30 Kasım 2011 Çarşamba


Oynadığım Samsung Smart TV Tanıtım Filmi ve Kamera Arkası
Ağustos ayında Samsung Smart TV için bir dizi tanıtım filmi çekildi. instagram | Hayattan Kareler 2'de paylaştığım o fotoyu görenler; "Neden yazmadın?" demişti link olarak eklemek yerine bloga eklerim diyordum ya; ama valla üşendim .) Ben yapana kadar yıl sonu geldi, bari linkleri ekleyeyim nasıl olsa siz oradan izlersiniz.

Ekipte benimle beraber; CNN Türk Kurumsal İletişim Direktörü Ayşe Yonca Baltaoğlu, Dudesdivision Kurucu Ortağı Mert Alemdar, beyazperde.com Web Sitesi Yöneticisi ve Editörü Melis Zararsız, beyazperde.com Editörü Fırat Ataç, Alien Foot Ajans Başkanı Burak Demiral gibi isimler yer aldı.

7 farklı videoda, Samsung Smart TV’lerin akıllı dünyası görsel hafızalarda yer açacak bir şekilde anlatıldı. Ben Samsung Smart TV'lerin Web Browser özelliğini anlattım.

Toplamda iki milyondan fazla izlenilen videoları sizler de izlemek isterseniz; Samsung 'u ziyaret edebilirsiniz.

Ağustos sıcağına ve üstüne o devasa spotların deli sıcağına rağmen ekip arkadaşlarımız kamera arkası görüntülerini de almayı ihmal etmemişler. Yapımda emeği geçen başta Samsung Electronics Türkiye'ye ve AlienFoot'a çok teşekkürler.

2006 YILINDAN GÜNÜMÜZE BASINA KONU OLAN HABERLERİM:

- Maison Française Dergisi
- Evim Dergisi
- BÖ!'de (Blog Ödüllerinde) Hobi kategorisi birinciliği+ödül
- Microsoft'un YTÜ'de düzenlediği panelde konuşmacı katılımcı+ödül
- Tempo dergisinde haber
- Hürriyet gazetesinde 4 defa haber
- Sabah gazetesinde 3 defa haber
- KanalTürk ile evimde 2 defa ropörtaj & çekim
- ATV'de Berna Laçin'in programına konuk
- Digiturk'te Showmax kanalında Nergis Kumbasar'ın programına 3 defa konuk
- PC Net Türkiye'nin En iyi 50 Blogu
- LOG dergisi haber
- Taraf Gazetesi haber
- ShiftDelete.net haber
- ELLE Dergisi 2010 Ocak sayısı
- Banana Repuclic 2010 kataloğu
- Kariyer Eğitim Kurumları'nda verdiğim moda semineri
- Milliyet Gazetesi 2010
- All dergisi 2010
- Pentilog Ekim 2010
- Stil Direktörü Yeni Asır Gazetesi İzmir 2010
- Haber Türk Ocak 2011
- Haber Türk Şubat 2011
- Stil Direktörü Bugga Tasarım yarışması Mart 2011
- Stil Pazarı Womenist Net Şubat 2011
- Stil Pazarı ürünleri Trendyol'da Nisan 2011
- Stil Direktörü Trendyol Röportajı Mayıs 2011 Linki bu yazımda paylaşmıştım.
- Samsung Smart TV Tanıtım Filmi ve Kamera Arkası

Musmutlu hafta sonları olsun....
►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

Nimo Stylo'dan 5 Hediyeyi Kazananlar
Nimo Stylo'dan 5 Kişiye Hediye başlıklı yazımda 5 ürüne dair görselleri eklemiştim.

Aktivitemize göre; gelen toplam yorum sayısı 206
5 ilgisiz + 8 mükerrer + 1 adsız (e-postasız) = 14 geçersiz yorum.
206 - 14 = 192 geçerli yorum.

192 kişi içinden random sitesi aracılığıyla kazanan 5 kişi ve hangi ürünleri kazandığına dair detaylar görselde yazıyor.


Bana stildirektoru@gmail.com'dan ulaşın, Ceren'e ileteyim cicileriniz gelsin .)

Devamı gelecek, katılım için teşekkürler.

