21 Şubat 2011 Pazartesi


Efsanevi Rock Grubu QUEEN İçin T-shirt Dizayn Et!Cümleten kolay bir hafta dileyerek, yine ilk defa sadece benim aracılığımla paylaşılan bu haberi okumadan önce sizlere şunu belirteyim: Katılmak için rocker veya rock musikisi duayeni olmanıza gerek yok! Bay/bayan ayrımı da yok... Nedir bu diyorsanız okumaya devam .)

Müzik tarihinin en göz alıcı yetenekli ve etkili gruplarından biri olan efsanevi rock grubu Queen dünyada silinmez bir iz bırakmıştır. Grubun 40. yıl dönümü kutlamaları başlarken, onların muhteşem tarihinin bir parçası olmak için bir şans elde edebilirsiniz!

Queen onların müziğinden ve bıraktıkları etkilerden esinlenerek yepyeni bir t-shirt tasarımı oluşturmak için moda tasarımcıları, illüstratörler ve grafik tasarımcıları davet ediyor.

Kazanan t-shirt Queen'in online mağazalarında, resmi sitesi www.queenonline.com da ve Mercury Phoenix Trust (www.mercuryphoenixtrust.com) web sitesinde satışa sunulacak. Buradan kazanılıan tüm gelirler AIDS ile savaş için Mercury Phoenix Trust hayır kurumuna verilecek. Kimbilir belki de grup üyeleri de bu t-shirtleri giyer.

T-shirt dizayn etmek üzere moda tasarımcıları, illüstratörleri ve grafik tasarımcıları yarışmaya davetli.

Queen grup üyelerinden gitarist Brian May ve davulcu Roger Taylor en yüksek oyu alan sunumlar arasından kazananı seçecekler.

Kazanan Queen'in web sitesinde ve 7.5 milyondan fazla fanı olan Facebook sayfasında yer alarak dünya çapında tanınmışlık elde edecek. Kazanan t-shirt tasarımı Queen'in resmi web sitesinde ve Mercury Phoenix Trust'ın online mağazasında satılacak, kazanan sanatçı da $1500 (USD) alacak. Bunun dışında en yüksek oyu alan 10 tasarımcı seçilerek $1500 bu 10 kişi arasında da paylaştırılabilir. Grup oylamanın ardından tasarımları gördükten sonra buna karar verecek. Burada önemli olan t-shirtlerden elde edilen gelirin AIDS ile savaş için kullanılması.

İlgilenen sanatçılar Talenthouse internet sitesinden (http://www.talenthouse.com) ''Queen için t-shirt dizayn et'' adlı yarışmaya tıklayarak tasarladıkları t-shirtleri 19 Nisan 2011 tarihine kadar gönderebilirler.

Yarışmaya doğrudan ulaşmak isteseniz aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz:

http://www.talenthouse.com/queen-yildonumu-dizayn-tasarim-t-shirt-yarisma

Sitenin Türkçe dil desteği mevcuttur.

Queen Hakkında: 1999 yılında Channel 4 tarafından düzenlenen "Music of the Millenium" anketinde Queen tüm zamanların en iyi ikinci grubu, rock opera tarzının ilk örneği olarak da gösterilen şarkıları Bohemian Rhapsody ise en iyi şarkı seçilmiştir. Queen'in toplamda 18 albümü, 18 single'ı ve 8 DVDsi 1 numaraya yükselmiş ve bu sayede en çok satan gruplar arasındaki yerini almıştır. Queen, İngiltere listelerinde en uzun süre yer alan müzik grubu olma özelliğini de taşımaktadır. Grubun 1981'de yayınlanan ilk derleme albümü olan Greatest Hits, 25 milyondan fazla kopya ile İngiltere'de tüm zamanların en çok satan albümü olmuştur.

8 Yorum Oku / Yorum Yaz :

YETENEK-SİZİN   21 Şubat 2011 08:17  

Çalışkan hatunun hali başka, her yerden her şeyden haberdar.. Katılımcılara başarılar diliyorum bence büyük bir fırsatı ayağınıza getirdi Kraliçe, durmayın değerlendirin...

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ   21 Şubat 2011 08:24  

YETENEK-SİZİN tatlım benim .) Sorma valla daha ne haberler var ama vakit nakit hesabı bu ara bana neyse bugünü nete ayıralım dedik. Bu arada az evvel mail attım bak ona, hastane hakkında .( Şimdi para ödül cebimize girmeyecek diye düşününler pehh der ama ileride neler olacak valla aklı olan kaçırmaz bu imkanı .)

star keeper   21 Şubat 2011 09:27  

queen ve freddie mercury hakkında post görmek beni gercekten heyecanlandırdı.çok severim çok.
teşekkürler:)

zeynep   21 Şubat 2011 10:46  

Hayırdır güzelim yoksun bu aralar sorun yok umuyorum...

Her şey illede para değil ki!Bence de kaçırılmamalı güzel bir fırsat,getiren götüren sağ olsun der ya büyüklerimiz sen sağ ol, katılmak isteyen herkese başarılar diliyorumm..
Mutlu mutlu haftalar canım öpüyorum kocamann..

Judy Abbott   21 Şubat 2011 12:21  

hayatımın grubu ve yeryüzünde en sevdiğim sesin sahibi Freddie Mercury, ölümsüz dişlek. keşke hayatta olup 40. yıl dizaynını kendi elleriyle yapabilseydi...

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ   21 Şubat 2011 16:40  

star keeper ben tşk ederim canım, gençliğimiz aynen!

zeynep geldim canım bugün cılkını çıkardım ahah .) Aynen canım umarım senin gibi düşünenler çok olur. Öperim canım, duble mutluluklar .)

Judy Abbott ah ah aynen be şekerim, ama işte anlamayanlar o kadar çok ki .(

Yeşim   24 Şubat 2011 23:06  

Efsaneye yakışır tasarımlar çıkar umarım :) Seni takip etmeyen çok şey kaçırır sultanım :) Ahh keşke tasarımcı olsaydım kesin katılırdım bu yarışmaya ;)

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ   25 Şubat 2011 15:33  

Yeşim ne demek canım benim, amacımız güzel olan her haberi paylaşmak. Ki bence tasarımcı olmak ne demek katılmalısın .)


Bu blogun tema tasarımı Stil Direktörü tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2006 - 2015