İncili Taşlı Cameo Bilekliğim DIY


“DIY’lere devam et daha sık yaz.” dediniz o zaman yeni haftaya iki sene önce yaptığım cameolu bileklikle devam edeyim. Bu arada Comic Book Decoupage DIY / MAD Dergisi Temalı DIY‘lerim yazıma bıraktığınız tüm yorumlara yarın teşekkür edip, sorusu olanlara da tek tek cevap vereceğim .)

2009’da 60’ları Anımsatan Bir Kombinle Stil Direktörü başlıklı yazımda kullandığım kolye tarzında romantik ve her zaman modası geçmeyecek bir bileklik yapayım demiştim. İki sene geçmiş ancak yazıyorum ama paylaşacak o kadar çok şey var ki ./ ne yapayım ancak zamanı geliyor.

2010’da sizinle paylaştığım Amsterdam’dan Cameolu Takılar & Vintage Shoplar başlıklı yazımdan anımsayacağınız üzere, cameoları da paylaşmıştım. Zaten yıllardır cameo sevgimi bilmeyen kalmadı diye düşünüyorum .) Mesela bu CAMEO içeren 36. yazım olmuş .)

Bildiğiniz gibi; Stil Pazarı‘nda yaptığım yaka kolye ve çantaların da neredeyse hemen hemen hepsinde cameo kullanırım.

Amsterdam’da ve dünya genelinde kaliteli cameolu takılar bir hayli pahalı olur. Bu bilekliğe benzer modelleri Paris’te 85 Euro’ya Prag’da ise 48 Euro’ya görmüştüm. Sadece ucunda olan malzemeyi ve cameoyu aldım. Dore parça 7 Euro, cameo ise, 5 Euro’ydu. Evde zaten incik, boncuktan bol bir şey yok. İnciler evde olduğundan, en ince lastiğe dizerek düğüm attım.

Hepsi bu kadar .) Bunu satmayı düşünmüyorum ee bana da bir şeyler kalsın değil mi? .) Ama öneri olsun diye Stil Pazarı‘na da ekleyeceğim. Kısaca malzeme güzel olursa ve birazda zevkinizi katarsanız yapamayacağınız şey yok .)

Cameo demişken; ilk aklıma gelenleri de ekleyeyim:

2009’da yaptıklarım:
Taşlı Aynalı Cameo Yüzük
Cameo Yüzükler Stil Pazarı’nda

2010’da yaptıklarım:
Cameo’lu Tarak Toka

Ve yaptığım tüm yaka kolyeler:
Yaka Kolyeler

Şimdiye kadar yazdığım tüm; Do It Yourself (DIY) / Kendin Pişir Kendin Ye’ler .)

NOT:”Sıkça parayı niye koyuyorsun, 1 TL’mi yoksa Edi?” diye sorular alıyorum, malum cm. hesabını yazsam bile insanların hafızasında canlanmıyor ama hepimiz para birimimizin ölçüsünü az çok biliyoruz değil mi?