Moulin Rouge Paris Tatilimizden

2010 Paris tatilinden kalma bazı fotoları kolajlamış taslaklarda öylece bırakmışım. Zaman ne kadar çabuk geçiyor, iyi ki artık sarışın değilim! O dönem sevdiğimiz şeyleri kısa sürede içinde beğenmiyoruz. Biz insanoğlu çok değişkeniz çok! Paris’e dair tarihi, gezilecek detaları 2010 / 2011 / 2012 Paris etiketli yazılarımdan inceleyebilirsiniz.

Ama içlerinde en eğlenceli olanlar bu yazılarım.


Klasik avrupa havası bir an güneşli, bir an deli gibi yağmurlu!
Sene 2010 mint green oje ilk çıktığı zamanlar!

Armparty veya armwar olayı da 2012’de yeni moda oldu ben yine 2010’da o moddaymışım .) Şimdi yazarken farkettim, şu taşlı PARİS yazan bilekliğimi bulayım da yine takayım.

Yelkenlileri büyük, küçük isteyen kiralayıp havuzda gezdiriyor.

Moulin Rouge muhteşemdi. (Kırmızı Değirmen)

1889 yılında Joseph Oller ve Charles Zidler tarafından inşa edilen bir kabare’dir. Paris’in 18. bölümünde bulunan Moulin Rouge, French cancan adlı gösteriyle ünlü olmuştur.

Moulin Rouge üzerindeki kırmızı yel değirmeni ile dünyaca ünlüdür ve aslında bir özel teşebbüs olmasına rağmen Fransız kültüründe sembolleşmiş bir yere sahiptir. Kırmızı değirmeni, elit erotik şovları, yetişkinlere yönelik orijinal eğlence programlarını ve ünlü kan-kan dansını görmek için yıl boyunca gelen pek çok turisti ağırlar.

Orijinal sahne şovları ve binanın dizaynı tarihi boyunca dünyadaki benzerlerini etkilemiş ve pekçok tarzın öncülüğünü yapmıştır. Bu tarihsel süreç girişte sıralanmış panolarda resimler ve çeşitli dillerde yazılmış açıklamalarla özetlenmiştir ve Moulin Rouge’un yaşayan bir müze olduğunu hatırlatır.

Gündüz biletimizi alıp gece gittik.
Malum fotoğraf çekmek yasak ancak afişleri çekebildim.
Paris’e gidip Moulin Rouge’u izlemeden dönerseniz pişman olursunuz!


İşlerimin yoğunluğu nedeniyle blogum yorumlara kapalıdır.
Mesajınızı stildirektoru@gmail.com’a iletebilirsiniz. Teşekkürler.

Per my busy schedule, I disabled the comments section on my blog.
Please e-mail stildirektoru@gmail.com if you have any urgent matters… Thanks.