1 Şubat 2012 Çarşamba


Dekorasyona Dair
2010'da çekilmiş ve taslaklarımda bekleyen yazılardan biri daha. Malum sürekli gezi vs yazmak uzun ve yorucu oluyor arada değişiklik iyi gelir.

Normalde renkleri seviyor olmama rağmen; evde sürekli yaşadığım ortamda daha ağır objelerin olmasından yanayım, ama alaturka değil, klasik asla değil.

Bir ara yabancı bloglardan görüp bizimkilerin heves edip birbirinin aynı tarz objelerle evlerini doldurduğu Amsterdam'da sevilen markalardan biri olan Cath Kidston ürünlerini de sevmiş gibi oldum ama sadece mutfak eşyalarından, çantasından aldım. Diyorum ya; English Home tarzı çiçek, puantiye vs çok cici ama evimde milyon tane renk beni yoruyor.

Unutmadan Cath Kidston TR'de de açılacak ve ekibe dahil olan arkadaşlarım TR'ye ye yerleşirse buradan da ürünlerine rahatça sahip olabileceksiniz.

Evimize ilk defa gelenler; benden çok renkli şeyler bekler ve her zaman şaşırırlar. Hoş ilk evlendiğimizden bu yana bir sürü eşya, obje değişti ama tarz olarak değişim istemedim. Bir ara gaza gelip beyaz, akça ağaç tonlarına kaysam mı dedim ama; annem "Hastane değil ev burası!" şeklinde dominant ve gayet net bir yaklaşım sergilediği için kadın haklı dedim. Tarz ve zevk meselesi ama benim için annem ne derse çıkar .)

Şimdi evde üst kata çıkınca merdiven önünde boş duran duvara dair dekoru ne şekilde yaptığımı izah edeyim. Bu sayede de aylardır yazmadığım Do It Yourself (DIY) yazılarıma ekleme yapmış olayım.

Görsele dair ilk kare üst kata ait, diğer kare ise; alt kat koridordan.


Mat siyah, füme, dore yaldızlı birbirinden farklı papirüsler ambalaj olarak ziyan edilmeyecek bir malzeme ve edere sahip olduğundan en iyi nerede ve ne şekilde kullanırım diye düşünürken; paspartu olarak kullanmaya karar verdim.


Ikea'nın çerçevelerine paspartu yaptığım görseller.


1- Sırasıyla annemin 97 yılında yaptığı duvar tabağı dekoru. Eskiler bilir, yeni okurlar için belirteyim; babam GS'da hoca annem de öğrencisiymiş. "Hocamdı, kocam oldu." der .)

Seramik bizim aile mesleği. Malum kardeşim de seramik mezunu, dayılarımdan biri Goethe Üniversitesi mezunu olmasına rağmen O'da seramikçi. Aslında doğrusu seramik sanatçısı demek ama ha Hasan kel, ha kel Hasan .P

Dedem emekli edebiyat öğretmeni ve Köy Enstitüleri dönemi sonrası bir dönem Milli Eğitim Bakanlığı yapmış olmasına rağmen yıllardır dayımla, anneannem desen 80 yaşına geldi hala dekor yapar, çıkartmalar konusunda da asla fire vermez.

Babam Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden emekli. Ayrıca İstanbul Ünv. ve Mimar Sinan Üniversite'sinde 6 yıl kimya dersi vermişti. Son 5 senedir Haliç Üniversite'sine plastik sanatları kurmuş ve ara ara ders vermeye devam ederdi ama biliyorsunuz sağlık durumları yüzünden şimdilerde sadece İznik Çini Vakfı'nın baş danışmanı. İznik'i de ne çok severim. Bakalım kısmet yaza belki bir İznik çıkartması da yaparım.

Güzel oluyor değil mi?
Arada böyle özelden bahsedince daha yakından tanımış oluyorsunuz .)


2- Bu ortancalı tablo Paşabahçe'den, sanırım alalı kafadan 6 sene olmuştur.

Beğenip yapmak isterseniz; ahşap boyama ile tanışmam annemin bir arkadaşı sayesinde olmuştu. Yaş 12... O zamanlar kim yurt dışına gitse; stencil siparişi verirdim .) Sonra baktım baş edilecek gibi değil; babamın eski röntgenlerinin üzerine yine desenler çizip, maket bıçağı ile oyarak kendime stencil yapmıştım. Son aşama olarak; eski röntgen filmlerini çamaşır suyuna sokunca oluyor sana 1/1 stencil.

O dönem kimse peçete tutkalı, scrap kağıdı nedir bilmez ne paralar kırmıştım beah .O Bilenler bilir; özellikle Swissotel sosyetik kermesleriyle meşhurdur. Benim yaş 13- 15 deli gibi sipariş alıyorum, gece gündüz tepsi, pano, çerçeve boyamaktan sarhoş geziyordum. Malum boya, tiner kokusu habire kafam güzel oluyordu .O

Marangozlara ekmek sepeti, çerçeve siparişi vermekten her yerim talaş oluyordu. O zaman nerede şimdi ki gibi; ahşap boyama kurslarıymış, malzeme satanlarmış...

