23 Mart 2011 Çarşamba


Hayal Panosu ve Müsadenizle...Arkadaşlar üç beş gün yazmayınca merak ediliyor olmak o kadar güzel bir duygu ki; bana bu sevgiyi yaşattığınız için sizlere çok tşk ederim.

İçimden geçenleri düşünmeden yazdığım kendime ait bu alanda sizlere dönem dönem Reiki yaptığımı hatta 2. aşamada olduğumu dile getirmiştim. Reiki, olumlama, imgeleme çok derin konular bunları zaten bilenler bilir, bilmeyenlere de tavsiyem biraz araştırın.

Biz insan denen varlıklar, evrende en akıllı olmakla beraber aklını en kötüye de kullananlarız. Kötülük sadece karşınızdakine hain duygular beslemek değil, trafikte yol vermemek, kendimiz için bile kötü olayları düşünmektir. Örneğin; aracınızı parkeder, sonra kafanızda ya bir şey olursa diye kurar yaşadığınız anı kaçırır olmayacaksa bile negatifi çekersiniz... Sonra da; "Hep beni bulur zaten." dersiniz!

Beni şahsen tanıyanlar olsun, blogumu okuyanlar olsun, sağolsunlar her daim ne kadar mutlu ve neşeli bir kişilik olduğumu dile getirirler. "Olaya önce ben mutlu olmayı hakediyorum çünkü buna inanıyorum ve buna değerim." diyerek başlamak gerek. Belki bu söylemlerimi yargılayanlar, Polyanna'cılık sananlar olur ama dediklerimi yatağa yattığınız an düşünürseniz ve uykuya dalarsanız inanın sabah huzur içinde uyanırsınız...

Hepimizin ışığa ihtiyacı var. "Hedeflerime ulaştım, ulaşacağım." diyebilmeli insan. Annemin bana dediği gibi; "Her can yüreğiyle gülmeli!" Unutmayın ki; her insan gibi "Bana gülmek çok yakışıyor." demelisiniz.

İnsanlar hayatlarında en çok istediği ve hiç istemediği şeyleri çeker. Bunun için ağzımızdan çıkan sözlere dikkat etmeliyiz.

Kuantum Olumlama'da denir ki;

İnsanın fakirliği ve sefil yaşantısı aşkta şansız olması hastalıkları hepsinde biz layık olmadığımızı düşündüğümüz içinmiş yani kendimizi dünya nimetlerine kapatıp mutsuz oluyormuşuz, kader bize istediğimizi veriyormuş. Bu savaşlar krizler yokluklar hep bizim marifetimizmiş...

Buna "öğrenilmiş çaresizlik" de denebiliyor.

Sizlere tavsiyem; Reiki'yi, olumlamayı, imgelemeyi bilin bilmeyin imgeleme yapın.

Hayal Panosu yapın arkadaşlar bu imgeleme demektir.

İstediğiniz ne varsa, para, ev, sağlık, çocuk vs fotoğrafını duvara asın, pc'nize masa üstü yapın, gazeteden, dergiden kesin deftere yapıştırın. Kısacası adım atın!

Bir şeyin gerçekleşebilmesi için önce;

1- Yürekten isteyerek hayal edin.

2- Dille söyleyin, sesli sessiz farketmez, bu sayede akaşa kaydı veriyorsunuz.

3- Yazın, unutmayın "Söz uçar yazı kalır!"

Mesela ufak not kağıtlarına isteklerinizi yazın, katlayın bir yere koyun, denize atın, çöpe bile atın farketmez önemli olan isteyerek yazmanız. Yazdığınız şeyin enerjisi sizlere realite olarak geri döner. İster inanın, ister inanmayın ben bu dediklerimi yapıyorum. Olsun olmasın hiç birşey yapmamaktan binlerce kez daha iyidir.

Ve en önemlisi, dua edin şükredin! Dua bilmiyorsanız bile; yürekten söylediğiniz her güzel enerji inanıyorum ki; yaradan tarafından dua olarak kabul görür...

"Düşündüklerine dikkat et davranışların olur, davranışlarına dikkat et, alışkanlıkların olur, alışkanlıklarına dikkat et karakterin olur, karakterine dikkat et gün gelir kaderin olur." sözü yazdıklarımın özeti....

Şu dönem benim imgeleme yapmam, enerjimi paylaşmam gereken bir dönem. Cebime ve yüreğime bir sürü not sakladım ve bu süreçte İstanbul dışında olacağım. Yorumlarınızı gelince onaylar, e-postalarınıza dönüşümde cevap verebilirim. İnanıyorum ki; geri geldiğimde güzel güneşli günlerde yazıp kaldığım yerden sizleri okumaya devam edeceğim... Kendinize ve çevrenize nazik olun, kalp kırmamaya özen gösterin e mi?

Sevgi dolu sevgilerimle ♥
Eda DEMİREL SUNER

►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

17 Mart 2011 Perşembe


Anneanne'yle Huzur Dolu Bir Gün...Anneannemden bahsettiğim eski yazılarımda, kırmızı ruja taktığını belirtmiştim. Aldık olmadı, illa ıslak kırmızı demişti ve isteğini yerine getirdik .) Canım ciğerim sürmüş süslenmiş .)

