27 Ağustos 2011 Cumartesi


9 kere sev 10.'cu Olayım Gerçekten Sev Sonuncu Olayım .) / Eyfel ParkıGitmeden fırından son bir yazı daha çıkardım, yine yeniden selamın hello canlar. Eskiden fotoların üzerine yazmayı çok sık yapardım neden unuttum bilmem bir an yine aklıma geldi ve dolu dolu yazmam yetmiyormuş gibi; fotoları da rahat bırakmadım .) ancakkk dönüşte her anı değerlendirmek adına uçakta pshop yaparsam olacağı budur!
Bu arada Amsterdam'da da, Paris'te de atlı polislere mest olyorum!
Atlar; bence dünyada proporsiyonu en düzgün hayvanlar!

Anımsarsanız geçen sene başka hatunları benzer karelerle yakalamıştım.
Altta ki; 3 kolajlı fotoyu ayrı ayrı didikleyecek olursam;

1- Avrupa'lı da olsa; O'nun da kılı dönüyor .) Ah şu istenmeyen tüyler... Abiyi de ayak parmaklarını şey ederken yakalamışım .)

2- Arkadaşı tarafından fotosu çekilen oranj atletli hanım kızın atletinin sırtı pek cici, lakin şu giydiği gladyatör yok mu! Oldum olası sevemedim ben bu gladyatörleri! Hayır boyun olur 1,70 ve üzeri giy ama kısa ve kalın bacak varsa tamamen göz kirliliği...

3- Bu ne abicim? Benim üstüm kırmızı olsun, senin altın, senin üstün beyaz olsun benim altım. "Görenler bizim eküri olduğumuzu hemen anlasın..." kombini mi bu? .)


Senin ataların Kızılderili olsun sen gel hediyelik eşya sat .(

Derken aklıma geçen Facebook'ta paylaştığım bir parağraf geldi...
Yunanlı'sına EROS, Roma'lısına AMOR dediler, ikisini de Tanrı yaptılar aşkın başına... Tanrı olmak basitti de hiç gerçek olamadılar... Biri Yunan'ca ağıtlar yaktı, yazdı ceylan derilerine... Diğeri ağladı Roma'ca... Gün bitti, değişti zaman... Ne Roma kaldı geriye ne Eski Yunan... Erostan hediyelik eşya yaptılar, Amor'dan parfüm, mis gibi kokan... Tanrılıklarını satıp ekmeklerini kazandılar... AŞK ateistti, çok geç anladılar...!Vee diğerleri insan halleri işte...
Ben kendimce yorumladım artık siz nasıl algılarsanız be dostlar!


Yıllar oldu İspanya'yı görmeyeli. Gaudi vs ve müthiş eserlerini özlemişim. Hatta bana ağır gelse bile; paella bile yiyeceğimdir!

Yine baş baş vakti geldi çattı.
Kendinize çok iyi bakın, cümleten iyi bayramlar.

Arada Twitter'ımdan şakır; Twitpic albümümden de fotoğraf paylaşırım.

An'ları hem kendim, hem de sizler için ANI yapmaya gidiyorum.

►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

24 Ağustos 2011 Çarşamba


1 Bu Kalmıştı! Eyfel Havuzunda 1 Edi .PSelamın hello canlar! "Durma devam yeni yazı diyorsunuz hacılar ama benimki de can bre! .) Buraya yazamadım ama Stil Pazarı'nda bir sürü ürün paylaştım. Hemen hemen hepsi ツ SAHİBİNE KAVUŞANLAR'a eklendi. İlginiz için teşekkürler!

Geçen sene Paris tatilimizde Eyfel'e diğer taraftan gitmiştim. Bu defa havuz kısmından gidip oraları da görelim dedik. Şansımıza hava süperdi hatta o derece sıcaktı ki; bu gördüğünüz havuza girdim .) Vücut ısısı artınca buz gibi havuz süper geliyor!Şu ahir ömrümde su içmekten başka en çok keyif aldığım şey suyla oynamak!