Lafı uzatmadan bu ortancalı tablonun yapılışını anlatayım.

Her hangi bir tablo, çerçeve artık neyse alıyorsunuz. Bildiğiniz beyaz duvar boyasıyla boyuyorsunuz. Eğer ahşap boyama işini severseniz ve daha önce hiç denemediyseniz en ucuzundan, battal boy beyaz boya alın, çünkü her boyamada beyaz kullanılıyor.

Bir kat gelişi güzel boyayın. Sonra zımpara kağıdı olur, -ki nalburlarda farklı mm.lerde bir sürü kağıt var, (veya eskiden evlerde olurdu şimdi satılıyor mu bilmiyorum ama sanırım üretimden kalktı, metal bulaşık süngeri gibi böyle leke yemek artığı çıkaran şeyden de alırsanız onunla da zımpara güzel oluyor) zımparalıyorsunuz. Kısaca bakın alta eskitme dokusu yaratmış oluyorsunuz.

Sonra beğendiğiniz bir peçete deseni seçip; peçetenin en üst katını çıkartıyorsunuz. Dikkat edin zar gibi incedir, yandan bir köşeden ayırın hemen ayrılır zaten. Bu tabloda ortanca bir peçete seçmişler.

Ben genelde ince deteylar için; et kesme makası kullanırdım. Bakın bu tabloda da; peçete olduğu belli değil. Ortanca olan kısımı kesip çıkarmışlar. Şimdi elimizde kaldı incecik ortanca desenli bir peçete katmanı.

Tabloda düzgünce ortalayıp; üzerine peçete tutkalı sürüyorsunuz ve zaten hemen kuruyor. Burada dikkat edilmesi gereken şey; peçeteyi yırtmamak, tutkalı sürerken kat izi yapmamak ve elbette ki fırça olarak sadece peçete fırçası kullanmak. Onlar diğer saman rengi fırçalar gibi değil beyaz tüylü ve yumuşaktır.

İnanın bu işlerde markası hiç önemli değil. Olay sizin el becerinizde. Plaid ürünlerine deli gibi para verip evi doldurmanıza gerek yok. Son yıllarda bu olay moda olunca, yerli firmalar piyasaya bir sürü güzel ürün sundu.

Sonra bırakın zaten iki saate kurur. İsterseniz üzerine yien nalburdan bile bulabileceğiniz; mat vernik sıkın. Fikslemesi açısından ben hep sıkardım. Öyle elli kat cam vernikmiş, parlak dokuymuş pek sevmem.

Tablonuz hazır .)

Bir ara evde yıllardır bekleyen malzemelerden vakit bulur üretime geçersem, transfer tekniği vs bir sürü tekniği de anlatırım.

3- Ikea'nın çerçevesi. İçine koyduğum resimler ise; Kore'li sanatçıların reprodüksiyonları, kısaca Samsung Kore'nin takvim sayfalarından.

4- Paşabahçe, Cafe Fernando Cengo'muzun hediyesi.5 ve 6- Yine Ikea'nın çerçevesi, paspartuları yukarıda bahsettiğim Kore'den gelen papirüsler. İçine koyduğum resimler ise; Kore'li sanatçıların reprodüksiyonları, kısaca Samsung Kore'nin takvim sayfalarından.

7- Yine Ikea, al as hesabı. İçinde ki desenleri sevdim ve ellemedim.


8 ve 10 Ikea'nın çerçevesi, içine koyduğum resimler ise; Kore'li sanatçıların reprodüksiyonları, kısaca Samsung Kore'nin takvim sayfalarından. Ben içine Ikea taşları ve gece olunca fosforlu yeşile dönen taşlardan ekledim. Hani gece merdivenden çıkınca enstantene hesabı .)

9- Yine Ikea'nın çerçevesi, paspartuları yukarıda bahsettiğim Kore'den gelen papirüsler. İçine koyduğum resimler ise; Kore'li sanatçıların reprodüksiyonları, kısaca Samsung Kore'nin takvim sayfalarından.

Ve numaralandırmadığım; Ikea'dan 5'li paketler halinde satılan, kendinden yapıştırması olan kare aynaların ikisini verev olarak duvara yapıştırdım.


Geldik alt katta ki koridora...
Görsele dair 2. kolaj...


Bunlar Kore'de çok meşhur bir sanatçının papirüs reprodüksiyonlarıymış. Reprodüksiyonların tonlarına uygun acı kahve, venge ve akça ağaç tonlarında Ikea'dan üç çerçeve alıp, yine yukarıda bahsettiğim Kore harfleri olan papirüsleri paspartu olarak kullandım.