Tanısı konulmayan iltahaplanma türü bir durum var ayrıca son iki yıldır alzheimer başlangıcından korkar olduk. Bakalım hakkımızda hayırlısı, tüm hastalara şifa dilemek ve dua etmekten başka çare yok .( Sürekli imgeleme yaparak, gelecek günlerin daha güzel olacağına inanıyorum (z). Alzheimer ve tüm hastalar için denilebilecek en doğru şey; onların toplumun bir bireyi olduğunu unutmadan nazikçe ve sabırlı davranmak.

Doğa insanı kendine getiren en cömert şey!
Cep telle zoomlayarak çektim idare edin.
Malum havalar güzel olunca, tekneler yelkenler fora...

Sonrasında akşam eşimle balık sefası yapıldı.
Barbuna ölürüm, kalamarın kolestrol oranı olmasa kahvaltı da bile yerim.
Bazen yemek bloglarına bakıyorum aç karnına içim gidiyor.
Şimdi sıra onlarda .)

Aynı günün akşamı Paladium'da Aşk Tesadüfleri Sever'i izledik. Eksikleri yok mu? Elbet var ama Hollywood filmlerine bakın neler oluyor neler! Şebnem Ferah müzikleri ile müthiş olması dışında, çekim kalitesi, geçmişe dair objeler, kostümler, oyunculuk güzeldi. Mehmet Günsür, Belçim Erdoğan, Altan Erkekli ve diğer tüm kadronun emeklerine sağlık.

Ertesi akşam arkadaşımla Ya Sonra'ya gittik. Mekan, kostüm vs iyiydi ama tırt desem yeridir. İzleyenler anlar, son sahne resmen Laz Father modundaydı. Kısacası Türk filmlerine katkımız olması bakımından sinemada izlemeyi tercih ediyoruz.

Umarım hafta sonunuz güzel geçmiştir .)

►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

15 Mart 2011 Salı


Videolu Fotoroman Tadında Bir Düğün ve Kombinim12 Mart akşamı bir arkadaşımızın düğününe davetliydik. Cep tel.'dan çektiğim fotoroman actionlarına, mekana, detaylara foto sırasına göre bahsedeceğim.

Kombin detaylarını yazmadan önce ufak bir anektod ekleyeyim.

Ben alışveriş yaparken genelde denemem, hatta kılı kırk yaran, didik didik inceleyenlere de gıcık olurum. Bu yüzden alışverişe tek başıma çıkarım. Yanımda sıkıntı verecek bir arkadaşa tahammül edemem!

Hayır şunu anlamam sanki dünyaları alıyorsun al çık işte, didik didik edecek ne var? Beklemeyi sevmiyorum, denemeyi hiç sevmiyorum. O ... kadar kabinler basıyor beni hacı .)

Neyse kimi zaman denemeden aldığım için böyle elimde patlıyore .)
Nasıl mı?

Bu giydiğim etek 38-40 arası, lastikli bir etek.
Tüm gece belimde döne döne sinir etti ./
Benden çok eteğim dans etti desem yeridir .)

Terziye götürsem malum pileli ne derece olur bilemem, astarı yüzünden pahalıya gelecek uğraştığıma, hatta terzinin kabininde denediğime değmez.

Malum kabine girmek beni yine basar .P

Stil Pazarı'na bir sürü kıyafet vs ekledim, ilginiz için tşk ederim. Belki bunu da eklerim. İlgilenen varsa bana e-posta yollasın der konuma dönerim...

* ஐ * : ) Stil Direktörü Kombin ( : * ஐ *

Etek Atmosphere / İstanbul

Ceket H&M / Amsterdam

Degrade ayakkabılar Beymen / İstanbul
{ Kafadan 10 küsür yılı var, Beymen'de çalışırken almıştım. }

Çanta anneannemin annesinden kalma!
{ Düğün gecesi deli gibi twidine banmıştım, gerçek yılan derisi, mis gibi nostalji kokuyor. Vintage'ın kralı! . }

Kemer benim imalatım, yapalı ve sizlerle paylaşalı tam 1 sene olmuş!
Detayları için bakınız: Payetli Fiyonk Tokalı Dantelli Kemer
İstanbul trafiğine katlanmak için teknolojinin nimetlerinden yararlanıp oyuna sardığım an .)
Yetmeyip çantama attığım Tadelle'leri hüplettiğim an...


Gelelim mekana...
Yıldız Parkı'nın içinde romantik ve bir o kadar da elit bir yer Dahill...

Yazın ara sıra Yıldız Parkı'na gider havuzun başında demlenirim. Elinize yemiş falan alırsanız hemen sincaplar sokuluyor. Ben çok besledim, korkmazsanız aklınızda olsun bir avuç findukla gidin emi? .)

Dahill gündüz de güzel. Web sitesinde bir sürü foto var detaylı incelersiniz.

Düğün yapacaklara duyurulur!

Her yer cam olmasına rağmen mekan sıcak ötesiydi. İlk kare daha kimsecikler gelmemişken...

İkinci kare; mekanın dışı bar ama geceye dair sigara içilen alan olarak kullanıldı. Komple cam olduğu için ortamdan da soyutlanmıyorsunuz.