Fırsat oldukça ve unutmadıkça kombinleri bu şekilde paylaşmak hoşuma gidiyor demiştim. Hemen araya kombini de sıkıştıralım.

* ஐ * : ) Stil Direktörü Kombin ( : * ஐ *

Sandaletler Deichmann'dan hediye. Anımsarsanız Haziran ayında Twitter'dan paylaşmıştım. Cindy Crawford 5th Avenue tasarımlarından altta gördüğünüz ürün hediye geldi ama benim bu tarz çok ayakkabım olduğundan ve değişim kartını da eklediklerinden, az bir fark verip hem bu sandaletleri, hem de başka bir cowboy çizmesi aldım. Bilirsiniz Deichmann Alman firması olmasına rağmen gayet uygun ürünler satar ama hediye olarak en pahalı ürünü yollamışlar. Bu sayede bir taşla iki kuş vurdum ve işime yarayan kuşlar oldu .)

Sandaletleri başka bir kombinde daha paylaşmıştım: Yeni Saç Rengim ve Şort Kombinim

Merak edenlere Hamburg tatilimde Deichmann merkez binasını çekip yazmıştım. Bu yazıma Starbucks Havuzu & Hamburg'tan Komik Detaylar bakabilirsiniz.

The Muppets lisanslı T-Shirt Pull & Bear erkek reyonu, gözlük Armani, şort H&M Boyfriend // Loose Waist


Özgür ülkenin özgür hanımları güvenle güneş banyosu yaparken!


Yerim sizi sosisler!
O boğum boğum göbüşleri ısır! Yalnız süslüye bakın bir sürü de bilekliği var .)


Her köşesi sanat kokan Paris'in havuzuna dair detaylar...


Havuzun sonunda yer alan Carousel. Lunaparkları çok severim bir ara lunapark kombini yapacağım, renk renk, cıvıl cıvıl. Umarım yazdım diye biri görüp indira gandi yapmaz .)


Ve yine o güne dair aç ayı oynamaz detayları. Yine yeniden günahı boynuma, hiç kusura bakmayın canlar, oruç herkes ama sonuçta oruç var diye yemek blogları yazmayı durdurmadıysa -ki kimse günahı boynuma demiyor .) benim de paylaşmam gayet doğal .)

Unutmadan kombine dair diğer bir detay, baş parmağımdaki şans yüzükleri. Zamanı gelince Stil Pazarı'nda paylaşacağım.Şimdi ben kaçar, çav bellalarım.
Az e-postalara ve sevgi dolu yorumlarınıza dönüp geleceğimdir!
XXL Öpenzi....
►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

23 Ağustos 2011 Salı


Eyfel Havuzunda Sunset KeyfiGeldiğim gün SD'ne üç yazı, Stil Pazarı'na 15 ürün girdim bu defa kendime helal! Uyku düzenim sarstı bakalım artık gittiği yere kadar .)

Eyfel'e dair tarihi detayları geçen sene gittiğimde yazdığım için, bu defa uzun uzun cümleler kurmuyorum. Şimdiye kadar yazdığım Paris ve Lille fotoları ve diğer ülke / şehirlere dair anılar için tatil etiketli yazılarıma bakabilirsiniz...
Ve aynı karenin efektli halleri... Seviyorum iPhone'u...


Beni twitter'dan takip edenler anımsar Eyfel'e varınca bu kareyi paylaşmıştım.Kuşun keyfine bakın!
Ama malum kuş işte; 5 dk. sonra bu caanım manzarayı unutacak .P


Yavaş yavaş havuza doğru süzülmece!

Bir sonraki postta ben de o havuza daldım.
O sıcakta çivi gibi geldi su ama muhteşemdi!