Bir ara tablo,mask ve water globe koleksiyonumuzu da paylaşacağım.

Madem yazının başında Cath Kidston dedik; benim de en çok sevdiğim, Amsterdam'ın en meşhur dükkanlarından biri olan Kitsch Kitchen'a dair yazılarımın linklerini de ekleyelim tam olsun.

59 Yorum Oku / Yorum Yaz :

SED   1 Şubat 2012 13:06  

ellerine sağlık canımmmm çok güzel olmuşş!!! çok zevkli bi hatunsun sen :)

tarih84   1 Şubat 2012 13:14  

Yine beni deli gibi sevindiren bir haber verdin, varya Allah ne muradın varsa versin. İnsanın en çıkmaz noktasında nasıl da ilaç oluyorsun. Günlerdir Cath Kidston mağazalarına bakınıyorum tabi netten, ben pek netten alışverişe güvenemem yeni yasa sonrası iyice illet oldum bu duruma. İngiltere meşeli firma neden TR de yok diye bakındım o kadar alışveriş köyümüz var bilmem kaçtane LV mağazası var bir Cath Kidston yok:( iyi oldu bu bilgi biran evvel açılmasını bekliyoruz hiç olmadı TR üzerinden bir satış zinciri olsun. Beceriklisin vesselam, çamaşır suyu röntgen olayına koptum:)) o talaşa batma durumlarnı ben de çok yaşadım, el işi dersi hocamız bizi bezdirirdi her hafta başka bir etkinlik çok kıta kestirttim, ama o günler daha özelmiş şimdi ahşam boyama için birbirinin aynı kutuları veriyorlar malzeme çok çeşit yok tek düze yani.

NoNo   1 Şubat 2012 13:14  

Edi'cim çok beğendim. Papirüsleri ben de çok severim. Bir de annen gerçekten haklı yani bembeyaz bir ev bana göre de hastaneyi andırıyor. Çevçevelerin dizilişi, kendi zevkine göre onları daha da güzelleştirmen bence çok güzel ve hayran olunası bir şey. Herkes böyle zevkli olamıyor - olmuyor. Pazardan, tükkandan aldım hop yerleştirdim duvara hesabı değil de seninkisi ruh meselesi.
Öpüyorum hacımmm.. :)

gunduz68   1 Şubat 2012 13:19  

Ikea evimizin herşeyi....bayılıyorum bu adamların çerçevelerine..her yere yakışıyor...içindekiler de evinin bu kısmına çok yakışmış...Edi aklıma ne geldi benim sana minik bir borcum vardı hatta bunun için gmailden adresini falan almıştım(yaptığın mis gibi tema için)sanırım artık Ayşe kadındaki evde değilsin bir ara bunun için haberleşelim..beklediğine değmicek bişi olabilir ama yinede borç borçtur...ailecek sanat ve bilim kokuyorsunuz bayıldım..papirüslerin bir kısmıyla objeler kaplanamazmı yani değerini bilmiyorum ama bu şekilde değerlendirilebilirmi..öpüyorum seni...

*ssdesignbutik   1 Şubat 2012 13:26  

edimmdönüşün muhteşem oluyor her zaman..

bu kadar üzerine olur yazılar yorum yazınca baktım hemende :)

ben çerçevelere ve senin 12 - 13 yaşlarındaki yaptığın siparişlere bayıldım anlatımına yani :)

bir de bu ev tanıtımının devamı gelse mesela ben mutfağını çook çook merak ediyorum :)

kocaman öpüyorum senii...

 Stil Direktörü    1 Şubat 2012 13:35  


SED sağol ablacım .)

tarih84 aynen iletiyorum yorumu bakarsın kafaya koyar gelirler canım. Malum ülke hayat değişimi. Eheh diyorum ya nelerden aklıma neler gelir ama işe yaradı .) Bu havalarda arada yapsak keşke canım bak malum özlemişiz.

NoNo tşkler tatlım yani yaşadığımız mekanlara dair objelere bizlerden ruh kattığımız zaman daha bir samimi geliyor aynen dediğin gibi. Öperim hacımmm .)))

gunduz68 sağol canım. Ah be yavrum ooo üzerine yeller esti, o nasıl laf hediye düşünülmek gibisi yok. Sen dert etme inceliğin yeter yazarım ben sana. Kaplanır canım elbette demek istediğim hediye paketi kağıdı gibi kullanılmaz papirus ya kıymetli malum öperim.