Üçüncü kare ise; sade ve şık masaların konsepti. Pleksi değil cam, gelin organizatör olunca abartıya kaçmadan sade şıklık elde edilmiş. Düğünlerde masalara konan saçma sapan taşlara benim gibi gıcık olanlara öneri olsun.

Şu yazıda amma çok şeye gıcık oldum yahu .)


Ve o büyülü an!
Her daim mutlu ve aşık olun şekerler...


►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

12 Mart 2011 Cumartesi


Lady Gaga'nın Blogger'ı Olun! Go Türkiye Go...Virgin Mobile, Lady Gaga Monster Ball Turnesi için 1 muhteşem blogger ya da video habercisi arıyor!

Blogger ya da video habercisi olmasanız bile bu konu ile ilgilenen Lady Gaga hayranıysanız yarışmaya katılabilirsiniz!

Çektiğiniz 1-2 dakika uzunluğundaki videonuzu göndererek Lady Gaga'nın Monster Ball turnesinde Little Local Monster Blogger olma fırsatını elde edebilirsiniz.

Uluslararası yarışmacılar arasından seçilen bir (1) şanslı kazanan olacak ve Newark, NJ (New York) de Monster Ball Show'a katılarak Virgin Mobile'ın Monster Ball bloggerı Dannielle Owens-Reid ile yan yana çalışma fırsatı yakalayacak. Kazanan şanslı yarışmacı Show'da röportajlar yapıp bir çok döküman toplayabilecek.

Kazanan, en yüksek oyları alan yarışmacılar arasından seçilecek. Bu yetenek havuzundan final seçimleri katılımcıların sundukları videolarda ki yeteneklerine, özgünlüklerine, yazma becerilerine, stil ve yaratıcılıklarına göre yapılacaktır. Katılımcıların çalışmalarını İngilizce sunmaları gerekecek.

İlgilenen blogger ve video habercileri 4 Nisan 2011 tarihine kadar Talenthouse internet adresinden (http://www.talenthouse.com) yarışmaya katılabilirler. Sitenin Türkçe dil desteği mevcuttur.

Yarışmaya doğrudan ulaşmak için aşağıdaki adrese tıklayabilirsiniz:

http://www.talenthouse.com/turkce-virgin-mobile-lady-gaga-video-blogger-tur-monster-ball-yarisma-uluslararasi-newark

Show 22 Nisan 2011 tarihinde Newark Prudential Center'da gerçekleşecek. Newark Show için uçuş, konaklama ve vize başvurusunda gerekli davet mektubu bu show için Talenthouse tarafından sağlanacak.

Talenthouse, silikon vadisi merkezli (Palo Alto) uluslararası bir sanatçı platformudur. Müzik, moda, film, tasarım, fotoğraf, dans ve sanatın hangi dalı ile ilgilenirseniz ilgilenin Talenthouse, sanatçıları kariyerlerinin her düzeyinde kucaklayarak sanatlarına destek olur.

Yeni sanatçılar keşfetmenin, onlarla yardımlaşmanın ve onlara yol göstermenin cazibesiyle, birçok uluslararası marka ve tanınmış endüstri ikonları Talenthouse ile beraber yarışmalar düzenlemektedir. Markaların Talenthouse'u seçme sebebi, izleyici kitleleriyle odaklı ve güvenilir bir ortamda dialog kurmaya izin vermesidir. Talenthouse kurulmasından bu yana kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen Stan Lee, Adidas, Nine West, Naomi Campbell, Nokia gibi bir çok ünlü marka ile çalışarak büyük başarılara imza attı.

Anımsarsanız bu yazımda fotoğraf yarışmasını duyurmuştum ve kazananlar belli oldu. Talenthouse üzerinde düzenlenen fotoğraf yarışmasını kazanan iki Türk fotoğraf sanatçımız Maytere Hazinedar ve Murat Akçay Amerikalı rock grubu Maroon 5'ın dünya turnesine katılmak üzere belirledikleri ülke de konsere katılarak grubun fotoğraflarını çekmek için sabırsızlıkla bekliyorlar.

Lady Gaga'nın Newark Show'una katılacak olan yetenek neden yine Türkiye'den çıkmasın?
İyi şanslar!The Monster Ball Tour hakkında kısaca, ABD'li şarkıcı Lady Gaga'nın ikinci stüdyo albümü The Fame Monster için düzenlediği konser turnesidir. Turne, şarkıcının rapçi Kanye West ile yaptığı ortak konser turnesi olan Fame Kills'in aniden iptal edilmesinden sonra resmî olarak 15 Ekim 2009 tarihinde ilan edildi.

"İlk 'pop electro opera" olarak Gaga tarafından tanımlanan The Monster Ball, The Fame Monster albümünün yayınlanmasından dört gün sonra başladı. Rapçi Kid Cudi ve şarkıcı Jason Derülo, turnenin ilk Kuzey Amerika ayağı için; Alphabeat grubu Birleşik Krallık ayağı için turnede yer aldı. Virgin Mobile USA ve Virgin Mobile Canada, turnenin Amerika ve Kanada ayakları için resmî sponsorudur. Gaga prodüksiyon ekibi, Haus Gaga, poster ve konser sahnesi için "Orbit" olarak tanımlandırılan dev bir mekanizma tasarladı.
►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

11 Mart 2011 Cuma


Paris Eyfel Bastille Day Videomuz & FotoğraflarımızYeniden seyahat yazılarını yazmaya devam. Amsterdam sonrası rotamız Paris olmuştu bazı fotoları ve gezilen yerlere dair anıları, sanatın şehrinde verdiğim en manyak pozları Paris etiketli yazılarımdan bakabilirsiniz.