►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

22 Ağustos 2011 Pazartesi


Paris / Otelimiz Grand Hotel HaussmanBeni takip eden üç arkadaşım bu otelde kalacak onlara söz verdiğim üzere önce oteli yazmış olayım. Eee sizlere de söz verdiğim üzere; gitmeden sık sık yazayım yoksa sürekli birikme oluyor ./ Bu arada aslında en çok yazmak istediğim geçen yazdan kalan yerler içinde ; Prag, Avusturya vs... Neyse kısa kesiyorum bu defa. Yine iPhone'la çekilen kareler...

Otelimiz Boulevard Haussmann'ın yan sokağıydı hatta Galeries Lafayette camdan gözüküyordu bu beni ilgilendiren en önemli kısım .) Galeries Lafayette Homme, Giyim, Gourmet vs hepsini ayrı ayrı paylaşacağım.


Klasik Paris tadında dar mekanlar ve mobilyalar. Sizi bilmem ama kısa anlar için cazip gelse bile beni bu tarz dekorasyonlar fena kasıyor. Hatta bu tarz eski tip giyinen kadınlar da! Yani insan her daim aynı tarz mı giyinir, her daim süs biberi olmak bana göre değil!


Mavi ve bordonun uyumu asil bir hava katsa bile, dedim ya; ben daralıyorum fazla şatafattan! Varaklar, oymalı kakmalı mobilyalar tarzım değil!


Bizim ülkemizde HASANSÖR yazanlar var hala .)
Adamların dili güzel hacı, bildiğin asansörün yazılışına bak!
ASCENSEUR way anam way amma havalı .)
Altına kova koyayım da; asaletin damlamasın!

Sigara şey etmeyin tabelasına gösterilen özen!
Aman diyorum...
Gelin başı mübarek .)


Ve odamız... Yine klasik Paris esintileri.

Sandalyeyi kumaşından dolayı sevdim, ayrıca odamızda TV'mizin Samsung oluşu (Ömi'nin işi dolayısıyla...)


Detaylar... Odada en çok sevdiğim şey pencerinin kilidi oldu!


Evian suya dair bu reklamın tasarımına yıllar önce çok sevdiğim bir arkadaşım da el atmıştı. Ne zaman görsem hem güler hem O'nu anımsarım.


Beni twitter'dan takip edenler bu kareyi anımsar. Paris'te onca sanat varken benim alıcılarım Hello Kitty'den yana olunca otomatik karşıma çıkıyor. Sahibi de benim kaskımı süslediğim gibi, Hello Kitty'li sticker yapıştırmış.

Ve yine onca yorgunluk sonrası ayak üstü atıştırma zamanı. Oruç olanların günahı boynuma valla kusura bakmayın, bolca yazmak için görselleri önceden kolajlamıştım idare edin. Yeni yazıları kolajlamak için ben yine kaçar öpenzi!

Ayrıca gelir gelmez Stil Pazarı'na gösterdiğiniz ilgi için çok kocaman tşkler .)
Pazar'dan önce hepinizin ürünleri kargolamaya çalışacağım...

►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

Uçaktan Atraksiyonlar & Paris'e Varış & Günün Kombini .)Dünya çapında şimdiye dek görülmüş en şık kombinimle karşınızdayım!
Şu alemde bu kombinin üstüne çıkacak adam tanımıyorum .)

"Sen yokken bloglar çok tatsız, twitter, facebook çok sıkıcı." diyen dostlarıma Edi tadında bir yazı girerek ses vereyim dedim. Tanıdık, tanımadık ses veren tüm dostlara tşkler .) İnsan bu derece sevildiğini öğrenince pek bahtiyar oluyor. Sosyal mecradan ses verdiğim her yerden yazdınız sağolun varolun! Ben de sizleri çok özledim ve verdiğim sözü tutarak valiz olayına dalmadan az yüzünüz gülsün istedim.


Bu yazıma dair tüm fotolar ceple çekildi idare edin canlar ok?

29 Temmuz'da yazdığım bu yazımda bahsettiğim; Paris, Amsterdam, Belçika turu sonunda finito. Bir hafta kadar TR'de kalıp bayramda Yunanistan'a gidiyorum (z) diyecektim ama plan değişti bu Pazar İspanya'ya kaçıyoruz. "Bol bol yaz çok özledik." diyenlerin sözünü dinleyip; kısmetse bu hafta bir sürü yazı gireceğim.

