Tea Light Mumluk Yapımı DIY

Bilirsiniz; genelde yurt dışındayken yazı yazmıyordum. Sizlerin yorumlarınıza dönmeden yeni yazı yayınlamak içimden gelmiyordu. Malum blogu yorumlara kapattığım için, Amsterdam’da olsak bile gitmeden sizler için yazılar hazırladım. Artık ara ara serpiştiririm .)
Yine iki sene önce yaptığım Do It Yourself (DIY)‘lerden biri de bu tea light mumluklar. Hoş bu tarz cam kaplama ve türevi yenileme projelerini 2006’da eski blogumda daha sık yapardım ama artık pek vakit bulamıyorum.

Ikea’nın içinde mum olan cam bardakları. Mum bitince kaynar suda beklettim ve cam mum kırıntılarından arındı. Kolajda gördüğünüz cam buzlandırma jelini zemine bir kat sürdüm.

Bunu da anımsarsanız 2006’da melekli poşeti kesip içine tea light koymuş, takım olması adına sade mumların üzerine de melek desenleri yapıştırıp, simli uhu sürmüştüm. Hatta bir ara yaptıklarımı toplu paylaşım olması adına; 2011’de Beğendiklerini İşaretle / Pinterest nedir anlattığım yazıma da eklemiştim. Takip etmek isterseniz; bu da benim Pinterest hesabım.

Anlatıma devam edeyim, melekleri scrap makaslarıyla kestim. Artık bu makaslar her yerde var. Bilirsiniz 3 5 uçlu bacakları değişen desenli makaslar…

Romantik olması adına bir kısmına nota ekledim. Eskitme hissi vermesi için; ponpon fırça yardımıyla bazı yerlere akrilik dore dokular yaptım. Ahşap yapımına dair malzemeler satan yerlerden, ponpon fırça, buzlandırma jeli, mat vernik, metalik sprey vs de alabilirsiniz.

Son olarak iç ve dış kısımlarına geçen gün yazdığım Das Hamuruyla Yaptığım Kalpli Tabak başlıklı yazımda kullandığım dore ve lame metalik spreylerden sıktım.

Son olarak yeniden bitmiş hali. Unutmasaydım gece alevli malevli halini de çekerdim ama artık kutunuzdan bu kadarı çıktı .) Kısaca 2dk.’lık DIY önerisi yapın canlar yapın, habire börek, çörek yapmayın tamam onlar da terapi ama inanın bunlar daha yahşi bir terapi. Haydiyin baş baş…

Unutmadan; illa poşet olmasına gerek yok dergiden beğendiğiniz bir resim de olabilir. Hatta ben peçete tekniğini çok sevdiğim için peçeteden de bir sürü şey yapmıştım artık vakit buldukça paylaşırım.

İşlerimin yoğunluğu nedeniyle blogum yorumlara kapalıdır.
Mesajınızı stildirektoru@gmail.com’a iletebilirsiniz. Teşekkürler.

Per my busy schedule, I disabled the comments section on my blog.
Please e-mail stildirektoru@gmail.com if you have any urgent matters… Thanks.