Bilgilendirme yazısı olduğu için YORUMA KAPALIDIR.
►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

100 Saniyede 100 Yılın Modası
Malum sene sonu, üst üste biriken işler, cevaplanması gereken e-postalar derken insan bunalıyor! Koyun klonlayan İsveçli bilimadamı tanıdığı olan varsa kendimi klonlatacağım haberiniz ola .O

Ara ara taslaklara attığım videolar oluyor, eminim izleyenler vardır ama izlemeyenler için gelsin veya izleyenler yeniden izlesin. Ahyy ne diyeceğimi bilemedim anlayın işte! Sanırım en hızlı yazdığım yazım "bu" oldu! .)

Yarın yarışmamıza gelen 200 yorumu kontrol edip, hatalı, mükerrer vs olanları eleyip öğleden sonra kazanan 5 kişiyi açıklayacağım. Hala bi haber olan varsa yarın yorum alanını kapatacağım haberiniz ola.

İyi ay sonları canlar...

►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

28 Kasım 2011 Pazartesi


Çoko Tütü'den 3 Kişiye Hediye
Hediyelere geçmeden önce; Çokoprenses Ceren'in annesi olarak uzun zamandır blog tutan, son zamanlarda yeni bir iş alanına atılan bir annenin hikayesini paylaşalım.

Kızım Ceren'in ilk doğum günü için özel ve de sıradışı bir kıyafet istiyordum. Tütüleri yurt dışı sitelerinde hep görüyordum ancak sadece bakmakla yetiniyordum. Siparişler sıraya alınıp 1-2 ay sonra teslim ediliyordu, ve malum yurtdışı kargo ücretleri çok yüklüydü. İstanbul'da yaşamama rağmen bu tarz özel kıyafet bulmak çok zordu. "Neden olmasın?" dedim ve çeşit çeşit tütüler tasarlamaya başladım.

Tütüler her bedene, her yaşa uygun olarak hazırlanabilir. Renk konusunda sınırsız seçenek ve kombin var. Model olarak kabarık, klasik, çift katlı, reversible (yani ters çevir giydir), tütü elbise, 3 katlı tütü, pettitütü, anne-kız takım gibi seçenekler de mevcut.Sadece bu yazıma İSTİYORUM diye yorum yazmanız gerek. Daha önce başıma geldiği için yeniden belirteyim, Facebook, Twitter hesaplarımdan yazdıklarınız geçerli olmaz.

Yine dediğimiz gibi takip kuralı yok ancak bu girişimci anneye destek vermek isterseniz takip edebileceğiniz linkler: Çoko Tütü, Çoko Prenses Ceren, Twitter ve Facebook sayfası.

Görsel sırasına göre verilecek ürünlere dair detaylar:


1- Pembe beyaz çift katlı tütü
2-Pembe beyaz çift katlı kabarık tütü
3-Kırmızı tütü

Tütüler; kazanan kişilerin hediye edeceği çocuğun yaş ve bedenine göre yapılacak olup yaş sınırı maksimum 6 yaştır. Ayrıca 3 modelin de beli lastiktidir.

5 Aralık 2011'de yorum alanını kapatıp, random.org sitesiyle İSTİYORUM yazanlar arasından; ürün görselleri sırasına göre 3 kişi tütüleri kapacak.

Herkese bol şans!
►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

25 Kasım 2011 Cuma


Checkpoint Charlie / Berlin Gezimizden
9 Ekim 2010'da Doğum Günüm & Gitme Vakti Geldi başlıklı yazımda; hem iş hem gezi amaçlı Amsterdam'dan başlayıp 15 ülke kadar bir rota çizmiştik. Sırayla yazmak ülke ve şehirlere dair tarihi bilgileri, gidilen yerlere dair detayları anlatayım derken 2012 olacak ben hala yazıyorum .) Fazla detaycı ve düzenli bir tip olduğum için evde bile tüm kıyafetler aynı ebatta dizili. Takıntı işte!

Rotada ilk sırada Verden/Aller Almanya var. Oraya dair fotoğrafları paylaşmadığımı da yeni farkettim ./ Sonra Hamburg'a dayımlara gittik hasret giderdik, katılmamız gereken toplantılara katılıp Berlin'e geçtik.

