Amsterdam: Café De Zon, Dünya Kupası, New King, Condomerie

Kasım ayı yurt dışı fotolarını ara ara yazıyorum ama son fotoları ortaya karışık yaparak anıları yeniden canlandırmak istedim. Baştan söyleyeyim bağlantısı yavaş olanlar, çok fazla fotoğraf eklediğim için yüklenirken biraz sabır lütfen .)

Bazı kareler iPhone’la çekildiği için idare edin lütfen. Amsterdam’da biraları ile meşhur Café De Zon. Anımsadığım kadarıyla; PALM BEER Belçika mahsülü orada da içmiştik. Barda takılan asil bakışlı mekanın maskotu olacakken patron edaları takılan kedi… Bu arada Google’da Amsterdam Café De Zon diye sakın aratmayın .) Eskiden çıplaklar partysi falan mı düzenleniyormuş ne, detaylı okumadım ama görsellere bakınca hönk oldum! O.P.I yeşili ojem ve Accessorize fiyonk yüzüğüm PALM BEER reklamına cuk oturdu .)

Amsterdam New King Mandarin Cuisine… Yemekleri muhteşemdi, aklınızda olsun gidilecek kaliteli mekanlardan biridir. Yeşil çayın tadı bizim burada içtiklerimizden bin kat daha güzeldi.


Dünya Kupası Hollanda Maçı Eğlencemiz
Son anda şampiyonluğu kaptırdıkları gece…

Komo ve Stan Dünya kupasına denk geldiğim için; “Kırk yılda bir olan şey, çok şanslısın .” demişlerdi. Önce evde kutladık, Hollanda maçı alınca sokaklara döküldük. Gerçekten çok güzeldi,eğlenceleri bile medeniydi. Daha sonrasında Almanya şampiyon olunca buna rağmen kimse kimseyi kesmedi…


Hahah delilerim benim… Yazarken yine yeniden ne kadar çok özlediğimi farkettim .(
Pino’m ilet bizimkilere; daha net değil ama belki Mayıs gibi geliyorum (Z) .))


Amsterdam’da iPhone’la Çekilen Kareler & Garip Tasarımlar

Oldum olası gıcık olduğum ayakkabı formlu çantalar. Ya ayakkabı ol, ya çanta. Arada kalan tasarımlara sinir oluyorum. Hayır güzel olsa ok ama gerek dokusu gerek modeliyle kıro ötesi.

Cemal ve Hakan’ı defalarca yendiğim king, pis yedili günlerinin tapusu .)

Dans ederek para kazanan gençler…

Milyon çeşit absürd condomların satıldığı Condomerie vitrini…

Midye kabuklarından yapılan mayo, çanta vs..

Çiğ börek yapmak için günlerce aradığım(z) oklava… Hakan bu sana hediyem olsun .)


Yeni gelenler için; tüm yurt dışı/yurt içi gezilerim için buraya
Sadece Amsterdam için buraya lütfen.

The End…

Pek yakında diğer ülkeler ve gariplikleri ile yazmaya devam edeceğimdir. Nokta.