10 Mayıs 2012 Perşembe


+18 Gay Pride 2011 Amsterdam Videosu & Fotoğrafları
Ağustos 2011'de; eşimle Amsterdam'da Gay Pride Festivaline katılmıştık. 


Fotoğraflar dışında 300'den fazla kare olduğu için; sizlere Somebody That I Used to Know eşliğinde video hazırladım. Bundan sonra çok fazla detayları bölerek paylaşmak dışında sürekli video hazırlayacağım .) Aklımı seveyim!


Gay Pride nedir? Nasıl ortaya çıkmıştır? diye soranlara; Gay Pride yani Eşcinsel Onur Yürüyüşü veya Gay Geçit Töreni diye de adlandırılır, kısaca gaylerin düzenlediği festival havasında geçen bir yürüyüş. 1969 yılında New York'ta Stonewall adlı bir mekanda polislerle gaylerin çatışması milad olarak kabul edilir. Bu tarihten sonra Gay Pride'lar dünyanın her yerinde yapılmıştır. Hatta biz oradayken; törene katılan Amsterdam Belediye Başkanı Job Cohen, Amerikalı-Hollandalı 5 gay çiftin nikahını da kıymıştı.Unutmadan; Amsterdam'a dair görülmesi gereken özel günlerden biri Gay Pride'dır diğeri de Queen's Day. Hoş daha başka bir çok özel gün var ama baba günler bunlardır! Biliyorsunuz geçen hafta yine Amsterdam'daydık ve Queen's Day'e de katıldık yani Kraliçe'nin Günü. O güne dair detayları bu defa bir sene geçmeden ekleyeceğim .) Dediğim gibi video hazırlayacağım.

Videoda da dikkat ederseniz her meslekten gaylar var. Bunlar mizansen olarak hazırlanmış gösteriler değil gerçekten gay polisler de var, başka meslekleri icra edenler de! Ayrıca farklı ülkelerden de katılanlar var. Kostümlerde çok eğlenceli. Hollanda bayrağında turuncu renk yok ama Hollanda'nın rengi turuncudur, hatta videoyu da bu şekilde hazırladım. Bulaşık süngerlerinden şapkalara dikkat etmeyi de unutmayın .) İyi seyirler efenim....


İşlerimin yoğunluğu nedeniyle blogum yorumlara kapalıdır.
Mesajınızı stildirektoru@gmail.com'a iletebilirsiniz. Teşekkürler.


Per my busy schedule, I disabled the comments section on my blog.
Please e-mail stildirektoru@gmail.com if you have any urgent matters... Thanks.
Bu blogun tema tasarımı Stil Direktörü tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2006 - 2015