Asker Kardeş Ziyareti & Ankara & Huzur Dolu Gölköy

Sonunda 6 ayı geride bıraktık, kardeşime kavuşmamıza sanırım 11 gün kaldı net yazmıyorum malum hala Amsterdam’dayız ve bu yazımı önceden yayına hazırladım. Hala bu nasıl oluyor bilmeyenler varsa; etiketler sağ kolon bakınız Blogger Bilgileri

Beklenen insanın kardeşi olunca dinlenilen her şarkı insana çok arabesk geliyor. Diyorum ya; bazı şarkılar çok git sarıl .( Allah nasip ederse 17 Mayıs günü canım kardeşim vatani görevini tamamlayıp dönecek. Darısı asker yolu bekleyen herkese…

Otoban yolları taştan, sen çıkardın beni beni baştan .) isimli fotoğrafik çalışmam…


Valla kokmaz, billa kokmaz! Miski amberdir benim patilerim .)
Klasik nallar havaya, uzun yolda uyuma hallerim…

Teyzemlerin Ankara’da yaşıyor olması kardeşim adına da; bizler adına da cillop gibi oldu. Ankara’ya; kuzumuz Didoş gitmiştik. Sonra eniştem, teyzem, maaile hep beraber keyifli bir gün geçirerek askerimizi taburuna teslim ettik. Arada soranlar oldu buradan da yazayım; dediğim gibi kardeşim kısa dönem, iznibat çavuşu yani askeri polis. Geçen aylarda; gece askerler nöbet değiştirirken, kardeşim arabada erlerin başında duruyor ve bir gece Ankara’da bir eve hırsız girerken farkedip hemen askeri telsizle polislere haber vermiş. Aslanım benim! Ayrıca gördüğünüz gibi, ablasının kuzusu çok da kibardır.

Nasıl aşkla bakıyorsunuz birbirinize… Canım kardeşlerim benim…

Teyzemler Çayyolu’nda oturdukları için ve oraya dair mekanları sevdiğimizden Mutfak Brasserie‘yi tercih ettik. Eski adı Marmalade olan mekan el değiştirerek; yeni adı Mutfak Brasserie oldu ama dekor aynı. Yalnız eskiden Cumartesi günleri de açık büfe olurdu, şimdi tek güne indirmişler ve şimdi sadece Pazar günü açık büfe hizmeti veriyor.

Ankara’yı severim bilirsiniz, Ankara’ya dair bir sürü de yazım var. 2009’da Kıbrıs’dayken Park Caddesi’ni önceden yazıp yayınlamıştım bakmak isterseniz tıklayanzi…

Yemekleri, sunumları şık ve leziz. Sufle elbette ki benim .) En sevdiğim tatlıdır. Sufle pişirirken çıt çıkarmayın, küser söner kabarmaz derler .) Çok naziktir ve ben de çok güzel yaparım. Bir ara yapar paylaşırım.

Ve koca gün anında bitti .( askerimizi teslim ettik. Annem ne zamandır Bolu Gölköy’e mutkala git diyordu. Zaten Abant vs iyice fenaymış, yani uzatmalısını alan oraya gidiyormuş!

Vardığımız zaman akşam üstüydü; “Cennet bize emanet .)” yazarak Twitter’dan bu fotoğrafı paylaşmıştım.

Ve Pazar sabahı şükredişim….
Huzur, dinginlik, oksijen….


Az daha uzağa sektireydim .)

Kaldığımız yer.

Temiz doğa, özgür ördekler, sakin toprak ama bakımsız ülkem!


Günün farklı saatlerinde gölden detaylar…


YARADANIN SANATI….

Şu kozalağın zarafetine baksanıza. Bu nasıl bir işçiliktir! İşte yaradanın gücü!

Renkler… Kimilerine göre moda olarak can bulsun bana göre hayatın ta kendisi! Mor, geçişli lila… Ve bir parça toprakta yan yana büyümüş bir çift gibi… Tüm bunlar yaradanın gücü değilde ne?!!


Şimdi bu ne alaka diyenlere? Geçen haftalarda Bağdat Caddesi’ne indiğim bir gün; Hello Kitty can yandan yandan bıyıklı iPhone zamazingosunu görünce hemen atladım. Bilirsiniz Hello Kitty ikoncanların elinde heba olsa da benim ablam .) Bakınız: Hello Kitty Fuarı ve Tarihçesi / Amsterdam

Burada da teldeyim malum bir Edi klasiği, kısaca ufak mutluluklarımdan biri. Yalnız alacak olursanız bunun gibi yandan yandan bıyıklı olandan almayın, mesela burada da saçlarım açıkken, HK canın bıyıkları sürekli saçıma takılıyor.

Gerinmek… Oksijeni ciğerlere doldurup sonra deli gibi acıkmak ve yemeğe yumulmak kadar insanı mutlu eden ne olabilir ki? Ha bir de deli gibi kana kana su içmek ve çok sıkışmışken işemek .)))


İşte böyle huzur dolu dingin bir iki günden geriye kalan anlar…

Laf olsun beri gelsin araya araya casual casual rahat kombin olayını da ekleyelim.

* ஐ * : ) Stil Direktörü Kombin ( : * ஐ *

Gözlük Cartier İstanbul

Kargo pantalon H&M Amsterdam
Kazak Ralph Lauren
Ayakkabı Tommy Hilfiger İstanbul.

Pantalon ve ayakkabıyı; Venedik + Paris = Eskişehir Gezimiz I. Bölüm başlıklı yazımda da paylaşmıştım.

Efenim demet demet sevgiler, huzur dolu günler…


İşlerimin yoğunluğu nedeniyle blogum yorumlara kapalıdır.
Mesajınızı stildirektoru@gmail.com’a iletebilirsiniz. Teşekkürler.

Per my busy schedule, I disabled the comments section on my blog.
Please e-mail stildirektoru@gmail.com if you have any urgent matters… Thanks.