*ssdesignbutik eyvallah yavrum aynen ya bu kadar olur. Valla kuzum sene 2006 hey gidi hey ilk kirada olduğumuz ev Kanal Türk tarafından çekilmişti anımsa videoları var, ondan sonra ailem ve Ömi açıkcası istemedi. Bu evi alınca değişik tarzından dolayı yazayım dedim ama malum göz değiyor ve bana özel kalsın diye düşünüyorum. Mutfak olabilir ama 2 mutfak var malum hem üst katta, hem de alt katta. Bir ara onları paylaşırım canım. Ben de kocaman öptüm.

nesli   1 Şubat 2012 13:37  

her şey çok güzel ama ben en çok annenin yaptığı tabağa bayıldım, anneden böyle güzel bir hatıra hem de nesiller boyu devredilecek saklanacak bir şey ne güzel...
annemi mi özledim ne :)

Beşparasız   1 Şubat 2012 13:38  

El emeğinin yerini hiçbirşey doldurmaz bana göre..Beceri Allah vergisi oda sizin ailede çokça mevcut sanırım..Allah ailelerimizin eksikliğiniğ hiç göstermesin..

 Stil Direktörü    1 Şubat 2012 13:40  


nesli .) değil mi? Ev zaten annemin ve babamın işleriyle dolu. Her piri platin benim için... Kim özlemez ki? Ana gibi yar olmaz Allah onları başımızdan eksik etmesin.

Beşparasız aynı kafadayız canım. Aminnnn kimslere yaşatmasın.

chfashiontrend   1 Şubat 2012 13:44  

çerçevelere bayıldım ..kolaj olarak çok güzeller...bir de taşlı olanlar favorim..sevgiler

Ekin Mutfagi by Elif   1 Şubat 2012 13:53  

Eda ablacim hepsi birbirnden güzel.
Güle güle otur insallah ömi enisteyle:-)

Sevgiler

coco-jelly   1 Şubat 2012 13:53  

ne güzel bunlar ablam mutlaka görmeli o papirüslere bayıldımmm neo klasik tarzı da sewiorsunuz galiba=) elinize sağlık çok güzel olmuş üstelik mekana kesinlikle ruh katmış..water globe koleksiyonu mu? en en en sewdiğim şey o minik kürecikler merakla bekliyorum=) sevgiler<3

*ssdesignbutik   1 Şubat 2012 14:05  

doğru tatlım maşallah diyelim de :)

senin güzel gülüşün içinin sıcaklığı yeter canım benim

!'**rengarengo**'!   1 Şubat 2012 14:05  

çin işi japon işi şeyleri zaten severim,bi de senin elinden çıkınca ne de güzel olmuş:)) unutmadan;evini de yirim,seni de yirim :)

özge bayrak   1 Şubat 2012 14:14  

selam :)
çok güzel görseller, evi renklendirmeye tarzını farklılaştırmaya yetiyor. ikea çerçecelerini ben de çok seviyorum edacım, tabii senin dokunuşlarında daha güzel olmuşlar orası kesin!
ayrıca paşabahçe ortancaya bayıldım.
ahşap eskitme şeyleri severim.
ellerine ve zevkine sağlık, home sweet home :)

Nani'nin Günlüğü   1 Şubat 2012 14:15  

Ahh Edam ahhhh:)abi senin bu kadar renkli kişiliğin :)mutluluğun:)detaycı ruhun sanat ruhlu ailenden geliyor:)kardeşinin seramik mezunu olması şaşırttı beni:)Sanat aşkı işte:)Valla )evinin her karesini özellikle mutfağının fotoraflarını bekliyorum:):)benim en çok hoşuma giden ortancalı tablo...Termalin ortancası çok konuşulur lila,pembe,mavi...:)kocaman öptüm seni canım Edammmmmm:)

MadamB Fashion   1 Şubat 2012 14:24  

Paspartular çok yaratıcı gözüküyor :)
madambfashion.blogspot.com

Necla Şölen   1 Şubat 2012 14:30  

Nagehan'a katılıyorum, ortancalı tabloya bayıldım, ellerinize sağlık....

SED   1 Şubat 2012 14:35  

hatun yalan lafı sevmem ben.Doğrusunu söyliyim, okumadan görsellere bakaram yorum yaptım :(
Ama şimdi okudum da kendime kızdım! Ayol ne becerikli hatunsun sen! demek çok para kazandın ha.. Aimdi belli oluyor bu değirmenin suyu.. Sen çocukluğundan başlamışsın güzel işler yapıp, büyük paralar kazanmaya.. ;))
Babana tekrar geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum..
Annoşunu da bi ara mıncırmak istiyorum :) Kız siz ailecek becerikli, hamarak, çalışkan insanlarsınız! Taşı sıksanız suyu çıkar yav :D
Gerçekten çok asil ve kaybolmak üzere olan SANAT kelimesinin yaşaması için çalışan insanlarsınız.. O elişleri şimdilerde pek nadir ablacım ya.. İnsanlşar hazır boka konuyor afedersin:) Oysa az malzemeyle bile bak ne hoş şeyle çıkmış ortaya.. İnsanın sizinki gibi içinde sanat aşkı olması lazım hatun! Allah'ım sağlıklı, mutlu, sevdiklerinle beraber uzun ömürler versin dicem ama sen böyle rengarenga, rengarengarenk olursan hiç yaşlanmazsın ki!! annem dürtüyor gezmeye gidicez de.. Yoksa daha yazardım destan olurdu bu yorum haha ;) öpüyorum fıstığımmm! bitanesin sen!