Fransa'da Bastille Day adı verilen ulusal günlerine denk gelmiş va o sihirli an'a ortak olmuştuk.


Eyfel'e sabah bir ce e yapmış, sonra gece kutlamalarına katılmıştık.

Bu yazımda sadece kutlamaya dair görseller ekledim daha sonra Eyfel'e çıkış, ve Paris'e tepeden bakışı paylaşacağım.


Eyfel Kulesi'nin tarihçesi ve nasıl yapıldığına dair bilgiler:

Eyfel Kulesi Paris'in ünlü demir kulesi. Kule aynı zamanda tüm dünyada Fransa'nın sembolü halini almıştır. İsmini inşa eden mühendis Alexandre Gustave Eiffel'den alır. En büyük turizm cazibelerinden biri olan Eyfel Kulesi yılda 6 milyon turist çeker. 2002 yılında toplam ziyaretçi sayısı 200 milyona ulaşmıştır.

Tarihçe

Eyfel Kulesi 1887 ile 1889 yılları arasında Gustave Eiffel'in firması tarafından Fransız Devrimi'nin 100. yıl kutlamaları çerçevesinde inşa edilmiştir. Aslında kulenin mimarı Gustave Eiffel değil İsviçreli Maurice Koechlin 'in siparişi üzerine tasarlayan Stephen Sauvestre'dir. Meslektaşı Emile Nouguier ile beraber ilk tasarımları yapmıştır. Kulenin 7.739.401 Frank 31 Sent tutan inşaat masrafları Gustave Eiffel'in tahminlerinin 1 milyon frank üstündedir. 1889 yılındaki açılış tarihinden önceki 5 ayda 19 milyon kişi ziyaret edince yıl sonuna kadar toplam masrafın 3/4'ü çıkartılmıştır. Böylelikle Eyfel Kulesi daha başından kazanç sağlayan bir şirket görünümüne bürünmüştü. 3.000 işçi 26 ay boyunca 18.038 adet demir parçayı 25 milyon perçinle bir araya getirdi. Hiç ölüm vakası yaşanmamış olması o günün şartlarında şaşırtıcı bir durumdur.

Ancak bu arada kule onu bir utanç lekesi olarak gören Paris halkının tepkisini de çekmiştir. Bazı sanatçılar devasa bir sokak lambasına benzetirken bir fabrika bacası gibi Paris'in görsel itibarını zedeleyeceğini ileri sürmüşlerdir. Böylelikle devrin sanat ve edebiyat çevrelerinde bir kampanya başlatılmış bu kampanya süresince ünlü sanatçıların imzaladığı bildiriler dağıtılmıştır. Bugün ise Eyfel Kulesi Dünya'nın en güzel mimari yapılarından biri olarak kabul edilir. Parisliler onu Demir Bayan olarak adlandırırlar.

İlk başlarda Eiffel, Kule'ye sadece 20 yıl için müsaade almıştı. Dolayısıyla 1909 yılında kulenin sökülmesi gerekiyordu. Ancak kule iletişim için çok uygun yüksekliğe ulaştığından ve yeni yüzyılda Atlantik ötesi haberleşmeye imkân tanıdığından kalmasına izin verildi.


Teknik Özellikler

Eyfel Kulesi 300 m yüksekliğindedir. Zirvesindeki televizyon vericileri 27 m daha yükseklik kazandırır. Günümüzde yaygın olarak kullanılan çelik yerine demirden inşa edilmiş özel teknikler sayesinde günümüze kadar sağlam olarak gelmiştir.

200.000 metrekare alanda bulunan Eyfel Kulesi her 7 yılda bir 60 ton boya ile boyanır. Bu çalışmada 25 boyacı görev yaparken çalışma 15 ay sürer. Bu işlem sırasında 1.500 fırça 5.000 zımpara kağıdı ve 1.500 iş tulumu tüketilir. Ayrıca güvenlik maksadıyla toplam 50 km güvenlik halatı 20.000 metrekare koruyucu ağ kullanılır. Boyama maliyeti yaklaşık 3 milyon avro tutar. Zaman içinde kulenin rengi kırmızımsı kahveden sarımsı kahveye daha sonra kestane kahvesinden bugünkü bronz tonuna dönüşmüştür. Kule 3 renk tonunda boyanır. En açık renk zirvede kullanılırken en koyusu zeminde kullanılır.

Kulede intihar olayları da yaşanmaktadır. Şu ana kadar 400 kişi bunu gerçekleştirmiştir. Zamanla intiharların önüne geçmek maksadıyla platformların çıkış noktalarına demir parmaklıklar yerleştirilmiştir.

22 Temmuz 2003 tarihinde kısa devre sonucu kulenin zirvesinde hemen en üst ziyaretçi platformunda yangın çıkmıştır. Yangın bir saat gibi bir sürede kimse yaralanmadan söndürülmüştür.

