29 Mayıs 2012 Salı


Artis Zoo Amsterdam'da Zürafa Beslediğim Video
Siz hiç Zürafa beslediniz mi? .) Bu muhteşem duyguyu tatmış olduğum için çok şanslıyım. İlk defa bir Zürafa'nın devasa gri dilini gördüm ve elimi yaladı :O Bir sürü yaprak toplamıştım, uyanık köfte yaprakları görünce bana doğru yöneldi ve bir bir hepsini hüpletti! Dili çok sıcak ve pürüzlü. İnanın o an insan iğrenmiyor uzanıp sarılıp öpesi geliyor .)

Zürafa, karada yaşayan en uzun boylu memeli. Yerden yüksekliği 4-5 metredir. Ağaç yaprakları ve filizlerle beslenir. Ömrü: 25-30 yıl. İki türü vardır. Lekeli zürafa (G.camelopardalis), Ağlı zürafa (G.reticulata). Daha neler var neler. O kadar belgesel izlemiş olmama rağmen bilmediğim ne çok şey varmış. Ben okurken çok keyiflendim isterseniz buradan okuyabilirsiniz.Artis Royal Zoo Amsterdam'da kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biri. 1838'den beri var! Giriş için 30 avro bayılırken yahu çok değil mi diyorsunuz ama sonra her kuruşuna değer diyorsunuz. En alta video ekledim 300'den fazla poz çekmişim. Sadece böcek türevlerini görmeye dayanamadım doğal olarak videoda içiniz kalkacak bir canlı yok. Keyifle izleyebilirsiniz efem!

Hoş imkan olsa her canlı doğada yani evinde yaşasa! Kafeslere konmasa ama işte insan bu tarz bir hayvanat bahçesi görünce şükrediyor. Neden derseniz; kim bilir kaç dönüm alan ayrılmış yani her hayvan doğal ortamı gibi olmasa bile biraz olsun özgürce yaşıyor ve çok iyi bakılıyor.İşte bahsettiğim hüpletme anı ve devasa gri dili!


Hayvanlar; yanınızdan özgürce totolarını devire devire geçebiliyor. Bizim gariban Darıca Hayvanat Bahçesi veya Ankara Hayvanat Bahçesi gibi bakımsız ve hayvan türleri az değil. En önemlisi leş gibi kokmuyor! Hayvanların kafesleri ve yemek yedikleri kaplar leş değil!


Yalnız tek beğenmedim yer; akvaryum bölümüydü. Sinagapur Sentosa Adası'ndan sonra haliyle bir çok akvaryum yetersiz kalıyor. Aklınızda olsun Singapur'a giderseniz Sentosa Adası'na uğramadan dönmeyin! Linki ekledim siteyi didiklerseniz bana hak vereceksiniz.


Adet yerini bulsun araya kombini de ekleyelim.

* ஐ * : ) Stil Direktörü Kombin ( : * ஐ *

Eşofman Gap Amerika
T-Shirt Lacoste Fransa
Gözlük Armani İstanbul
Saat Rolex Datejust İstanbul
Ayakkabı New Balance Ankara


Dediğim gibi; videoda içiniz kalkacak bir canlı yok. İnanılmaz olan; kelebeklerin kozasından çıkış dönemlerini, meyveleri nasıl kemirdiklerini, devasa gorili, kardeş kardeş elini maymun arkadaşına atmış diğer maymunu, penguenleri, flamingoları, lamaları, develeri, aslanları, panterleri, bir sürü deniz canlısını, papağanı, kuşları, timsahı, zebraları, yeni doğan fil yavrusunu ve çeşit çeşit bir sürü hayvanı bu videoda izleyeceksiniz. Arka fona da mis gibi kült; Eagles - The Hotel California ekledim arkanıza yaslanın uzun bir video 7dk. kadar ama sıkılmayacağınıza adım gibi eminim. İyi seyirler efenim .)

Unutmayın en iyi dost 4 ayaklı olandır!

İşlerimin yoğunluğu nedeniyle blogum yorumlara kapalıdır.
Mesajınızı stildirektoru@gmail.com'a iletebilirsiniz. Teşekkürler.


Per my busy schedule, I disabled the comments section on my blog.
Please e-mail stildirektoru@gmail.com if you have any urgent matters... Thanks.
Bu blogun tema tasarımı Stil Direktörü tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2006 - 2015