Bu arada ben yokken ülkeme ramazan gelmiş. Niyetleriniz neyse hayırlısıysa kabul olsun der; görseller gereği yemek fotolarından dolayı özür dilerim. (Yazımı çok önceden hazırlamıştım da... )

Fotoların hikayelerine geçeyim:

THY'nın CIP Lounge'larına dair reklamları ve aldığı ödülleri biliyordum ancak bizzat test edince harbiden bizim hava yollarımız başka dedim. En basit örneği yıllardır Schiphol'de (Amsterdam Havaalanı'nda) galoş bile yokken bizde yıllardır var!

Bizim biletler businesstı ve Shop & Miles kartından dolayı THY'nın CIP Lounge Özel Bekleme Salonları'ndan faydalandık. Pasaport için sıra beklemeden sizi bekleyen polis memuru tarafından öncelikli olarak pasaportunuz kontrol ediliyor ve salona geçiyorsunuz.

İlk kare sadece salonun girişi! Akabinde her türlü yiyecek ve içecek, keyif alanları mevcut. Aynı zamanda devasa ekranlarda uçak koordinasyonlarını takip edebilme imkanınınız da var. Omletli kareyi beni twitter'dan takip edenler anımsar. Sanırım kişnişliydi, evde kesin deneyeceğim size de tavsiye ederim. Alanla ilgili daha fazlasını merak edenler Google görsellerden THY CIP Lounge diye bakabilirler.


En sevdiğim kare!
"Bana yıllardır fotoğraflarınıza nazar boncuğu ekle Edi." derdiniz; sizler gibi çok sevdiğimiz bir aile dostumuz Nişantaşı'ndan özel üretim bir mücevherciden bize bu bileklikleri hediye etti. İşin en güzel yanı; Ömi havuz, deniz demeden çıkarmıyor!

Sizi bilmem ama ben eve adım attığım an, alyans dahil takı bağbında ne varsa soyunup dökünmeliyim! Ömi bilekliğini öyle çok sevdi ki; bununla uyuyor! .) Adam resmen aşk yaşıyor!

Hoş ben nazarı uzak tutmak için inanmamaktan yanayım! Malum reiki yapınca insan neye inanırsa onun olacağına kanaat getiriyor. O kendini bilir; sizlere de asla nazar değmesin tekrar tşkler A.'cim.


Geldik en bomba kareye! Bu fotoğrafı çekip, iPhone efektleriyle atraksiyon katıp, instagram'da kullanırım diye saklamıştım. (Yeni takip edenler için; bakınız instagram'a dair yazılarım.) Sonrasında Amsterdam'da Ömi ve arkadaşları bir gece boyunca kitledim .)) Tamam itiraf ediyorum ben yaptım, efekt annem efekt .) don't panic yanee .)


Vee artizz sesli kaptan konuşur...
Rota, kalan süre, destination hesabı...


Uçakta en sevdiğim şey film izleyip, oyun oynamak. Sizi bilmem ama ben mutlaka birşeylerle oyalanmalıyım. Kitap falan okumakta cazip geliyor ama anında uyuya kalıyorum ./ Hele eskiden yatarken okuduğum gibi şimdi hayatta okuyamıyorum, bir bakmışsınız kaymışım .O


Bu da sabahlar olmasın karesi!

Yıllar önce Mercedes İstanbul Motorlu Araçlar'ken binek satıştaydım. A serisi ilk çıktığı dönem TR'de ilk A serisini de ben satmıştım. Ne çirkin arabaydı o ya! Vitesin olduğu yer hele sabahlar olmasın!

Ne alaka bunları neden anlattın diyorsanız okumaya devam hacılar...