Ziyaretçiler üç asansörle kuzey batı ve doğu kanatlarından ilk iki platforma ulaşır. İlk ve ikinci katlarda lokantalar mevcuttur. Ayrıca ilk katta Eyfel Kulesinin tarihinin anlatıldığı bir sergi bulunur. En üst platforma ulaşmak isteyen bir ziyaretçi ikinci katta aktarma yapar ve başka bir asansöre geçer. En üst platform hem çatılı hem de üstü açık bir alana sahiptir.

Kulenin açılışından sonra ilk platforma kadar 50 yolcu taşıyan iki hidrolik asansör kullanıma girmişti. Bunlar için gerekli hidrolik presler 16 sütuna monte edilmişti. Kuzey kanadından başka bir asansörle ikinci kata ulaşılıyordu. 2. Dünya savaşı sırasında işletim sistemindeki hasarlar sebebiyle bunlar devre dışı kalınca Adolf Hitler kuleye yaya olarak çıkmak zorunda kalmıştı.

1983 tarihinde ikinci ve üçüncü katlar arasına 1000 tonluk yürüyen merdivenin yerini alan 4 yeni turuncu asansör monte edildi. Yürüyen merdiven 654 basamaklı ve 3 m genişliğindeydi.

Kaynak: Wikipedia

Cemal sizlere selam veriyor .)


Bendeniz "Vay anam vay, adamlar ne yapmış hacı! " derkene .)
Hava o kadar sıcak ve kavurucuydu ki; t-shirtüm ne hale gelmiş.

Bendeniz "Ulen Eyfel sen mi büyüksün ben mi? .)" derkene .)


Bendeniz "Cemoş gel hele alttan da bakalım, şu Eyfel'e" derkene .)

Ve gece oldu... Eyfel kız gibi ışıklarıyla bizi mest etti...

Fişek olayını çok severim ama iki olaya şahit olduğum için uzak duruyorum.

Birincisi ben küçükken yılbaşında amcamların dağ evinde arkadaşları havaifişek patlatmıştı ve birinin ayağına düşmüştü.

İkincisi ise; 2010'a Amsterdam'da girmiştik ve kutlamalar sırasında arkadaşımın tam ağzında patladı, eşine sarıldığı o an eşinin de montu yanmıştı. Yarım saat kadar kız fenalık geçirdi benim de kulağım 15 dk. kadar duymadı dengem bozuldu. İnanılmaz kötü bir andı .( O zamandan beri uzak durmayı tercih ederim.


Ve onca kalabalık içinde zar zor da olsa kutlamaları çektiğim videomuz...

Bastille Day Celebrations In Paris /Eiffel Tower from EDA SUNER on Vimeo.

►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

10 Mart 2011 Perşembe


Bugga Yarışması Sonucu & HediyelerimBlogger arkadaşlarımla beraber, Blogger Hearts By Bugga Yarışması'na katıldığımı yazmıştım. Hepsi birbirinden güzel broşlar tasarlamışlardı, emeklerine sağlık. Sizlerden gelen beğeniler sonrası Bugga için tasarladığım 14 Şubat temalı broş 1. oldu .)  Destek verenlere çok teşekkürler!

İtaat edenlerimiz çok olsun! .)

Bugga'nın sitesine yarışma bitmeden bu not eklendi .)

"Kalp o kadar ilgi gördü ki buradan satışa sunduk."


Ayrıca yılbaşında Bugga'dan hediye gelen geyikli kolye için sevgili Müge'ye teşekkürler.


BASINA KONU OLAN HABERLERİM:

- Maison Française Dergisi
- Evim Dergisi
- BÖ!'de (Blog Ödüllerinde) Hobi kategorisi birinciliği+ödül
- Microsoft'un YTÜ'de düzenlediği panelde konuşmacı katılımcı+ödül
- Tempo dergisinde haber
- Hürriyet gazetesinde 4 defa haber
- Sabah gazetesinde 3 defa haber
- KanalTürk ile evimde 2 defa ropörtaj & çekim
- ATV'de Berna Laçin'in programına konuk
- Digiturk'te Showmax kanalında Nergis Kumbasar'ın programına 3 defa konuk
- PC Net Türkiye'nin En iyi 50 Blogu
- LOG dergisi haber
- Taraf Gazetesi haber
- ShiftDelete.net haber
- ELLE Dergisi 2010 Ocak sayısı
- Banana Repuclic 2010 kataloğu
- Kariyer Eğitim Kurumları'nda verdiğim moda semineri
- Milliyet Gazetesi 2010
- All dergisi 2010
- Pentilog Ekim 2010
- Stil Direktörü Yeni Asır Gazetesi İzmir 2010
- Haber Türk Ocak 2011
- Haber Türk Şubat 2011
- Stil Direktörü Bugga Tasarım yarışması Mart 2011
- Stil Pazarı Womenist Net Şubat 2011
- Stil Pazarı ürünleri Trendyol'da Nisan 2011
- Stil Direktörü Trendyol Röportajı Mayıs 2011 Linki bu yazımda paylaşmıştım.