khaleesi style   1 Şubat 2012 14:37  

Ayy bayildim cok zevkli hepsi:)

=/= YAVRUTO =/=   1 Şubat 2012 14:42  

Hepiciğiiii çok güzelmiş Edicim. 7 numaradaki çerçevenin siyahı var bende. Bir yıldır felan resim ekleyeceğim içine herşey hazırda bi el atamadım. Heves ettim inşallah bu hafta sonu elim değer.

♥pemb€sinti♥   1 Şubat 2012 14:51  

Aslan yattığı yerden belli olur derler ya, bu sözün doğruluğunun ispatısın sen.. Ne güzel huzur verici bir evin var abla, bende boş duran duvar sevmem :) Yıldız teyzenin adını yazış tarzı bile sanatsal ya, L'sini yerim la ben onun :)
+ Evet güzel oluyor, yakınız daha da yakın oluyoruz özel bilgilerle :))

 Stil Direktörü    1 Şubat 2012 14:51  


chfashiontrend tşkler benden de sevgiler.

Ekin Mutfagi by Elif amin sağol tatlımcım. Benden de sevgiler .)

coco-jelly selamlar ablana o zaman kesin göster ve yorumlasın tamam mı? .) Aslında bir tarza bağlı kalmak demeyelim de; daha çok özgün tasarımlar, uzakdoğu esintisi evde ağır basıyor desek daha doğru olur. Aynen bizlerden detaylar olması yaşanılan mekanı daha bir özel kılıyor. Çok merci tamam söz hepsini çekince paylaşacağım. Benden de sevgiler

*ssdesignbutik hepimize tatlım, yaza gelirsin eve o zaman fotolara da gerek kalmaz. Senin de tatlım senin de. Mucxx

!'**rengarengo**'! bilirim seversin tatlım ya kısmet olmadı kar malum malum yaza bekliyoruz ama mucx.

özge bayrak benden de selamlar. Tşkler tatlım yani ne olursa olsun bizden doneler katınca objelere daha bir keyifleniyor sanki. Öpeim çokca!

Nani'nin Günlüğü canım benim ya neden acaba? Kuzum *ssdesignbutik 'e de yazmıştım sana da yazayım; sene 2006 hey gidi hey ilk kirada olduğumuz ev Kanal Türk tarafından çekilmişti anımsa videoları var, ondan sonra ailem ve Ömi açıkcası istemedi. Bu evi alınca değişik tarzından dolayı yazayım dedim ama malum göz değiyor ve bana özel kalsın diye düşünüyorum. Mutfak olabilir ama 2 mutfak var malum hem üst katta, hem de alt katta. Bir ara onları paylaşırım canım. Ben daha da kocaman öptüm.

MadamB Fashion tşkler!

Necla Şölen çok merci ama izah ettiğim kısımları okudunuz mu?

SED asıl işte şimdi ben sana tşk ederim. Bu yüzden çok kızıyorum laf olsun diye yorum yazanlara. Yahu ben sağdan soldan çırpma yazılar yazmıyorum o kadar emek vermişim sizlerden de bunu bekliyorum. Ha öylesine yorum yazanlar zaten zamanla yok olup gidiyor, yazı yazanlar gibi... Daha doğrusu yazamayanlar copy pasteciler gibi. Ama bak açıkyürekle sen gibi yazana tşk etmesini de bilirim. Değirmenin suyu?? Ya -20 derecelerde yurtdışına sadece gezmeye gidiyorum ben ahah .) Yine ufak bir espri olarak algılıyorum bunu. Babadan varlıklı olmama rağmen mal gibi yayılmadım ablacım ben hep çalıştım hep... Para için değil gelişim ve işe yaramak için... Ne olursa olsun siz gibi gençlere de her zaman bunu tavsiye ederim. Sağol varol canım sağlık gibisi yok yemin ederim .( Öyle bak o konuda tavazu vermem ben babamın kızıyım taşı değil kayayı sıkar yine suyunu çıkartır bir de üzerine değer bildiklerime de ikram ederim .) Ki bu şekilde insan insan olur! Aynen canım el dekoru kalmadı her yerde çıkartma ithal ürün bu sayede yerli piyasanın içine de ettiler. Olsun tatlım git gez annenle doya doya vakit geçir. Amin canım hepimiz için diyelim öperim selamlar annene de.

khaleesi style tşkler!