Sırasıyla göz atmak isteyenler olursa: Amsterdam yazılarım, Hamburg yazılarım.


Bilgilere geçmeden önce kesinlikle Berlin'e gitmediyseniz tavsiye ederim zaten zaman içinde Berlin'e dair gittiğimiz yerleri paylaşacağım.

Önce ben anlatayım; Checkpoint Charlie (Çarli Kontrol Noktası) 1960'lardan itibaren Doğu Almanya’nın içinde ciddi bir bölünme yaşayan batı Berlin şehrinin 3 ana bölgeye ayrılan (Amerikan, İngiliz ve Fransız) noktalarının kesiştiği Amerikan Sektörün’den Sovyet yani doğu Berlin sınırına geçtiğiniz nokta. Soğuk savaş yıllarının adeta bir sembolü olan bu nokta özellikle Rus ve Amerika'nın tanklarının sürekli karşı karşıya kaldığı bir bölge.

Bunlara göz atmanızı tavsiye ederim arkadaşlar:

mauermuseum.de


wikipedia.org

western-allies-berlin.com

Checkpoint Charlie

Checkpoint Charlie (Çarli Kontrol Noktası), bölünmüş Berlin'de Doğu-Batı geçiş noktası Helmstedt ("Alpha") ve Dreilinden'den ("Bravo") sonra 1961 senesinden 1990 senesine kadar üçüncü ittifak geçiş noktası olarak kullanılan geçiş kapısıdır. Bu geçiş kapısı sadece müttefik askerleri, büyükelçiler, bu kişilerin aileleri, yabancılar, Federal Almanya'nın Demokratik Almanya'daki temsilcileri ve çalışanları ve Demokratik Alman üst düzey yöneticileri tarafından kullanılabiliyordu.

Doğu ve Batı Berlin arasındaki ittifak birliklerinde görev yapanların karşılaşma noktası olan yer aynı zamanda doğu-batı arasındaki trafiğin de en yoğun olarak gerçekleştiği bölge oldu. II. Dünya savaşının bitiminden sonra 27 ekim 1961'de bu noktada karşı karşıya gelen Sovyetler Birliği ve ABD asker ve panzerleri 16 saat boyunca tek bir kurşun atmadan karşılıklı beklemişlerdir. O tarihde atılacak tek kurşunun 3. Dünya Savaşının başlangıcı olacağı düşünülmektedir.

Söz konusu gerginlik, zamanın ABD başkanı J. F. Kennedy'nin Sovyet başkanıyla yaptığı görüşmeler sonucunda giderilmiştir. Kasım 1998 tarihinden beri Frank Thiel tarafından hazırlanmış olan Sovyet ve Amerikalı asker portreleri 1961 yılında ultimatomların verilmesinden sonra karşı karşıya gelen iki tarafın panzerlerini temsil ediyor. Soğuk Savaş'ın diğer kalıntıları olarak ise bariyerler, geçiş noktası sinyal sistemi ve Berlin Duvarı anıtı bu alanda sergileniyor. Günümüzde söz konusu noktada geçmiş tarihlerde dünya savaşına neden olabilecek büyüklükte olan ama atlatılan krizler, bilbordlar şeklinde anlatılmaktadır. Söz konusu krizler örnek olarak "Küba Krizi" olarak da bilinen, Sovyetler Birliği'nin Küba'ya nükleer silah yerleştirmesi gösterilebilir. Buradaki ABD sektörüne ait kontrol kulübesi orijinal değildir, orijinali Müttefikler Müzesinde'dir.

Kaynak: Vikipedi

Turistik ve tarihi özelliği nedeniyle aynen eski halinde bırakmışlar. Para karşılığı sınırda bekleyen askerle fotoğraf çektirme şansınız var.


O soğukta Canon'la çekmeye üşendiğim için iPhone'la çekilen kareleri aralara serpiştirdim.


Yorumlardan bir okurum bilmediğim bir bilgi yazmış yazıma da ekledim. Keşke Adsız olarak yazmasaydınız adınızla teşekkür etme şansım olsaydı .)

