4 Haziran 2012 Pazartesi


Cilt Bakımında Kullandığım ÜrünlerBiliyorsunuz; yıllardır Lancôme'cuyum derim gerçekten ben cildim için üzerine ürün tanımıyorum. Ne Dr. Murad ürünleri ne de La Prairie ürünlerine ihtiyaç duymadım. Cildimde sorun yok ama aşırı derecede yağlı. Hoş yağlı ciltlerin avantajı pek kırışmaz derler ama dezavantajı makyajın kalıcı olmayışı. Makyaj malzemeleri ve bazlarla ilgili ayrı bir yazı hazırlayacağım o zaman da onları anlatacağım. Şimdi cilt temizliyicilerine ve bakıma geçeyim.


Görsel sırasına göre;

İlk 5 ürün: Lancôme BI-FACIL

Sadece benim için değil; kozmetik sitelerinde de yıllardır bir numara. Üzerine ürün tanımıyorum. Kozmetik severler de bu konuda hemfikir. Sırf bu yüzden yurtdışına her çıkışımda ikili paketlerden alır stoklarım. Zaten ambalajı açmadan karanlık bir yerde muhafaza ettiğim için sorun olmuyor. Gözler için yağ içermeyen bir temizleyici ve her tip cilt için uygun. Her türlü makyaj temizliği sağlar. Hassas gözler ve kontak lens kullanıcıları için uygundur. Göz çevresinin genç kalmasına yardımcı olur. Sadece kullanmadan önce çalkalamak gerekiyor.

En büyük boy şişe: Lancôme Tonique Eclat

Bu ürünü de şiddetle tavsiye ederim. Alkollü ama yakmıyor özellikle duş alırken Lancôme Exfoliance Clarte kullanmadıysam, duş sonrası uyguladığım zaman bile boyun ve yüzde kalan makyaj artıklarını temizlemede 1/1.


Büyük beyaz şişe: Lancôme Galatéis Douceur

Özellikle gece çıktıysam, sigara dumanına maruz kaldıysam, kullandığım zaman cildimin nefes aldığını hissediyorum. Makyaj temizleme sütü, hızlı ve etkili temizleyen ince, hafif bir likit emülsiyon. Onunla temas eden fondöten, allık, maskara, ruj ne varsa hepsi çözünür ve silinir. Net, esnek bir ferahlığa kavuşan cildinize karşı olduğu kadar gözlerinize karşı da nazik davranır. Yani eğer Lancôme BI-FACIL'iniz yoksa Lancôme Galatéis Douceur'u da göz temizliğinde kullanabilirsiniz.


Orta boy iki mavi şişe: Lancôme Exfoliance Clarte

İki tüpte aynı ürün biri yeni ambalaj diğeri eski ambalaj. Bu üründen o kadar memnunum ki; birini duşta kullanıyorum. Cilt temizliğinde mucize bir ürün. İki ayrı boyutlu tanecikleri var, yüze azıcık ıslakken uygulamak gerekiyor, ovalarken tanecikler eriyor. Özellikle yağlı ciltler için 1/1.


Kapaksız şişe: Diadermine Ekspres 3'Ü 1 Arada Temizleyici Su

Parfümlerde de ve bir çok üründe eğer dökülmeyecek ürünlerse kapakları hemen çöpe atarım .) Giydiklerimde de etiketleri keserim malum batar. Böyle garip huylarım var ama sanırım çoğumuzda var. Ürüne geçecek olursam; gerçekten Schwarzkopf güzel bir ürün çıkardı. Yeşil çay özü içeren, 3'ü 1 arada etkili temizleyici su ile yüz, göz ve dudak çevrenize tek bir ürünle temizleyici bakım yapabilirsiniz ve durulama gerektirmez.