=/= YAVRUTO =/= sağol tatlım değsin üşenme kızım bak kontrole geleceğim haftaya blogda olsun .)

minikkus   1 Şubat 2012 14:52  

insan zevkli olunca her detay da bi başka güzel oluyo tabi. özellikle de çerçeve içine minik taşlar doldurma olayını çok seviyorum ben de.
e artık bi acı kaaveni içmeye gelirim sana, ben senin duvarları gezerken sen de o ara şöyle orta şekerli sütlü bi kahve yaparsın. sonra da "amaaaaan bırak şimdi tabloyu mabloyu" moduna girip dedikonun anasını belleriz, ne dersin? heeheheh :)))
mıncırarak gidiyorum bu kez :)

zeynep   1 Şubat 2012 14:56  

Huzurla otur canım sağlık sıhhat en önemlisi her daim sevgiyle yaşayın yuvanızda..

PINKY FASHION   1 Şubat 2012 14:57  

renkli ev konusunda sana katılıyorum, bence de insan evinde huzur bulmalı. evde ne kasvetli dekorasyonu seviyorum ne de cıvıldak olanını

 Stil Direktörü    1 Şubat 2012 15:20  


minikkus .) çılgın çok merci, seve seve tatlım ama hayattan konuşalım be ya inan dedikodu bana uzak sen gel hakve bahane yemek yaparım ayıpsın mucx.

zeynep amin en güzelini dedin iki gözüm!

PINKY FASHION aynen canım tam ortada olmalı ki basmasın .)

 Stil Direktörü    1 Şubat 2012 15:22  


♥pemb€sinti♥ araya girmiş yorumun en özelim. Hemen sana da cevap yazayım. Onca insan içinden senin dikkatini yerim ben! Değil mi? Bazen diyorum ki; bu hayatta amacımız de. şimdi diyeceksin ki abla yazdığım yorumla ne ilgisi var ama demezsin bilirim az evvel konuştuğumuz konunun üzerine anlarsın sen .) Öpüyorum birtanemi...

minikkus   1 Şubat 2012 15:33  

tememdir anlaştık, yemek sözünü aldım. yemek derken çiğ börek yani, o kadar canımı çektirdin dün hain kadın!:)
dedikodu dediğim ordan burdan konuşmak esasen, araya da bikaç isim filan girince otomatikman dedikodu oluyo işte :) yoksa ben de masumum hacı. severim senin iyi niyetini. gel lan sıkacam kaçmaaa :)

 Stil Direktörü    1 Şubat 2012 15:36  


minikkus tamam nan tamam ama bana bak yardım edeceksin ona göre. Malum ben açarken biri kızartacak ki kurumasın kapiş? Yaz gelsin yaparız alt mutfakta batıyor bana, üst mutfakta yaparız hatta en temizi terasta oh yanında da bir kadeh blush. Ulna yazarken benim de canım çekti .O Haa sık annem sıkan sen ol, sorma kuzum sağda solda yıllardır o kadar çok paçoz dedikoducu gördüm ki inan sıtkım sıyrıldı. Haa yaparız dedikodu kralını yaparız ama ne olur blog konuşmayalım. Sadece birbirimizi tanıma adına süper düper bir gün olsun tamam mı? Öperim güzel ve vefalı insan...

minikkus   1 Şubat 2012 15:40  

güzel sözlerine, cevap veren dillerine kurban olduğumun yurdum insanı, gelecem ulan ahan da şuraya yazıyorum söz!:) yardım ederim tabi bebeyim, başıma bi tülbent verirsin saçlar yağa düşmesin diye ahahaha:) üstümüz kokmasın diye de birer namaz etegi geçiririz gögsümüze kadar çekeriz, baklavaya bile bağlarız akabinde ahaah:)) hayal etmesi bile komik haa:)
hadi görüşürük o vakit

 Stil Direktörü    1 Şubat 2012 15:52  


minikkus neşeme neşe katanım! Senin bokun bana lokum derim sana da diyorum artık .) Söz ulan söz valla aynen yapmazsak sen bana ben sana tükür he mi ciğerim.
Öperim sulugöz sakızım.

Necla Şölen   1 Şubat 2012 16:02  

:=)) Ayy gözüme.... nasıl okuduysam:=))) Olsun o kadar güzel anlatmışsınız ki yine de ellerinize sağlık, nasıl yapıldığını yazmak bile bir iş...

 Stil Direktörü    1 Şubat 2012 16:06  


Necla Şölen olsun canım geri dönüp yazman bile nezaket tşk ederim .)