Checkpoint Charlie'nin bu fotoğrafı olan askerle ya da o zamanda yaşamış herhangi bir askerle ilgisi yok. Charlie ismi ise NATO alfabesinde C'nin simgesinden geliyor. Mesela A noktası için Alpha, B noktası için de Bravo kodları kullanılmış benzer şekilde.Sınırı geçerken sözüm ona pasaportunuza damga basılıyor geçiyorsunuz ama bu dediğim gibi şu an için geçerli değil, sadece turistik amaçlı size öylesine bastırdıkları pasaport benzeri bir kağıdı damgalıyorlar.Ve sınırı geçmiş bulundum...Trabant arabaları yaşarken kimse beğenmezdi öldü popüler oldu! Şimdilerde turistik amaçlı kullanılıyor. Kısaca anlatacak olursam; Doğu Almanya’nın en çok kullanılan otomobiliydi. Komünist rejimin yarattığı bu markayla övünmesi gülünçtü. Motoru 25 beygir gücünde, yapabileceği maksimum hız saatte 112 kilometreydi.

Doğu Almanlar o zamanlar mecburiyetten kullandıkları bu arabayı, iki Almanya birleşince hemen terk etti ve Batı'nın ikinci el, havalı otomobillerini satın almaya başladılar.

Araba gelmeden ülke yıkıldı! Trabi sahibi olabilmek için Doğu Almanya'da yıllarca sıra beklenirmiş. 1973 yılında yeni bir Trabi almak için sıraya giren Roger Dietzel, yeni arabasına hiç kavuşamamış. Çünkü araba gelene kadar yıl 1991 olmuş ve Doğu Almanya artık yıkılmış, Trabi üretimi de durmuş.

Arkadaşımız Jochen'in anlattığı ve Alman tarih müzesinde okuduğum bilgiye göre genelde ekonomik durumu olanlar çocukları doğunca Trabant siparişi verirmiş ve çocuk 18 yaşına geldiğinde aracın yapımı ancak bitermiş! ki müzede beni en çok etkileyen bu araçların içine gizli bölmeler yaparak sınırdan geçmeye çalışanların fotoğrafları ve hikayeleri oldu. Onlara müzeyi anlatırken daha detaylı yer vereceğim.Gittiğimiz şehirlerde 2 ve 3 gün konakladığımız için hostellerde kalmayı tercih ettik. Gün boyu ve gece dışarıda olduğumuz için malum sadece yatak ve duş yetiyor. Aklınızda olsun Almanya'ya gittiğiniz zaman Meininger City Hostel'lerini tavsiye ederim. Almanya'nın hemen hemen her şehrinde var. Odanızın anahtarına yapıştırdıkları sticklerla odanızı buluyorsunuz yani oda numarası yok .) Mesela alta eklediğim görsele dair solda bulunan toplu stickerlar o katta hangi odaların olduğuna dair simgeleri barındırıyor .) Çok şeker bir mantık değil mi?

Çok geyik yaparım bilirsiniz o yüzden geyikli odayı istemiştim .) Sevgili kardeşim ortaaam Cemal her zaman olduğu gibi valiz taşıma mücadelesinde!


Haa bu arada genelde yabancılar evlerini çocukları arkadaşlarını çağırsın eğlensinler diye açmazlar. Küçük yaşlarda başlayan alışkanlıkları; hostel odası tutar party yapar dağıtırlar. Meininger'in kapısından çektiğim bu kareye dair ekip o gece deli gibi dağıtmışlardı.

Ve eli çenesinde bendeniz odamız hazırlansın diye beklerken...


Kuzenim Ayşegül Almanya'da yaşıyor ancak şansımıza O'da o hafta Berlin'e arkadaşlarına gelmiş. Gece Ayşegül, Jochen, eşi, ben, Cemal hep beraber buluştuk.

Hatta yine şansımıza gece Berlin'in en ünlü mekanlarından biri olan Party Club Dante'nin bilmem kaçıncı yıldönümü kutlamasıydı. Sanırım 40.'dı sallamış olmayayım ama aklımda öyle kalmış. Önce yemek yedik sonra mekana gittik. Kolaj yaptığım 3. karede dikkat ederseniz deli soğuğa rağmen sokaklara taşan kuyruk vardı. You Tube'dan Party Club Dante diye aratırsanız bir sürü video var.