Klasik uçakta yemek vakti gelir masa açılır. O da ne!? Al bir Mercedes paneli görünümlü iğrenç ötesi kaplama daha! Bize araç almaya gelen müşterilerin bazıları özellikle bu kaplamaya benzer orta panel isterlerdi. Ne tarz zevkleri olduğunu siz düşünün!!!

Artık Boeing mi yoksa Airbus mı ne haltsa yapmışsın son model uçak arazi gibi mübarek bu kaplama ne yaw? Yap şöyle sade ama kaliteli duran bir malzemeden, illa kırocan olunca mı paraya kıydın oluyor anlamıyorum ki?!

THY sosyal mecra uzmanı gelecekte, bu yazımı kaile alacak!
Peh...
Konuşuyorum işte özlemişim ya yazmayı, bık bıklar dururum artık .)

Ama ben boş yere sövmem bilirsiniz. İyiye de iyi deriz evelallah!

Ve işte muhteşem yemekleri ve menüsü. Anımsarsanız; Temmuz 2010 Amsterdam'dan İlk Post başlıklı yazımda farklı bir menü ve yine övgü dolu yazmıştım. Boşuna THY mutfağı 1. seçilmiyor...


Daha önce de busi busi uçmuş olmama rağmen, diğer ülkelerde bu karttan vermediler. Sanırım üzerinde yazdığı gibi Paris'e özel. Bu mor kart sayesinde Paris'e indiğiniz zaman alanda sıra beklemeden öncelikli olarak polis sizin pasaportunuza bakıyor. Bir nevi geçiş önceliği hesabıymış...

Görsele dair diğer kolajdaki amcam bir içti, bir içti aman aman aman! Beleş ya sömürecek çakal! Uçarken alkol arsızlığı yapanlara gıcık oluyorum. Nedir yani bir şişe içki git al, zart zurt hostese de yazık yahu!


Yenilir, içilir bizim koca bebek vurur kafayı yatar .) Bana da oynayacak birşey daha çıkar .) Ömi'nin saçları kaç cm.? hesabı uğraştım durdum. Haa bu arada demiştim ya sigarayı bıraktı (k) diye; şu an 97 kg. ve saçlar kısaldı. Ben kısa saç sevmiyorum ama uzun da sevmiyorum. Şimdi tam istediğim boya geldi, yeniden aşık oldum bebek melek kocama .)


Ve indik, karşımda pembiş Eyfel, Paris metrosu ve en bombası arkadaşımızı görmemiz oldu. Aynı uçakla gelmemiz büyük tesadüf! Otelimize doğru yola koyulduk.

Ömi'nin valiz taşıdığı kareyi yine beni twitter'dan takip edenler anımsar.

Bir erkeğin dramı... adlı foto çalışmam .) Şaka bir yana; Ömi'm sağolsun! Bu yazımda bahsettiğim skolyoz hastalığımdan dolayı ağır taşımam yasak olduğundan hiç kıyamaz Edi'sine...


Paris metrosunda da karşımıza çıkan Ramazan'a dair reklamla Paris'te ne çok müslümanın yaşadığına da bir kez daha şahit olduk...

Akabinde Hüseyin Çağlayan'ın sergi afişiyle bir kez daha gurur duyduk!

Ve yine bizim ülkemiz insanlarının Paul'ü birşey sanarak anlattığı; (Laduree'de aynı şekilde=anımsarsanız İstanbul'da açıldı diye yazmayan blog kalmadı!) Paris'te adım başı, en leş metroda bile var olan sıradanlığıyla insanımıza bir kez daha şaştık!


Şimdilik bu kadar ama söz çok sık ara vermeden yazacağım. Bana biraz müsade valiz işini vs halledeyim sonrasında pek yakında Paris'e gidecek arkadaşımın ricası üzerine otelimizi paylaşacağım.

Unutmadan Stil Pazarı'na muhteşem ciciler gelecek takipte kalın .)
Musmutlu bir hafta dilerim canlar!
►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

Bu blogun tema tasarımı Stil Direktörü tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2006 - 2015