Aysun Karaalioğlu AYS♥STYLE   1 Şubat 2012 16:38  

evde hapis kalınca evi post yapayım dedin sandım ama daha da iyisi hazır yazı:) cok zevki cnm her detay..senin gibi;)

yasemen k.   1 Şubat 2012 17:00  

kolajlar efsanee! itiraf etmeliyim ki ben de incik boncuk bekleyenlerdendim ama aslında tam da edi stili; sade, carpıcı ve sıradışı! ;)

zeys   1 Şubat 2012 17:18  

Seramiklere bayildmmm cok severm ztn.. Duvardaki kolajlarda cok şik olmussss.

moda_kesh   1 Şubat 2012 18:11  

o kadar çok fikirle doldu ki aklım taşıyorum galiba:)))
her an yeni bişi öğreniyor insan ve senin yazılarından her zaman bişiler kaparım ben paspartu olayını,senin teknik anlatışını,yıldız teyzemizin muhteşem panosunu ben çok sevdim.ve emeğe her zaman büyük saygım olduğundan bu yazına ayrı hayran oldum.ben kendimde bile bariz bi sadeleşme seziyorum:) insan yaş alınca eviğnde de bir ferahlık bir sadelik arıyo bence..
işin özü sevgidir..o da bizde çok şükür mevcuttur:))
en uzun yorumum bence blogerlık hayatımda ..oda san akısmetmiş ablacım:)

Moda Haftası   1 Şubat 2012 20:10  

çerçeveler harik olmuş biri gelipde benim evdeki çerçevelere bir el atsa bekliyorlar öylece masa üstünde ama süper bir dekorasyon olmuş...

efegeozden   1 Şubat 2012 20:21  

Abi kadın aşmış yai !

Avalon   1 Şubat 2012 20:39  

Vay be bayıldım fikirlerine gercekten! Ben de Kore Dili mezunuyum. Kore'den milyon tane ivir zivir almıştım sonra tabii sonra cogu dolaplara kalktı. Bu tarz kağıtlardan çok gördüm simdi keske alsaymisim diyorum. :) Ay bir de Kore'ye ait seyleri baskasının evinde görmek çok hoşuma gitti!!

francesca mckennitt   1 Şubat 2012 20:54  

Reprodüksiyonlar mükemmelmiş asıl :)

Elifinelizi   1 Şubat 2012 22:37  

hepsiciğine bayıldım . detaylarınla dahabi güzelleşmişler :)
tam diyecektim ki ortanca tablo nerden derinnn bir açıklama geldi :) harikasın bende tam bugün ortancaseverlikten bahsediyordum ama sahip olamadığım tiiizzz zamanda olucak sayende :)

bosandasemeriniy   2 Şubat 2012 04:07  

Hemi guzel, hemi de zevklisin be kardesim:)

cigdem - soran anne   2 Şubat 2012 10:51  

harika. bende mısır temalı ve japon temalı ürünlere karşı bir sevgi tomurcuğu var içimde. inşallah yakında çiçek olacaklar :)

reyhane   2 Şubat 2012 11:58  

Dikkat ediyorum da yazılarında hakikaten çok emek veriyor ve dört dörtlük çıkıyorsun okur karşısına..Emeği seviyorsun zira sen 13-14 yaşında sanatını icra ederken ben fink atıyordum sokaklarda..Belki madden ihtiyacın da yoktu ama ruhun boş durmayı sevmiyor sanırsam.Tablolarına bayıldım, bana güzel fikir verdin, benim duvarlar bomboş..

Nuraycatasarimlar   3 Şubat 2012 01:50  

Ev dekorasyonunda da zevklisiniz,papirüsleri severim,tunalıda bir hediyelik eşya dükkanında da satılırdı. Tabloların hepsi güzel ama renkli taş detayı çok hoş olmuş daha önce hiç bir yerde rastlamadım,ayrıca seramiklere bayılırım.Ankaradayken eşimle Kütahya cezaevinin sergisinden bir kaç duvar süsü almıştık .Emeğinize sağlık,sevgiler...

banurose   4 Şubat 2012 17:42  

ne güzel bir evin varrr...

Melis Kıyıcı   6 Şubat 2012 12:59  

Canım yine ayrıntılarıyla anlatılmış,özenli bir post görüyorum.Fikirlerin çook güzel.Benim de var uyguladığım farklı fikirler..ama senin şu papirüs olayını çok beğendim.Devamını bekliyorum mutlaka! :)

Wear A Smile!   6 Şubat 2012 16:41  

çok yaratıcısın :)
bu kadar işin arasında bunlara nasıl vakit buluyorsun bilmiyorum gerçi ama özendim orası kesin! :)
iyi haftalar şekerim..

tugbatugba   9 Şubat 2012 21:55  

canım bayıldım tablolarına.. bayağıdır uğramıyordum çok özlemişim vallahi öpüyorum...

essu   11 Şubat 2012 15:28  

sitilim ♥ hepsi birbirinden güzel♥ aileden bahsedince gercekten daha yakın oluyor :P tanısıyoruz ♥ özellikle o taşlı olanı cok begendim :P ve ahsap boyamayı ♥ ellerine saglık yine zahmetli bir post olmus ♥

 Stil Direktörü    16 Şubat 2012 00:00  


Aysun Karaalioğlu AYS♥STYLE yok canım eve dair pek paylaşım eklemiyorum bariz göze sokmaya gerek yok yıllar önce ilk evi çekime KanalTürk gelmişti ne nazar ne göz sorma .) Tşkler şeker.

yasemen k. o gün konuştuğumuz gibi .) İşte evde sakin, sade şeyleri seviyorum kuzum. Güller, arabesk detaylar, hele bu ara puantiyeli objelerden öğk geldi. Sanatsal ağır objeler tercihim ama dediğim gibi klasik olmamak kaydıyla... Sağolasın dostum mucx.

zeys tşkler .)

moda_kesh ah benim kuzum evet şaşırdım okurken .) Tşkler tatlım kesinlikle evi fazla doldurunca yardımcı da deliriyor hem .)) Mucx kocaman.

