Portobello Market – Notting Hill Videosu & Kombinim

23 Haziran’da Gatwick Airport (GTW) ✈‘ye indikten sonra bildiğiniz gibi kavuşma anı, kahvaltı ve sonrasında hemen atta koyulmacayla istikamet elbette Portobello Market – Notting Hill oldu. Pazar; Cumartesi günleri açık olduğundan sadece mağazaları değil gitmişken bit pazarını da ziyaret etmesem olmazdı. Londra başka işte, hiç değişmemiş hala ev eşyaları adına üşenmesek taşınacak onca güzel ürünler var ki. Her yerde olduğu gibi; orada da Çin’li ve Japon satıcılar ağırlıktaydı.

Bit pazarı demişken hepimizin ilgisini çektiğini biliyorum. Daha önce görmemiş olanlar varsa linkleri ekliyorum.

Notting Hill’de bu maske satan mağazada çok güldük. Dükkanda fotoğraf çekmek yasak ama bildiğiniz gibi ben sürekli gülen bir tip olduğum için, dükkan sahibi İtalyan bey ne desem elbette dedi .) Diyorum ya; gülümseyerek yaptıramayacağınız hiç bir şey yok!

Önce şunu belirteyim; maske olayına bayılıyorum. Yıllar önce Venedik’ten kırılmasın diye kucağımda maske taşıdığımı bilirim. Koleksiyonum evimin duvarlarını süslüyor. Venedik’e giderseniz zaten maske ve kostüm satan mağazalarda kendinizden geçersiniz ama ne yazık ki fotoğraf çekmek yasak!

2006 yılında Venedik’te yaşadığımız şu olayı anlatayım; bir turist ikaz edilmesine rağmen inadına fotoğraf çekmek istedi. Dükkan yetkilisi anında polis çağırdı ve 2dk. içinde polis gelip ceza kesmekle kalmadı fotoları komple sildi. Düşünün adamın çektiği tüm fotoları!!! Yani tatil boyunca adam kartta biriken fotoları externala falan aktarmadıysa yandı! Sanırım aktarmamıştı çünkü ciddi kavga, küfür havada uçtu. Sonuç olarak adamı tutukladılar! Sonra ne oldu bilemiyorum ama benden demesi çaktırmadan çekeyim ayağına girmeyin valla kodese tıkarlar .//

Hello cağnımm! Üzerine bi otursam azıcık gülümsesem nasıl olur? .P
Uçaktan indim markete gittim kombini .)

* ஐ * : ) Stil Direktörü Kombin ( : * ஐ *

Hırka İpekyol / İstanbul
Saat Rolex Datejust / İstanbul
Çanta Louis Vuitton Brea MM / İstanbul
T-Shirt Ralph Lauren / Barcelona La Roca Village { Burayı da bu hafta yazacağım… }

Söz verdiğim gibi buyrunuz efem yazılmıştır .)
La Roca Village Barcelona Chic Outlet Shopping & Biz

Ayakkabı New Balance / İstanbul

{En sevdiğim spor ayakkabı kesinlikle New Balance. Söz de Tiger’a rahat derler ama bence değil. Başka bir rengini de 2011’de instagram | Hayattan Kareler 1 başlıklı yazımda paylaşmıştım. Hatta dikkat ederseniz bu yazımda 2011’de ben yine önceden #armparty ve #neon olayına zaten başlamışım. Sakalım olsa derler ya o hesap}

Boyfriend jean Zara / Amsterdam

{2010’da Amsterdam’dan Maksimum Kombinim başlıklı yazımda da başka bir şekilde kombinlemiştim.}

Gözlük H&M / Amsterdam

{Bu gözlüğü de; altıgen olduğundan çok seviyorum. Şimdi aklıma gelen yakın çekim detayları Taşlanmış Tulum ve Leopar Hırka Kombinim ve Pinti Spain Air & 1 Şal Nasıl Bağlanır Kombinim? başlıklı yazılarımda da var.}

Ah benim eski dostum güzel kardeşim! Geldiğimden beri sen benim, ben senin murnunda tütüyoruz biliyorum….

