31 Ocak 2011 Pazartesi


Sağlık Varlıktan Yeğdir!Nazar konusundan başlamak gerek... Şimdiye kadar nazara inanırsak çekeriz diye defalarca dile getirmiş, hatta sizler "Ömi ile olan fotoğraflarımıza nazar boncuğu koy." demenize rağmen, sizlerin güzel düşüncelerinizin bizi koruyacağını, ayrıca imgeleme/olumlama yaparak koruduğumu belirtmiştim. Düşüncelerim aynı ama yedeklemekte fayda var .)

On gündür sanal camdan ses verecek vaktim olmadı, kendime vakit ayırdığım zamanlarda ise, açıkcası internet diyeti yapmayı tercih ettim. Facebook'dan, Twitter'dan, cepten, evden arayan soran tüm dostlara teşekkürden öte sarılmayı yeğliyorum! Hissedin emi :)

"Sağlık Varlıktan Yeğdir!"
ne kadar doğru bir söz! Bunu yeni anlamış biri değil aksine 11 yaşımdan beri hastalarımız nedeni ile birebir yaşayan, buna rağmen hayata dil çıkararak yaşamayı yeğleyen biriyim! Ancak bu gibi durumlarda hak verirsiniz ki; öncelikli tercihim ailem oluyor!

Bu defa şükürler olsun ki babam yoğun bakımlara yatırılmadı ancak canım annem, hayatında grip bile olmayan annem hasta .( Allah'ıma binlerce kez şükürler olsun ki; çok fena bir durum yok. Ama işte anneniz hiç hastalanmayınca kabul edemiyorsunuz!

Dominantlığı, kendinden önce ailesine, çevresindekilere yetme arzusu, yardım ve desteği kabul etmeyen, söz konusu kendisi olunca en sert dağların bile yanında pamuk kaldığı o güçlü kişiliği, beni her daim sinir etmenin yanında imrendiren o karakteri yok mu!

Kısacası dostlar, sağ bileğinde aniden fırlayan bir kemik nedeni ile ameliyat durumu var. Hoş bir senedir devam eden bu durumu umursamaması, babama ve diğer hastalarımıza yetme arzusu yüzünden kendini ihmal edişi nedeni ile dayanılmaz ağrıları sonucu sınıra dayanınca bizlerin bu vesile ile haberimiz oldu .(

Bu kısım okuyan akrabalarımız ve dostlarımız için yazıldı: Bildiğiniz üzere, yurtdışında yaşayan ve beni okuyarak bizimkilerden haber alan çok fazla akrabamız ve dostlarımız var. Sizlerden ricam; (onlar kim olduklarını bilirler) bu konuda anneme şimdilik geçmiş olsun türü e-posta yazmamanız, skype'dan aradığınızda bu konuda renk vermemeniz. Şimdilik ameliyat günü netleşmedi ben durumu bir şekilde sizlere haber vereceğim. Ameliyat kolay ama sonrasında sağ bilek olması, babamın hasta olması, bileğini kullanamayacak olması gibi durumlar var.

Herşeye inat, analı kızlı gezdik. Tuttum kolundan, masaja, spaya ve sinemaya götürdüm. Mısırını ve alaska frigosunu hüpletince, canıma can verenimin yüzü güldü :) İçime sular serpildi! Durum bu dostlar .(

Hastalık türü konularda konuşmayı pek sevmediğimden, neden bunca zaman sanal alemde olmayışımı sizlere izah etmiş oldum. Ayrıca yazımı yoruma kapadım. Okuyanların güzel dualarını hissedeceğimize emin olmakla beraber anlayışınız için çok teşekkür ederiz.

Kısmetse bu hafta güzel güzel yazmaya ve sizleri okumaya devam edeceğim .)

Mayıs 2010'da paylaştığım Annem ♥ Babam & Ben başlıklı yazımdan canıma can veren, adı gibi her daim parlayan Yıldız'ımla...


Bu blogun tema tasarımı Stil Direktörü tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2006 - 2015