 1 2 sene sonra seramik sanatçıyım desem millet bir yerleri ile güler :) Eyvallah balım da, ben okulunu okumadım ama Laliş GS'dan mezun bak ona desen layığıdır sonuçta GRAFİK okudu o. Valla süper bir yerdi kuzum. İyi değiller be canım, hala hastanedeler bende arada gidiyorum işte. Sağol kuzum mucx.

(Bucanni) öyle ama fena pahallı bir yerdi yoksa neler alırdım.

(Antigone) kimse be kuzum ama iki kursa gidip kendini "sanatçı" sananlara lafım! Posh'a da yazdım sana da yazayım; ben seramik kursuna başladım diye 1 2 sene sonra seramik sanatçıyım desem millet bir yerleri ile güler bunlarınki de o hesap yani :)

(uyuz cadı) ah ah babam ve annem de derlerdi bunu canım. En iyisi takmamak şeker. Yani, hatta birde şöyle tipler var. Grafik mezunu olupta, gerçek sanatçıların ürünlerine sahip çıkarlar. Başkasının işine sahip çıkmaya devam edenler bir gün bir yerde nasıl olsa patlayacaklar! Bir tarafın yiyorsa sen yap tasarımını, illüstrasyonunu da o zaman saygıyı hak et! Neyse yakında tasarım nasıl yapılırmış, nasıl grafik tasarımcı olunurmuş bekleyip görsünler. "Bahsi geçen ben değilim, sürpiz olsun :)" Diğerleri içinse her topal atın bir kör alıcısı vardır! ah ne güzel demişsin, işte son noktayı yine sevdiğim atasözlerinden bir teşbih-i beliğ ile koymuşsun. Anam bu böyle mi yazılıyordu ahahh :))

(Filiz) canım benim çok zarifsin sağol şeker. Bak işte ne güzel, nasıl ince nasıl tevazulu insanlar değil mi? Babacığının ellerinden öperim, hürmetlerimi ilet lütfen. Beşiktaş'taki Resim Heykel Müzesi'nde bende bir dönem resim kursu almıştım tatlım. Seve seve iletirim sende ilet lütfen, seni seni öpüyorum şeker. Buraya da bekliyoruz ona göre. Kıvanç'a da selam canım :)

(reyhane) hhaha deliyim demü bebek :) Alemsin ya, kızım seninde komedyen genin var ben de o yok ahah :) "Bu tarz hareketi de aile bazında kimse beklemesin bendennn.." hele buna hala gülüyorum, saksıların saksısı seni yesem içime soksam he :)))

(huysuz ve tatlı günce..) canım çok geçmişler olsun, bende sana sabır ve bol şifa dilerim şeker. "ZİRA ŞİŞTİM YANİ GÖRÜR GÖRMEZZZ:)" heheh buna koptum tatlım :) tamam söz bulursam haber veririm sana yazarımda zaten. Stil Pazarı'nı takipteysen önce oraya ekliyorum bilesin.

(Yeşim) canımsın çok merci şeker. Bu arada kaybolunmayacak gibi değildi ama o kadar pahallıydı ki yoksa neler alırdım. Bit kadar şeyler 6 eurodan başlıyordu düşün yani.

(Gamze) hehe oldu, şeker bavul ticareti yapmak gerek :))

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ   21 Nisan 2010 14:52  

(Siu) merci heheh :) 2 ay içinde yeniden Amsterdam'a gideceğim ya, not alındı sana alacağım.

(Syhn) kalsaydı kombinlerdim şeker ama kendime ayırdığım bile satıldı. Gidince yeniden alıcam ama çok soran var. Hahaha yerim seni he ya aynen öyle de anlasa insanlar bunu nerdeee :) Merci balım annem adına da tşkler cano.

(a. gizem) :))

(Bebek ve Nİkah Şekercİnİz) öyleydi bebek ah birde azıcık uygun olsaydı :(

(YETENEK-SİZİN) inan sordum bebek ama Fransa menşeili bir firmaymış, çalışanlarda bilemiyoruz sitemizden sorun dediler. Sormadım açıkcası ne yalan söyleyeyim :)

(Dimple) nerde be şeker bittim bende ama zor. Millet çin malı sanar kızım :) Fransa menşeili bir firmaymış. Evet ya bende sana onu soracaktım canım, başka maille giriş yapma hep bunla yap ok.

(pofiş) sağol kuzu. Vurulmayacak gibi değildi inan.

(ŞANSLI) ne demek canım iyi günde yan yana olmamız yetmez :) Aynı şey benim içinde geçerli tatlım. Gel canım beklerim mucx.

tatlisubaligi   21 Nisan 2010 16:01  

ben her ürünü kaçırıyorum.. sınavlar bitti doya doya blog okuyayım dedim.. hem taçlı broş hem de dolar papyon kaçmış.. Çok üzüldüm şu anda :((

ozgur   22 Nisan 2010 02:14  

Papyon çok hoşmuş vallahi,mağaza da tam benlik,bir girsem saatlece çıkamam renklerde kaybolurum herhalde...
Anneciğinin ellerine sağlık,süper.Öğrenciyken yapılmışsa bu daha neler vardır kimbilir...

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ   22 Nisan 2010 02:59  

(tatlisubaligi) kuzum derslerde kolay gelsin sana, papyonu dert etme 2 aya yeniden Amsterdam planım var alırım.

(ozgur) sağol kuzum. Valla neler var neler, hele annemlerin çatıyı bir gör aklın şaşar. Ama gel birde ona bana sor :) Ev seramik dolu, babam yüzünden de çini öğkk geldi bana inan :)

© Etk Yavrusu ©   22 Nisan 2010 11:34  

Ya ben bu bebeklere bayıldım. beni geçmişe ışınladı resmen. acaba buna benzer oyuncaklarım mı vardı?. Direk sahip olmak istedim fotoda görünceeee:)

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ   27 Nisan 2010 14:14  

© Etk Yavrusu © vardı canım hemde neler neler vardı.

özge bayrak   1 Şubat 2012 14:11  

aman yarabbi! bayıldımmmm bu cicişlere.

sonsuz dekorasyon   7 Mart 2012 13:38  

evet çok şekerler gerçekten diğerlerini de inceliyorum...

 Stil Direktörü    7 Mart 2012 14:09  

sonsuz dekorasyon tşk şeker öperim .)


Bu blogun tema tasarımı Stil Direktörü tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2006 - 2015