Makyaj çantası boyu sprey şişe: Eau Avéne Eau Thermale- Termal Su

Bu ürünü 2007'den beri kullanıyorum. Büyük boyu devasa ve ağır olduğu için ufak boylarını tercih ediyorum. Özellikle bunaltıcı yaz günlerinde çantamda olmazsa olmazımdır. Deniz & havuz kenarında birebir. Adı üzerinde termal su, ciltte ferahlama hissi uyandırıyor, yaz günlerinde gerilen ciltler için 1/1. Hoş benim öldürücü kışta bile ne dudağım, ne elim, ne de cildim çatlamaz kurumaz. Düşünün bu ürün ne kadar rahatlatıyor ki, yağlı cilde sahip olmama rağmen yıllardır severek kullanıyorum. Ürün; yatıştırıcı, tahriş giderici ve anti-enflamatuar özelliğine sahip, hassas hücreleri güçlendirir, ve cildin PH'ının dengelenmesine yardımcı olur, bağışıklık sistemindeki kilit hücrelerin etkinliğini artırarak cildi daha güçlü hale getirir.


Pembe kutu: Bebe Zartcreme

Almanya'da yaşayan dayımlar yüzünden çocukluğumuzdan beri annem, teyzem ve anneannem dahil hepimizin çantasında olmazsa olmaz bir kremdir. Geçen ay Berlin'den almıştım ambalaja şimdi yazarken dikkat ettim, 50. yılını kutluyormuş. Bebekler için hassas bakım kremi diye geçiyor biraz yağlı ki benim cildime uymasa bile ben çok memnunum. El, dirsek gibi yağlı cilde sahip olsanız bile kuruyan bölgeler için 1/1. Ben yüzüme de kullanıyorum ne de olsa bebekler için.


Dore kapaklı kutu: Liérac Exclusive Intense Nuit

Liérac Exclusive Intense Nuit créme comblement rides; kırışıklık doldurucu gece kremi. Liérac cidden iyi markadır, hoş kırışık olaylarına karşı yaş 34 olmasına rağmen cilt için öyle serumlarmış, göz kenarı çevresi bakım kremleriymiş ben kullanmayı tercih etmiyorum. Bana sadece bu ürün yetiyor.


L'Occitane Rız / Rice Ultra Matte Face Fluid

Mucizevi bir ürün daha. 5 senedir kullanıyorum. Amsterdam'a gittiğimde L'Occitane'da çalışan bir hanım bu ürünü tavsiye etti o günden beri her gidişimde stokluyorum. Çünkü TR L'Occitane'da hala satılmıyor .( Ultra hafif ve kadifemsi dokusu ile bu nemlendirici karma ve yağlı ciltler için 1/1. Sadece Fransa'da bulunan, sıkıştırıcı kırmızı pirinç sirkesi çinko ve kırmızı pirinç özünden oluşan bu dengeleyici, toz kırmızı pirinç matlaştırıcı ile zenginleştirilmiş. Kırmızı pirinç tozu cilt yüzeyinde oluşan yağı emer ve parlaklığı azaltır. İçinde bulunan çinko, cildin yağ üretimini dengeler ve zamanla kullanım sadakatine göre azaltır. Makyaj altına baz uygulamadan önce nemlendirici olarak kullanıyorum. Genellikle makyaj yapmadığım için sadece nemlendirici olarak da kullanıyorum. Çok hafif, temiz bir kokusu var.

Maskeler

Nivea'nın, Watsons'un papatyalı, yeşil çaylı derinlemesine siyah nokta temizleyen ve gözenekleri açan cilt maskeleri. Aslında bir itirafta bulunayım; ne işe yaradıklarından öte bu maskeleri sürdüğüm zaman kuruyup gerilmesi ve sonrasında soyarken verdiği hazdan dolayı kullanıyorum .) Zaten yukarıda anlattığım; orta boy iki mavi şişe: Lancôme Exfoliance Clarte'lar sayesinde maskeye falan da gerek kalmıyor.

Son olarak ufak bir anektod: Dr. bir tanıdığımız yıllar önce demişti ki; "Cildinizi temizledikten sonra yüzünüzü yıkayıp asla kurutmayın. Cilt suyu emmeli." O zamanlar termal su falan yoktu ve bence çok da haklı. Aklınızda olsun .)İşlerimin yoğunluğu nedeniyle blogum yorumlara kapalıdır.
Mesajınızı stildirektoru@gmail.com'a iletebilirsiniz. Teşekkürler.


Per my busy schedule, I disabled the comments section on my blog.
Please e-mail stildirektoru@gmail.com if you have any urgent matters... Thanks.
Bu blogun tema tasarımı Stil Direktörü tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2006 - 2015