Ve gece Meininger''e dönerken otelimizin önünde yine içi ışıklandırılmış temsili Trabi araba...

Yine bir Edi'yle gezelimin sonuna geldik. Okurken keyif alıyorsanız ne ala .)

►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

24 Kasım 2011 Perşembe


Nimo Stylo'dan 5 Kişiye Hediye
Bizim Nimo'yu tanımayan kaldı mı bilemiyorum ama; O benim blogger arasında Türkan Şoray'ım! Kıpır kıpır kikirdek, az deli de değildir ha! Uzun zamandır verelim dediğimiz hediyelerimizi vermeden önce iki satır kelam edelim.

Açıkcası firmalardan hediye vermek yerine blogger arkadaşlarıma destek verip onları tanıtmak yüreğime daha bir yakın!

Malum şu ölümlü dünyada kime ne hayrımız olursa kardır .)Ceren yıllardır "Seni ablam gibi severek takip ederim." derdi ve bilirdim samimiyetini. Geçenlerde bizim kız yine bir dergi röportajında ne büyük sözler etmiş... Resmen gözlerim doldu delim benim! Yavrucum sevgimiz karşılıklı, seviyoruz, seviliyoruz insan başka ne ister? Yolun açık, başarın sonsuz olsun! Basında sayfasından tüm haberlerini okuyabilirsiniz. Geçelim hediyelerimize...
Şimdi efenim altta fotoğrafını gördüğünüz 5 ürün, (3 clutch ve 2 kolye) soru cevap olmadan sizlerin olacak.

Sadece bu yazıma İSTİYORUM diye yorum yazmanız gerek. Daha önce başıma geldiği için yeniden belirteyim, Facebook, Twitter hesaplarımdan yazdıklarınız geçerli olmaz.

Ayrıca gel beni izlemeye al, twitter'da, facebook'ta paylaş, al gülüm ver gülüm şartı koşmak istemiyoruz. Ancak; hanımkızımıza destek olması açısından sosyal mecraya dair linklerini sevabına takibe alsanız parmağınız kırılmaz değil mi canlar? .)


Verilecek ürünlere dair detaylar:

1- Valentino Nimo Clutch 22 X 35 cm.
2-Kahve Cabachonlu Kolye
3-İspanyol Kızı Nimo Clutch 22 X 35 cm
4-Kral Tacı Nimo Clutch 18 X 38 cm
5-Mavi Cabachonlu Kolye

30 Kasım 2011 Çarşamba akşamı yorum alanını kapatıp, random.org sitesiyle İSTİYORUM yazanlar arasından; ürün görsellerine yazdığım numaralara denk gelen 5 kişi cicileri kapacak. Herkese bol şans!


►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

23 Kasım 2011 Çarşamba


Benim Objektifimden Paris Sokak Modası 2
Benim Objektifimden Paris Sokak Modası 1 ve 9 kere sev 10.'cu Olayım Gerçekten Sev Sonuncu Olayım .) / Eyfel Parkı yazılarımda bildiğiniz gibi kim ne giymişse, ne yapmışsa kendi gözümden çektiğim gibi takıldığım detaylara da yer vermiştim.

Paris 2010 ve 2011'e dair yazdığım tüm yazılara Paris etiketli yazılarımdan ulaşabilirsiniz.

Ancak;...... bu defa madem daha sık yaz diyorsunuz haydi bakalım daha sık yazdım ve 11 adet fotoğraf ekledim.

Bu defa top bende değil sizlerde!

Buraya yazmıyorum ama yorumlarınızdan acaba benim değindiklerime değinenler olacak mı, veya benim farketmediklerimi kimler ne şekilde dile getirecek çok merak ediyorum canlar .)

Şimdiye kadar gelenlere koptum çok yaşayın yaw .))
►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

Venedik + Paris = Eskişehir Gezimiz I. Bölüm
Başlığa bakıp; onca gezi, onca foto derken işin içinden çıkamayan Edi ülkeleri şehirleri mix etti herhalde diye düşünmeyin yavrular .P Okuyun hele önce valla sınav yapıciim, sonra "Yok ben bilmedim, ben görmedim..." yemezler .) Çalıştığınız yerlerden soricim valla bak .)

