18 Temmuz 2010 Pazar


Paris'e Doğru yola Çıkış, Hollanda / Maastricht ve Kombinim11 Temmuz'da Cemal'le Amsterdam'dan, Paris tatili için yola çıkmıştık. Yol boyunca karşımıza çıkanlardan bahsedeyim, fotoğrafını gördüğünüz köprü, üç boyutlu gibi uzaktan dört direk olarak görünmekte ama içinden geçince gördüğünüz gibiydi. Hava hem Paris'de hem yol genelinde, deli gibi yağışlı akabinde de kavurucu güneş şeklindeydi. Tam hasta olunacak havalar ama bize sökmedi, taş gibi gittik geldik :)

Bizim kiraladığımız araba Alfa Mito spor modeliydi, ilk defa böyle bir araba gördüm çünkü her durduğunda pıss diye istop ediyor :) TR'mize gelmez, benzin az yakaıyor diye bizi düşünen olmaz, satmazlar eminim :( Debriyaja basınca yeniden son sürat, devam ediyor, yani kontağa basmanıza gerek kalmıyor. Ama yolda karşımıza çıkan abla da ise; JAGUAR vardı. Bin üstüne gez derler ya, tam da o hesap yıkılıyordu :P


Hollanda Maastricht'de 1300'lü yıllardan kalma altında mezarlar olan bir klise bu arkadaşlar. İçini bir sonra ki postumda daha detaylı paylaşırım. Bu gördükleriniz sadece klisenin dışı ve bahçesi.

Hatta bildiğim kadarı ile; Maastricht'in insan hakları ile alakalı belli kriterleri de varmış. Ayrıca Türkiye AB ilişkileri diye buradan bakma şansınız var.


Yol kombini, en rahatı elbise olduğundan, tercihim bu yönde oldu.

Elbise ve hırka, Amsterdam H&M çocuk reyonu :)
Çanta, çiçekli gözlük ve bileklikler Amsterdam H&M
Saat Bvlgari, parmak arası sandaletler İnci
İçi böcüklü yüzüğüm, Amsterdam'da keşfettiğim vintage shop Zipper'dan. Sitesinden pictures yazan kısımdan bakabilirsiniz. Süper şeyler vardı, buradan görmemişler gibi ne varsa vintage topladım. Ama aklınızda olsun, bizim ülkemizde vintage shoplar çok daha ucuz. İnsan başta anlamıyor alıyor sonra ikiyle çarpınca abovvv diyor :)

- Bu arada tatile çıkacak olanlar varmış bana soruyorsunuz e-postalardan ama hangi şehir belirtirseniz gittim yada gitmedim diye size daha detaylı bilgi verme şansım olur. Kapiş?

19 Yorum Oku / Yorum Yaz :

birdutmasali   18 Temmuz 2010 21:27  

gez gör arpacıkım :)
hep takipteyim aslında,
ama biraz telaşlıydı bu hafta,
yorumlar aksadı affet sen emi :(

çok cici bir tatil..
tadını çıkar demek manasız !
ama tadı çıkmayan varsa AMMMAN ÇIKAR GİTSİN :)

cecilia   18 Temmuz 2010 21:29  

sandaletine bayıldım prensesim, ojelerin de çok cici, amsterdam amsterdam olalı böyle şirinlik abidesi böyle güzel bi stil direktörünü görmemiştir eminim :) enfes bi yolculuk, resimler çok güzel, edoşla gezelim görelimdeyiz sanki :) öpücüklerr :X :X

zep_bilgen   18 Temmuz 2010 22:29  

Kombinin çok tatlı canım, bool bol gez valla sen gezdikçe ben mutlu oluyorum :) ama böceklerden inanılmaz korkan biri olarak yüzüğünden korktum :)

moda_kesh   18 Temmuz 2010 22:49  

mekanlarda çok güzel ancak sen daha bi güzel olmuşşşun ablacım yüzüğünüde çok sevdim ben

AtolyeKedi   18 Temmuz 2010 23:00  

Yine yine hepsi çok yakışmış ya maşşallah

Sanemiko   18 Temmuz 2010 23:08  

yüzükle cekete bayıldım sanada çok yakışmış mucuk!

