6 Mayıs 2010 Perşembe


Hayatıma Müdahale Etmeyin, Bi Durun Ya!Ömi yok diye, dün gece kuzenimin sarı şeker oğlunu sevmeye ve bu vesile ile onlarla olmaya gittim. Çok keyifli bir geceydi orası ayrı. Her ne kadar Eren yüzünden ikisi de, iki dakika rahatça oturamasa da çocuğun varsa bu şekilde oluyor. 

Sabah saat 7, anneannem aradı, Ikea'ya gidecektik ama uyku daha tatlı geldi."Ben gelmesem olmaz mı?" dedim. Zaten afyonum patlamamış, konuşmaya devam etti. Aylardır dudak şişiren kırmızı ruj diye başımın etini yedi. "80 yaşındasın, ne yapacaksın kırmızı ruju" dedim, "Kadın olmanın yaşı yok." dedi ya... 

Ya bir de dudak şişiren diyor pes ya! Teyzem "Anne Eda'nın Stil Pazarı'nda dudak şişiren Sally Hansen'lerden var, iste versin sana demiş." sesimi duyduğu her an sayıklıyor! Hadi bu ruj ok verelim de, bebek ne ya?

Laf arasında, dün "Özenmedin mi?, siz ne zaman bebek yapacaksınız?, hani 2010 diyordun, hep beni kandırıyorsun." diyor! "Ya saat 7 anneanne acı bana, madem bu kadar istiyorsun dedem hayatta yap o zaman." dedirtti!!! "Ben ölüp gidicem sen bana acı." dedi, şaka mı bu ya! Bir babam bir anneannem içim şişti ha bilog!

Arada bu şekilde yazıp içimi dökmeye ihtiyaç duyuyorum, bir yandan da bizimkilerin okuduklarını biliyorum , umarım gözlerine sokmuş olurum bu yazımı da! Ama yemin ederim bıktım usandım artık! Yok yemek ye, yok bebek ne zaman? Dün kuzende, eşi de şaşırdılar zaten. 3 tabak yemek yedim, gündüz de gayet sağlıklı ve güzel yemek yiyorum, 46kg.yız diye sağlıksız değiliz yani....de, bundan size ne ha!

Hafta sonları Ömi'mle motor gezisi yapar, sabahları Fenerbahçe sahilinde kahvaltı eder, kahvemizi yudumlarız. Ama ye kaç modunda, bir saat bile durmak ne mümkün! Sağdan soldan ciyak ciyak çocuk sesleri. Hele şehirler arası yolculuklarda, ağlayan bebeklerin olduğu yerler de inadına bana denk gelir! 

Ömi'de geçen de demez mi; "Aramızda olsa, uyusa yanımızda bebek bak ne güzel olur." yer yapıyor aklı sıra :) Geçenlerde de onu FF'den takip edenler, "Bebek düşünüyormuşsunuz Ömer abi yazmış." diye mail attı. Bak ya!! "Tek başına yapabiliyorsa yapsın Ömer abin, yiğidin eli tutulmaz." dedim.

Ömi'de bir alem, Fener'de ağlayan bebekli aileyi görünce, "Bak bebek yüzünden, kalkmak zorunda kaldılar, boşver kız yapmayalım bebek falan, hayatımızı yaşayalım, haklısın Edi'm." diyor, sonra da gidiyor FF'de neler yazıyor, saksı kocam benim.

Çıkarsın nişan ne zaman?
Nişanlanırsın düğün ne zaman?
Evlenirsin bebek ne zaman?
Yaparsın aa kardeş şart, o ne zaman? derler!!!

Birde beni az çok tanıyanlar bilir, "Hep 2010'da kısmetse." derdim- ki hala da karşı değilim. 2010 geldi "Eee hadi." demeye başladı herkes! 

Ya daha 2010 bitmedi bu birrrrr, ikincisi deeee, Laliş'in de eski bir yazısında dediği gibi, benim rahmimden size ne kardeşim!!! + kilomdan!!! 

Üstüne cilası annem sabah telini ve nasihatını verdi, araya da,"Bak gördün sende, baban mama sandalyesi bile aldı, evde içinde senin ayın, adamcağız öylece torun yapasın diye gözünün içine bakıyor." diye acıtasyonunu da yaptı. Aradan 10dk. geçti bir posta da teyzem aradı, imdat diye bağırmak geliyor içimden.

Ya kimse kusura bakmasın, bu yazı yoruma kapalıdır, bizimkilerin gözüne sokmak içindir. Anne olanlara saygım sonsuz, -ki bebek karşıtı değilim, amma velakin, "Yok anne olunca anlarsın, yok Dünya'nın en güzel duygusu, yok işte yaşın geçiyor, (millet 40'da doğuruyor) muhabbetlerini çekemeyeceğim.!" 

Tıkandım içim şişti!!! Acilen oksijene ve en sertinden bir kahveye ihtiyacım var! Terasa çıkıyorum, pis piste sigara içicem oh be!!

Gözlerine soktum da ne oldu yine olan bana oldu!
Teyzemden mail geldi:

Anneannene okudum yazdıklarını, Ankara'da olmasaydım gelir seni bir güzel döverdim. Bu kiloyla zaten istesen de bebek yapamazsın, yapmaya karar verene kadar, sana bir daha bu konuyu açmayacağıma teyzen olarak söz veriyorum. Anneannen rujumu unutmasın diyor,Ömer'imize saksı deme, saksı sensin.


Bu blogun tema tasarımı Stil Direktörü tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2006 - 2015