Şaka maka neyse cıvıtmadan konuya döneyim anımsarsanız (12 Ekim benim, 31 Ekim Yeşo'mun doğum günlerimiz öncesi) canımın içi Yeşom'la 7-9 Ekim tarihleri arasında Eskişehir kaçamağı yapmıştık. Kasım bitiyor biz hala yazacağız! O bu değilde asıl size Prag gezimi bir an evvel yazmam gerek cennet yahu neyse dağıtmayalım konuyu.

Bakınız gece görüşü Eskişehir!
Yıkılıyor değil mi?

Eskişehir yazmasam yurtdışı bilmem ne köprüsü desem valla yersiniz ha .)

İşte devam edin bakmaya ve okumaya cidden süper ara ara kaçamak yapmak isteyenlere duyrulur. Hem ülke sınırları içerisinde, hem malum öğrenci şehri hesabına her yerde hayat var, gençler dolu. Cıvıl cıvıl sokaklar....


Aslında biz 3-5 blogger hep beraber gidecektik ama aksilikler üst üste geldi. Kızlar Yeşo'yla ben gibi kartoloş değil malum, hepsi çıtırcan okuyor yavrular ayar çekemedi garipler .( Başka bahara kısmetse onlarla da gideceğim artık neresi olursa .)

Yeşo sağolsun Eskişehir Şeker Fabrikası'nın muhteşem misafirhanesinde konakladık. Oksijen desen o biçim şiştim anacım temiz hava çarpii malum .) Akabinde sessizlik, devletin mekanı, basmışlar sıcağı kaloriferler zangır zangır, çıplak yatacaktık o biçim .O Kısacası ekmek elden su gölden tatil yaptık. Ben erken gittim Yeşo gelene kadar orada çalışan abilerle yemek yedek, lafladık. Ormanda sektim falan...

Alttaki kareler misafirhanenin bahçesinden...


Eskişehir gezimizde gittiğimiz yerler: Papağan Çiğbörek, Haarika Batıyakası, Adalar, Kahv6, Waffle Es Cafe, Odunpazarı Evleri, Kurşunlu Külliyesi, Lüle Taşı Müzesi, Hafiz Ahmet Efendi Konağı, Şelale Park, Kentpark, Espark AVM, 222 Park One Night'a kadar yok yok hepsini ara ara paylaşacağızdır...

Odamızın camından ormana karşı...
Mavi çam nasıl ama bayıldım ya kollarını aç sarıl o derece görkemli!

Taa taaammm! Bu ne be demeyiniz .)

Gondollar hakkında Venedik tatilimizden aklımda kalan bilgileri vereyim çok keyifli: Venedik usulü kürek çekmenin ismi VOLGA ALLE VENEZİA. Bu teknik tamamıyla venedikli gondolculara aittir. Gondollar altı kişiliktir, yani yedinci kişiye yer yoktur, altı kişi dahil toplam ağırlık neredeyse bir tona çıkar!

Gondolculuk babadan oğula geçer, kadın gondolcu yoktur ancak Venediğe tatile gelen ama aşık olup dönmeyen Venedik'te yaşamaya başlayan ve daha sonra gondolcu olmak için tüm engelleri yıkıp sınavları kazanan Alexandra isimli Alman bayan şimdilerde kanallar arasında turistleri gezdiriyor, Venedik'teki tek bayan Gondolcu! Görürseniz şaşırmayın, Edi demişti dersiniz .)

Gondolcuların kendi aralarında kullandıkları çok tuhaf sözcükleri vardır bunları kanallardan geçerken yada birbirlerine selamlarını verirken mutlaka kullanırlar. Yanık sesleri vardır ve keyifli günlerindelerse size şarkı bile çığırırlar .)

Venedik labirent gibidir ve çoğu zaman bilmediğimiz ülkelerde kaybolmak işimize gelir .)