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ   19 Temmuz 2010 01:21  

(birdutmasali) gönüller bir olsun annem, arpacığın diyen dillerini yirim. Ben tatilde ve iş için buradayım malum, ben hiç bakamıyorum bile sizlerin bloglarınıza asıl sizler affedin :) Aynen hayat kısa, ye gül eğlen yaşa :)

(cecilia) bebeğim İnci'den bak sende diyeceğim ama 4 sene oldu alalı :( Hahaha Edoşla gezelim görelim mi kız çok alemsin sen ya :) Stil Direktörün yesin seni, teveccühünüz sultanım :P

(zep_bilgen) ay canım benim, Allah baba daha güzel gezileri sana nasip etsin, sen yaz o seferde ben mutlu olayım. Allah'ım her isteyene nasip etsin, en güzel yerleri, farklı kültürleri görmeyi. Benim de böcek fobim var bebeğim ama bu uğur getiriyormuş bakmadan takıyorum. 20 küsür senelik bir yüzükmüş hatta böğüre böğüre para ödedim buna aramızda kalsın :P

(moda_kesh) hihi çıtırlardan iltifat almak ne hoş! Merci tatlım :) Yüzük sorma ya Zep_bilgene de yazdım üstte oku, seninle de aramızda kalsın hihi :)

(AtolyeKedi) iltifatkar pisim, teşekkürlerrrr :)

(Sanemiko) merci cicim :)

ÖRGÜÇANTAM   19 Temmuz 2010 01:21  

canım ya tarihi yapılara bayıldım . bizde de harika yerler var ama koruma ve restarasyon rezalet.

halar değişken diyorsun kendine dikkat öpüyorum

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ   19 Temmuz 2010 01:23  

(ÖRGÜÇANTAM) sorma ablacım neler var neler ah biz değerini bilsek en kral sanat eserleri bizde :( Can ablam bomba gibiyim meyva sevmem ama burada hazır dilimli pakette olunca lüpletiyorum vitamenleri valla :)

yasosh's diary   19 Temmuz 2010 09:50  

Hırka ve elbise süper, çok yakışmış. ojenin markasını ve renk kodunu öğrenebilirsem çok sevinirim.(:

bitte   19 Temmuz 2010 11:04  

ayy gözüm gönlüm açıldı valla kuzum. sen gezdikçe bende gezip görmüş gibi oluyorum zevkle okuyorum. kıyafetlerine ayrıca bayıldım ojelerin çook ciciiii :) bu arada bebeğim rüyamda gördüm senii ben bu gece :)

SvGLove   19 Temmuz 2010 15:02  

Eda'cım bi sen bi ben H&M çocuk reyonuna hastayız di mi:)Bak ben bunları görmemiştim;))
Senin bu Avrupa gezisi yazılarını toplayıp,çıktılarını alıp gezilerimizde kullanacağım:)) İzin var mı;)Öpsem olur mu;);*

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ   19 Temmuz 2010 15:17  

yasosh's diary merci bebeğim, şeker valla ojeyi burada bir arkadaşım çok beğendi ona hediye ettim. İstanbul'dan almıştım ama flormar vs gibi birşey de değildi ona eminim, yani no name bir markaydı. Bulursam yeniden sana da alırım kendime de alırım dönüşte ok canım.

bitte çok merci bebeğim, allah gerçekten gitmeni de nasip etsin şeker. Yapma ya ne gördün nasıl gördün mailden yazsana hayrolsun, bu arada birkaç kişi rüyamda gördüm dedim iyidir umarım mucx..

SvGLove hadi ya hehe, valla minyon olmanın avantıjı bebeğim, hem de daha uygun alabilme şansımız oluyor tatlım. Ne demek ne demek, bir öpücüğe tav oldum tepe tepe kullan bebeğim mucx.

Yeşim   19 Temmuz 2010 15:26  

Aşkıma bak, ne güzel fotğraflar böyle bak bak doyamadım. Çok tatlısın kuzum. Sen gez ben de seninle beraber gzmiş kadar oluyorum. Kendimi Mito'nun içinde hayal ettim :) Hava çok sıcak sanırım halüsinasyon görüyorum ;)

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ   19 Temmuz 2010 15:39  

Yeşim canım bebeğim tşker, sen de benim için yüzmüştün değil mi :) Sorma kız Mito komediydi, sinir bozucu, istop etmesi falan rezalet :) Yaw son 20 yılın en sıcak dönemi sanırım, aman dikkat et canım benim. Öperim kocaman, Demoş'la buzlu meyva tabağı söyleyin, oda servisinden haha :)

defne   19 Temmuz 2010 19:26  

uf ya maast..'da kuzenim üni.ye başlarken bi gün ben de gidecektim onunla, gelme demişti, pis gıcık, gidememiştim. güzel yerde okumuş çalışkan şey:P

ii gezmeler

zep_bilgen   20 Temmuz 2010 22:01  

eee korkmak fln yok saygı duyalım mademse, neredeyse benimle yaşıt yahu yüzük :) güle güle kullan canımm. bu arada ülke içinde ben de gezmelerdeyim bu ara, evime bi döneyim blogum turist rehberine dönücek gibi :))

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ   21 Temmuz 2010 00:01  

zep_bilgen haha öyle mi :) İyi cevap olmuş bu şeker :) Ooo sefan olsun bekliyorum yazılarını, iyi gezmeler tatlım.


Bu blogun tema tasarımı Stil Direktörü tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2006 - 2015