- Samsung Smart TV Tanıtım Filmi ve Kamera Arkası
►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

Dostlardan Gelen Hello Kitty'li Hediyelerim ღÇocukluk yıllarımda Sanrio lisanslı Hello Kitty ürünleri sadece Pabetland'da satırdı. O zamanlar annem sayesinde ve yurt dışına giden her tanıdığın HK ürünleri getirmesiyle aşkımız başladı. Evlendiğim zaman ilk evimizde banyomuzun temasını Hello Kitty'li yapmıştım. Hatta o dönem Kanal Türk evimize çekime gelince spiker ve kameramanlar duruma bir hayli gülmüştü .)

Yıllar geçti koca kafa olduk ama sevgimiz azalmadı .)

Çok eski dostum Elif'in hediyelerini 2009'da sizlerle paylaşmıştım: Koliyle Hediye Gelen Hello Kitty'lerim başlıklı yazım dışında, Hello Kitty cicilerinden, kombine kadar sizlerle paylaştığım 30 kadar konu var. Hepsine bakmak için Hello Kitty etiketli yazılarıma bakabilirsiniz.

Yazıma dönecek olursam 2010 yazından beri dostlardan gelen Hello Kitty'li hediyelerimi geliş sırasına göre sizlerle paylaşıp tekrar teşekkür ederim .)

Sevgili Nadire bu yüzük & bilezikleri kendisi yapıyor, ayrıca com domaine de geçti hayırlı olsun canım. Yeteneksizin

Yazın annemlere uğradığım bir günde, ailemi görmek dışında HK'li hediyemi görünce sevincimin duble olduğu o an'a dair kare. Didoş'um (sarı kızımız) HK'li banyo köpüğü almış, tşkler şeker. Diğer foto ise; misafir banyomuzdan, hatta Elif'in aldığına da kardeş geldi .)

Posh'um şekerim... Bana yorum yazması sonrası keşfettiğim, o zamandan beri sık sık yazıştığımız, hatta blogundan başka ürünlerini de gönül rahatlığı ile aldığım şekerim. ES işlemeli kesesi, HK'li kabına kadar hazırlamış nazik hatun tekrar tşkler.

Melisa'm motor turlarımızın vazgeçilmezi, akıllı kadınım! Türkiye'nin sayılı güzel kadınları arasına girip aklı ve güzelliği ile nam salmış dostum. Yaz günlerinde pişik olmamam için HK'li pervane almıştı, tekrar tşkler mirim! .)

Blogumu okuyan blogger olmayan öğrenci bir kardeşim Merve'den hediye gelen HK'li defter. Düşünceli kardeşim tşkler...

Ankara'da üç aslan annesi hepimizden hızlı çıkan, başarılı iş kadını Pınar'ımın HK'li seramik kumbarası ve Kore'li arkadaşların HK'li diş fırçası kabı ve yelpaze hediyeleri. Çok tşkler...

Belçika tatilime dair yazılarımda anımsarsanız; Hollanda / Maastricht'den, Belçika / Namur'a Doğru Gidiş ve Hamburg Kareleri 1. Seans & Kombinim fotolarında yol boyunca fotoğraf çekmiş, aynada suretimi yakalamıştım. Bunu bilen dostum Yeşim HK'li seyahat eden ve fotoğraf çeken bir clutch sipariş vermiş. Ankara'da yaşayan dostum ve sevgili eniştem Emin Tolga, bize geldikleri zaman Yeşim doğum günü hediyemi çıkarınca resmen delirdim .) Benimle özdeşleşen, ve bir o kadar da sevdiğim bu karakterin sevgili Did'in tasarımıyla hatta bir o kadar sevgi dolu yazısıyla hayat bulması beni mest etti. Çikolataları şimdi görünce yeniden canım çekti .) Did'e de Yeşo'ma da çok tşkler. Unutmadan Yeşim'de com'landı hayırlı olsun canım. Ojeli Parmaklar


Dostum, ortağım, kardeşim Cemal'cim yılbaşı için HK'li kılıf getirmişti. Tel değişti yenisini isterim ona göre .)


Yengemiz, kardeşimiz, Burcu'nun Amsterdam'dan getirdiği ganimetler. Anımsarsanız yılbaşında beraberdik hatta sizler tarafından pek bir beğenilen ☃ Yılbaşı Kombinim ☃'de onları da görebilirsiniz.

Ayrıca Twitterım'da sizlerle paylaştığım zaman, "Oje'yi sür görelim." diyenler vardı burada yazmıştım; H&M Oje Blue My Mind

Sanem'in benim için boyadığı clutch. Ürünlerine eklediği uyarıların şirinliğine ne demeli? Sen de sağol canım. Sanemiko

Neslihan aşk kadını. Bir anne, bir müzisyen... Güzel bir dost, benim için HK'li yastık yapmış, can can sen de sağol!

Yeni ortaam, eski dostum Gamze'm... Tek tek elleriyle benim için HK'li t-shirt işledi. Bildiğiniz ütüyle yapışanlardan değil. Yaptığı diğer güzellikleri bu yazımda paylaşmıştım. Bu serinin devamını zamanı gelince sizlerle paylaşacağım (z).

Sarı kızım, çıtır anne! Şeker hamuru kokmayan, parmak izleri olmayan, tadına hala doyamadığım HK'li cookiler yapmış. Notu, sunumu da enfes! Sen de sağol canım. Defne Kurabiye

Kısacası bu insanlar yazacağımdan bi haberdiler ama paylaşmadan olmazdı! Hepinize tekrar tekrar tşkler. Bana dediğiniz gibi; İyi ki sizler de varsınız. 2006'dan beri derim; sanal camdan öteye geçebildiysem ne mutlu bana.