Venedik'te de öyle olmuştu ve bir hanım bizi evinin önünde sular üzerinde bulunan asma kat balkonunda çay içmeye davet etmişti. Hey gidi hey. Acep o teyze yaşıyor mu .(

II. Bölüm Eskişehir yazımda Venedik + Eskişehir karşılaştırmalarına devam ederken; Venedik'e dair başka fotoğraflar da ekleyeceğim.

Köprü üstü güzelleri .)))
Canım kuzum ya; Yeşom'a bak sen!
Nasıl da bakarmış Edi'sine....

Bakın Eskişehir'in köprüleri gece bile cix ışıklı alevli malevli!
Ne Venedik'te; ne Amsterdam'da bu derece güzel ışıklandırma yok!


Bakın Eskişehir'in köprüleri gece bile cix ışıklı alevli malevli!
Ne Venedik'te; ne Amsterdam'da bu derece güzel ışıklandırma yok!


İşte 2. gözlemim! Daha Paris tatillerimize dair yazılarımda III. Pont Alexandre köprüsüne sıra gelmedi ama bir kare ile ne demek istediğimi izah edeyim dedim. Eskişehir'de köprülerin bir kısmını ekledim ve bakınız Paris. İnanın canınız Venedik & Paris çekerse gönül rahatlığıyla Eskişehir'e gidebilirsiniz derim .)
Ve ilk gecemiz...
Hahaha yeni evli çiftler gibi oldu .)

Çukurçaşı'da devasa bir park içinde konumlandırılmış Cafe'de "Pencüse! Severiz güzeli gencüse" dediğimiz anlar... Yeşo twitterda takılıyor .) bense halimden de belli olduğu gibi; tavla olayına çok odaklandım öyle böyle değil.)


Ve battal boy limonlu çay .) ama sonuç hüsran, Yeşo tavlada elime verdi .))

Araya kombinime de banayım .P

* ஐ * : ) Stil Direktörü Kombin ( : * ஐ *

Gözlük Cartier İstanbul
Şal Louis Vuitton İstanbul
Saat Rolex Datejust İstanbul
Spor ayakkabı Tommy Hilfiger İstanbul
Kargo pantalon, hırka Amsterdam H&M
Çanta Robin Ruth New York

(Demiştim ya; gittiğim ülkelerden şehirlerin adı yazan bu Robin Ruth çantaları kesin alırım diye, yıllar geçti en geri ülkelerde bile satılıyor hala İstanbul yazan Robin Ruth üretmediler ya pes ./ )


Şimdilik I. Bölüm bu kadar. Sık yaz diyorsunuz lakin yavrular ben de insanım be yetmiyor zaman ciğerlerlerim, böbreklerim yoksa yazmam mı .)

Şimdilik çav bellalarım diğer fotoları kolajlayayım bari öpüldünüz!

►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

22 Kasım 2011 Salı


H&M Home Amsterdam'dan Aldıklarım
Ağustos 2011'de sizlere Amsterdam Dam Square'de açılan 5 katlı H&M'in Home reyonunu Twitpic albümümden bir fotoğrafla paylaşmıştım. Bu fotoğraflar Ağustos 2011 ve Kasım 2011'de çekildi.

Geçen yıla kadar Amsterdam'da bir sokakta 6 adet H&M vardı şimdi 8 adet! Darısı ülkemize... ve Primark'ta açılsa süper olacak.... Yalnız Home İkea tekstili sallar gibi geliyor. Bu arada H&M Home Reflections in Stockholm'a bakarsanız sunumlar şahane.

3 kare Dam Square'de bulunan 5 katlı H&M'e ait...


Bunlar da benim aldıklarım... Desen bakımından Laura Ashley tarzında ufak kesecikler kullanım bakımından her yere uyar. Diğeri cupcake temalı runner. Bu görsele dair kolaj yaptığım 3. kare ise; cupcake ve fincanlı kurulama bezleri Zara Home Ankara'dan.


Şimdilik H&M Home; Stockholm, Helsinki, Copenhagen, London, Amsterdam, Oslo ve Frankfurt'ta var. Belki başka ülkelere de şubeler açmışlardır bilemiyorum.