Moda Haftası tşkler canım haydi kalkır totoşu ve işe koyul .P

 Stil Direktörü    16 Şubat 2012 00:00  

efegeozden .) eyvallah cici mucx

Avalon aa süper ne güzel zor valla helal olsun sana! Boru değil Kore dili mezunu olmak. Bakarsın yeniden gidersin ve alırsın bir sürü cici .) Sevgiler.

francesca mckennitt ee Ömi'ş sanattan anlar kuzum .)

Elifinelizi ne demek datlum hemen yap mucxx

bosandasemeriniy te allam yaw, eyvallah cancan .O

 Stil Direktörü    16 Şubat 2012 00:04  


cigdem - soran anne haha yoruma bak koptum olsunlar bebek kaldır totoşu dökül işe .) mucx

reyhane dostum tşkler .) Kesinlikle dediğin gibi ama sanırım bu genetik bir olay. Her zaman böyleydim bilirsin ilkokul yıllarında yılbaşı ağacının altına ilaç paketlerini paketlerdim .O O zaman haydi işe koyul doldur duvarları. mucx

Nuraycatasarimlar tşkler çok zarifsiniz. Sanırım hayal meyal anımsıyorum ben orayı, malum çocukluğumdan beri Ankara'ya gide gele nerede ne var biliyorum .) Öyle mi; ne güzel. Hem o mahkumlara da destek olmuştur. Sevgiler.

banurose tşkler tatlım .)

Bebek ve Nİkah Şekercİnİz ya evet buna gelemedin gelsene kuzum, hem kızın da büyüdü

 Stil Direktörü    16 Şubat 2012 00:06  


Melis Kıyıcı tşkler şeker en kısa zamanda söz .)

Wear A Smile! tşkler güzelim benim. Ah bir gel bana sor .) Ara ara her işten uzak sadece ruhen doymalı insan diyerek yola koyuluyorum sonuç tatmin ediyor. Sizlerden de güzel tepkiler alınca pek mutlu oluyor insan. Öperim canım sana da güzel haftalar olsun.

tugbatugba tşkler canım bu ara boşladım yeniden yazmaya devam bakalım bu hafta neler yayınlarım .) mucx

essu tşkler tatlım bol kalpleri de pek sevdim. Sevgiler.

SvGLove   7 Mart 2012 15:42  

Yine bilgimize bilgi katan bir Stil Direktoru post'u;)
Kelime hazineme katilan kelime paspartu;) O papiruslerden paspartu yapmayi nasil akil eder insan yahu? Hadi ettin, bunlari Kore takvimindeki eserlerle boyle guzel eslestirmeyi nasil yapar insan!
Omi enisteyi de bir kere daha takdir ettim. Taa Kore'den o papirusleri getirdigi icin. Birbirini boyle iyi taniyan, seven bu cifte bir kez daha maasallah!

Icinde fosforlu tas bulunan cerceveyi cok sevdim. IKEA uclu tabloyla da uyum icinde. Iste ondan edinebilirim bir adet;)

Benim su pecete teknigine aklim ermiyor! Kendim yapana kadar da ermeyecek kanimca:/

Iclerinden en gozalicisi Anne tabagi bence. En degerlisi o cunku;)

Eda'cim bence hala renklisin. Renklerin ne oldugu hiic onemli degil! Onemli olan komposizyon;)

 Stil Direktörü    7 Mart 2012 15:47  


SvGLove tşkler efenim .) Valla kuzum kimisi evi çöpe çevirme der, ama yaptıklarımı eve gelip görenler dumur olur .) O haz bambaşka kuzum! Canım O benim ya kesinlikle birtanem, hayat arkadaşlığı bizimkisi. Hemen kap kuzum yaparsın alasını eminim çok keyif alırsın eşin de beğenir hem. Buraya gelirsen yaparız beraber hatta yakında tekniği aşama aşama anlatacak bir yazı girerim o zaman daha netleşir kafanda canım. Kesinlikle anne tabağı, genlerimi onlara borçluyum kuzum. Ne kadar güzel dedin tşkler birtanem öpüyorum <3


Bu blogun tema tasarımı Stil Direktörü tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2006 - 2015