Sevilmek güzel şey be hacı!
Seviyorum, seviliyorum var mı bundan ötesi .)
►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

8 Mart 2011 Salı


Saçlar Maşalandı, Dansöz Çıkartıldı, Para Bilem Takıldı .P"Sorunsuzca girebildiğimiz bloglardan birisin, yazmalısın." ısrarları üzerine ve inadına yazmamız gerek diye düşünerek yazmaya devam edeyim.

Öncelikle Dünya bacılar gününüz kutlu olsun .)

Beni Twitterdan takip edenler zaten görmüştür, hatta Twitpic albümümde de paylaştığım kareler olmuştu. Geçen haftalarda binboa loves fashion party'sine davetliydim. Mekan geçen sene Elle Decor (EDIDA) Ödül Töreni'nde seçilen yer Public yeni adıyla Spoil'di. Öncesinde çok eski bir dostumla karıştırdığımız işler için tüm gün kafa patlattık, zamanı gelince sizlerle de paylaşacağım(z). Bu arada kuaförümü değiştirdim, "Dalgalı yapalım." (maşa değil, yandığı için pek sevmiyorum) dendi, ok dedik laf dinledik.

Kuaförde bile olsa eğlenmeye devam ettik . )

* ஐ * : ) Stil Direktörü Kombin ( : * ஐ *

Fotolar ceple çekildi idare ediniz canlar .)

Deri ceket & mini etek H&M / Amsterdam
Çorap H&M / Paris
Kazak MNG / Türkiye
Dikişleri kalp desenli çanta Top Shop / Türkiye
Üzeri delikli hava alan en rahat babetim Kadıköy'den ama mağazanın adını unuttum
Hatta bu eteğin nil yeşilini başka yazılarımda da paylaşmıştım.

Nil Yeşili Mini Etek & Toz Pembe T-Shirt Kombinim
Dedeman Eğlencesi & Kombinim

ℒℴѵℯ Yüzük benim imalatlarımdan sadece iki adet yapmış, Stil Pazarı'nda paylaşmıştım ve diğeri şimdi yeni sahibinde .)


Gamze'cik yıllardır tasarımlarını mağazalara veren bir dostum. Paltosu, tütüsü, Mickey Mouse broşları kendi imalatı. Seviyorum ben gülen insanları! Annemin bana dediği gibi; Sen de yüreğinle gülüyorsun arkadaşım .)

Eğlenece öncesi Bebek Kırıntı'da beslenmece, menüye düşülen not sevilmece!

Kırıntılar'ın hepsinin menüsü farklı ancak benim favorim, yıllardır tek vazgeçemediğim Moda Kırıntı'nın karışık tabağı!

Chardonnay soslu cheddar peynirli wild rice soslu chicken!
Bu nasıl bir cümle .) Yarı İngilişçe yarı Türkçe .)
Vahşi pirinç adı verilen şu pirince hastayım mirim!

Ve Public yeni adıyla Spoil'de coşarkene Hello ekibi tarafından çekilen fotolarımız dışında mekanda görevli hanım kızların yakaladığı öpüşme anımızın yanı sıra Koriş'le sevgi çemberi olduğumuz an .)

Gecenin sonuna dayanamadık, mekandan ayrıldık başka bir mekanda Eelence'de bir arkadaşın doğum gününe katıldık, beyler gibi hönk modunda bakmak yerine yapılan işi takdir edip paramızı da taktık .) O anı resmeden Koriş, tşkler şekerim .)

İçten içe dansöze doyamayanlar varsa buyursunlar .)

BLOGUMA DOKUNMA temalı fotoğraflarınızı blogumadokunmailetisim@gmail.com adresine yollarsanız Facebook sayfamıza ekleniyor.

Bloggerlar ve blog okumayı sevenler YAY'alım!

BLOGUMA DOKUNMA!

http://blogumadokunma.tumblr.com

http://www.facebook.com/blogumadokunma

http://twitter.com/blogumadokunma

Twitter'dan #blogumadokunma ve #dokunmabloguma hashtag'ini yazarak desteklersiniz...

►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

7 Mart 2011 Pazartesi


BLOGUMA DOKUNMA Facebook Sayfası FotoğraflarıHerşeye rağmen yazı girebilen blogların yazmaya devam etmesi gerek diye düşündük ve aynen devam! Hoş ben bu ara biraz yoğunum bu sebeple yazımı yoruma da kapadım. Aşağı eklediğim linklerden gelişmeleri takip edebilirsiniz.

BLOGUMA DOKUNMA temalı fotoğraflarınızı blogumadokunmailetisim@gmail.com adresine yollarsanız Facebook sayfamıza ekleniyor.

Bloggerlar ve blog okumayı sevenler YAY'alım!

BLOGUMA DOKUNMA!

http://blogumadokunma.tumblr.com

http://www.facebook.com/blogumadokunma

http://twitter.com/blogumadokunma

Twitter'dan #blogumadokunma ve #dokunmabloguma hashtag'ini yazarak desteklersiniz...