Alttaki görsele dair aldıklarım; mutfak havlusu, banyo havlusu, banyo duş önü paspası, mutfak kurulama bezi (Firenze / İtalya'dan aldığım mutfak önlüğüyle kardeş oldu.)


Anımsarsanız yazımın başında bahsettiğim tweetlediğim foto. Sistem süper şöyle ki; home reyonunda ürünler birer adet olarak teşhirde, ev formlu metal pano üzerine, beğendiğiniz ürüne dair magneti yapıştırıyorsunuz kasaya gidip satın alıyorsunuz .)

Mağaza müdürü o an home katındaydı, ee Türk aklı malum hemen sordum: İkea veya başka firmalar ya bu sistemi kopyalarsa? "Telif haklarını satın aldık, bu sistem bizim için tasarlandı, kimse yapamaz yaparlarsa cezasını öderler" dedi.


Home katına dair ürünler, üzerlerinde gördükleriniz avro fiyatları yavrular .)

Fotoları attığım dosya içine karışmış ama paylaşmak istedim. Amsterdam'a yolunuz düşerse şayet; turistik geziniz dışında Beethovenstraat caddesine gidin. Öyle herkes bilmez yani orada yaşayanlar bilir harbiden tarz, tasarım, lüks ne varsa bulmanız mümkün. Kısacası exclusive shopping adına tüketim toplumu olarak sömürün sömürebildiğiniz kadar .)

Neyse, Beethovenstraat'ta benim de alışveriş yaptığım bir butik var, Valerie'nin ürünlerini satıyor linki ekledim koleksiyona göz atın bayılacaksınız!

Alışverişim sonrası poşetime attıkları kart çok matrak ama değil mi? Türkçe meali; Kocanız aradı, ne isterseniz alabilirsiniz. yaziiii .O Bundan ötesi Şam'da kayısı nihoohoh .))

►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

21 Kasım 2011 Pazartesi


Hayvansal Kombinim .)
Selamın hello canlar! 2. memleketimiz Amsterdam atraksiyonu yine süper geçti. Twitter'dan beni takip edenler bilir World Trade Center'da ofise git gel, gez çalış, orada yaşayan dostlarla görüş sayılı günler çabuk geçti.

Hemen yazı girecek fırsatım olmadı, bu sene üzerinde çalıştığımız beş ayrı sitemiz hayata geçecek. Zaten birkaç aydır ikisi aktif olarak yayında ve sizler çok güzel alışverişler yapıyorsunuz .) Ama ne olduklarını ortaklarımızla sözleşme gereği beyan etmiyoruz .)

Babamın sağlığı yolunda sizler hala soruyorsunuz sağolun varolun. Umarım sizlerin de bayramınız güzel geçmiştir. Ara ara Stil Pazarı'nın önceden satılmış olan ürünlerine dair görselleri kolajladım fırsat buldukça Stil Pazarı'nda yayınlarım.


Şimdi gelelim kombin zamazingosuna! Öyle animal print hesabı bize ters, hayvansal kombinim demek hoşuma gitti canlar .)

Şu desenleri karıştırma konusunda sağda solda o kadar çirkin, o kadar uyumsuz örnekler gördüm ki; olacaksa bu şekilde olacak dedim!
* ஐ * : ) Stil Direktörü Kombin ( : * ஐ *

Etek, kazak Paris H&M
Saat Rolex Datejust İstanbul
Kot gömlek Top Shop İstanbul
Çanta, çanta süsü Amsterdam H&M
Termal çorap Amsterdam pazarı
Oxford ayakkabı Marc Jacobs Brogue Oxford
Love Yüzük Amsterdam Stil Pazarı'nda satışa eklemiştim kapmıştınız .)

Kımızı ipli nazar boncuklu bileklik; Ayşe'ciğimizin hediyesi.

Altın nazar boncuklu bileklik blogu olmayan beni yıllardır takip eden bir okurumun hediyesi .)Şimdilik bu kadar müsadenizle dönemediğim e-postalarınıza cevap vereceğim, vakit kaldıkça biloglarınızı okuyacağım der XXL kocaman öper sararım!

►►► Tüm fotoğraflar için tıklayınız...

Read more...

Bu blogun tema tasarımı Stil Direktörü tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2006 - 2015