Çok Ucuza Şip Şak Yapabileceğiniz Takılar

Bundan seneler önce yemek yediğim mekanlarda masalara serilen kağıt runnerların desenleri güzelse fazladan alır ozalitçide kaplatır runner yapardım. Özellikle Kalamış Marina’da Divan’ın kağıt runnerlarının desenleri favorimdi. Yelken, gemi illüstrasyonları çok başarılı çizilmişti ve yazlığımıza tema olarak çok yakışmıştı. Aklınızda olsun 🙂 Hatta nette gezerken gördüğünüz görseller içerisinde ebat olarak büyük olanları çıktı alıp yapabilirsiniz.

Herneyse aynı fikirden yola çıkarak, yine seneler önce orta okul yıllarımda bu takılardan bir sürü yapıp arkadaşlarıma hediye etmiştim. This Next’te gezerken sizlere Do It Yourself (DIY) önerisi olur diye yazmak istedim.

Bunun için yapmanız gerekenler: Çiziminiz iyi değilse, dergileri karıştırırken beğendiğiniz figürleri kesin. Adet olarak çoğaltmak için renkli fotokopi çektirin, ozalitçide kaplatın ve minik bir iğne yardımı ile delin. İster küpe çengeli takın, ister delgeçle delin bir fiyonk ya da gümüş bir materyal iliştirin. Hatta arkasına broş iğnesini silikon tabancası yardımı ile fiksler broş olarak bile kullanabilirsiniz. Örnek bakınız 8. kare, matruşkanın altına gül iliştirilmiş.

Maliyet ve vakit olarak bundan daha uygun çeşit çeşit takı yapımı yoktur kanımca ;))

Ayrıca eklediğim görselde 7. sırada olan fiyonlu kızların kafası yuvarlak bir ahşap boyanarak yapılmış, beden kısmı olarak scrap kağıtları kullanılmış. Bu kağıtları satın almak yerine Google’dan free scrap paper diye aratır çıktı alırsanız bir sürü yerde kullanabilirsiniz. NOT: Görsel siteden kaldırılmış hayal ediniz lütfen .)

Fikri sevip denerseniz ne ala 🙂
Benim yaptığım ve sizlere öneri olarak yazdığım tüm Kendin Yap Projeleri /Do It Yourself (DIY)