►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

4 Mart 2011 Cuma


Nevresim Dünyası'nın Kazananları & BLOGUMA DOKUNMAArkadaşlar bu ara biraz yoğunum, bir alttaki yazıma gelen yorumlara ve e-postalara fırsatım olduğu an döneceğim.

Herşeye rağmen yazı girebilen blogların yazmaya devam etmesi gerek diye düşündük ve aynen devam! Yalnız sizlerden ricam, bana Facebook ve G-mail'den soru sormayın artık yetişemez oldum .( Facebook sayfamızdan dava açılması durumunu, basının desteğini, dns, proxy, ultrareach gibi programlarla bu can sıkıcı dönemi bir şekilde kaçak yoldan bile olsa girişi izah ediyoruz.

Bloggerlar ve blog okumayı sevenler YAY'alım!

BLOGUMA DOKUNMA!

http://blogumadokunma.tumblr.com

http://www.facebook.com/blogumadokunma

http://twitter.com/blogumadokunma

Twitter'dan #blogumadokunma hashtag'ini yazarak desteklersiniz...

Nevresim Dünyası'ndan Hediyeler başlıklı yazıma gelen 74 yorumu firma kontrol etti ve kazanan isimleri belirledi. Tebrik ederim. Benimle irtibata geçip iletişim bilgilerinizi paylaşmanızı rica ederim. Bilgilendirme yazısı olduğu için YORUMA KAPALIDIR.


►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

3 Mart 2011 Perşembe


Uludağ Tatili Pistten Kareler & Bloglara Giriş ÖnerisiYeniden selam arkadaşlar. Sizlerden hala yorum gelebildiğine göre DNS'lerini düzeltip girebilen arkadaşlar olduğunu farkedip bloguma yazı girmeye devam ediyorum. Ancak bu durum düzelene kadar her yazıma BLOGUMA DOKUNMA sayfasını ve bildirimizi ekleyip sosyal mecranın cılkını çıkararak paylaşmanızı da rica edeceğim.

İki gündür verdiğim DNS'ler yani; (DNS'lerinizi 8.8.8.8 8.8.8.4 yapın! Her yere sorunsuzca girebilirsiniz...) ile kendi alan adı olan bloggerların bloglarına girebilmesine rağmen, blogger paneline giremediklerini öğrendim. DNS'leri değiştirsek bile ara ara onları da banlıyorlar ve yine mahkeme kararı yazısı ile karşı karşıya kalıyoruz.

Şimdi bu yazdıklarıma durumu kabul edip, kaçak yoldan giriş öneriyor diyenler olursa keyfi bilir! Sonuçta hepimiz gece gündüz demeden elimizden ne gelirse yapıyoruz. Ama bu durum geçene kadar sizlerle bilgimi paylaşmam gerek. Sonuçta benim blogum açılsa bile, başka bloglar yazı giremedikten sonra kendi kendime yazmanın ne anlamı var .(

Bunun için yapmanız gereken sık sık farklı DNS'ler denemeniz, pc ve modemi açıp kapatmanız. Bunlar olmazsa son çare; http://anonymouse.org veya http://www.proksi.org sitelerinden http://www.blogger.com'a giriş yapmayı denemeniz. Şimdilik aklıma başka çıkar yol gelmiyor .( Bunu okuyan olur ve bir şekilde kendi bloguna girebilirse en azından yorumdan bana yazın diğer bloggerlarda okusun. Bu ara en büyük dileğimiz, özgür günlere kavuşmamız 2008'de olduğu gibi 5 ay sürmesin .(

Hafta sonu kuzenlerimle beraber amcamların dağ evine gitmiştik. İki sene olmuş kaymayalı... Apar topar kıyafetler kiralandı, muhteşem havanın keyfine varıldı... O derece özlemişim ki; sizlere anlatamam. Soğuğun yüzünüze çarpması, ailenizle olmanız, kayarken hissettiğiniz özgür ruh hali sonrası İstanbul'a dönüş ve akabinde blogger yasağı pek iç açıcı olmadı .(

Kaptırmış gelirken, onca kalabalık içinden beni farkeden sevgili bebek melek kocam Ömi'm bol bol denklanşöre basmış .) Ah Ömi'de kaymayı sevseydi ne güzel olurdu .(


Beni Twitter'dan takip edenler bu kareyi anımsar.
Telesijeyle Cehennem pistinin üzerinden geçerken...

Hava ara ara cillop gibi, ara ara sis içindeydi.
En fena olanı ise; çok fazla insan olması ve birçoğunun acemi olmasıydı.


Canım kuzymle Ömi'ye poz verirken .)


Toplu aile fotomuz...
Cümleten selam olsun halleri...


Ara ara yakaladığım an'lar...


Ömi'ciğim keyif yaparken...
Kimileri keyif derdinde, kimileri ekmek .(


Bayıldığım Coca Cola tasarımı cam bardak...


Ve bir sonraki postta sevgili yengemin emekleri ile dekore edilmiş dağ evi fotoları gelecek. Şimdilik benden bu kadar. Umarım bu can sıkıcı günlerde biraz olsun aklınızı dağıtmışımdır...
►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

Bu blogun tema tasarımı Stil Direktörü tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2006 - 2015