New Balance kardeşliği hesabı ayak fotosu ritüeli!
Her memleketten insan ayak fotosu çekme olayını da moda yaptık ya pes bize!

  1. Şimdi efenim videoya geçmeden önce altını çizittirivereyim; o şahane dükkanlarda biz Elif’le kendimizden geçerken, hani yukarıda eklediğim maskelerin olduğu, bir sürü hediyelik eşyaların, mutfak ürünlerinin olduğu mağazada gezerken, yaramaz kardeşim Emre cup cake formlu mutfak çalar saatlerinin hepsini kurdu!!! Haylaz köfte… Bize de; “Hadi çıkın ötmeye başlayacaklar.” demez mi! İşte hanımları bir dükkandan çıkarmanın net yolu budur!
  2. Sonrasında, Emre beyin canı waffle istedi yine videoya eklediğim fotoğraflarda göreceğiniz mekan Wafflemeister‘a giderken o dükkanın önünden bir daha geçmek zorunda kaldık ve o an tüm çalar saatler ötmez mi! Emre resmen topuk .))) Resmen yazarken o anı yeniden yaşadım. Çok yaşa be Emrecanım… .)
  3. Emre’nin haylazlıkları bitmez! Yine videoda göreceğiniz üzere ben tıbbi aksesuarlara pek meraklı olduğumdan, bir tezgaha dalmış anatomik hatları belirten heykelleri incelerken, Emre beyimiz el heykelini almış sırtını kaşıyordu .)
  4. Son olarak; Londra’da bir çok şubesi olan Gourmet Burger Kitchen‘ı şiddetle tavsiye ederim. Özellikle üzümlü hamburgeri bir çok yerde yemiş olmama rağmen burası çok iyi yapıyor ve ince patates kızartması üzerine eklenen rosemary aroması şahane bir tat katıyor. {Tam emin olmamakla beraber rosemarynin türkçesi sanırım biberiyeydi.}

    Portobello Market – Notting Hill ve Westfield Stratford City‘de de şubeleri var. Videoya fotoğrafları ekledim incelersiniz. Bildiğiniz gibi artık Türkiye’de de var ve eklediğim link TR web sitesi bu da uk linki http://www.gbk.co.uk. Yalnız Kanyon’da yediklerimizde üzüm yoktu sanırım farklı bir burger sipariş verdim. Hatta sitelerinde de kutu içine aldığım şekilde belirtmişler. Bu arada İstanbul’da ilk defa falafel satan bir yer gördüm! Umarım becerebiliyorlardır malum falafeli kötü yapan yerde yediğiniz zaman bir daha yemek istemezsiniz!

İngiltere’nin ‘En İyi Burger’i ünvanına sahip Londra’da 43 şubesi bulunan GBK’in Türkiye’deki ilk şubesi Türkiye’de İstanbul Kanyon Alışveriş Merkezi’nde…

GBK Hamburger’in Rolls Royce’unu sunuyor…

Hamburgerlerimizin etini dondurmuyoruz; doğal halinde pişirilmesi için +50C soğuk zincirde restoranlarımıza sevk ediliyor. 225 gram olan hamburger etimiz % 100 Gönen Dana’sı kullanılarak üretiliyor. Hamburgerlerimizde kullandığımız tüm sos, et ve hamburger ekmeği bütünüyle kendi şeflerimiz tarafından ve günlük olarak hazırlanıyor. Hiçbir katkı maddesi içermiyor. Hamburgerlimizde sadece taze ve GBK reçetesine uygun garnitür kullanılıyor. İdeal ekşi hamur lezzeti için, hamburger ekmeğimiz GBK’in onlarca yıllık ana hamurundan hazırlanıyor.


“SIRADAN ŞEYLER SIRADIŞI OLDUĞUNDA GURME OLUR”

İşlerimin yoğunluğu nedeniyle blogum yorumlara kapalıdır.
Mesajınızı stildirektoru@gmail.com’a iletebilirsiniz. Teşekkürler.

Per my busy schedule, I disabled the comments section on my blog.
Please e-mail stildirektoru@gmail.com if you have any urgent matters… Thanks.