Gün Batımı Kombinim (ツ)

Geçen hafta yazlığımızın olduğu Ayvalık Altınova’ya kaçtığımız günlerden bir kombinle devam. Bilirsiniz Ayvalık’a gelenler Şeytan Sofrası’na uğramadan etmez. Biz bu defa gitmedik hem yıllardır aynı yerlere git gel, hem de bayram nedeniyle tatilcilerin kalabalığı derken daha dingin takıldık. Akşam yemeklerimizi Cunda Adası’nda erken saatlerde yedik ve toz olduk. Malum kalabalık nedeniyle insanlar üst üste, tatil yapıp stres atmak yerine kalabalık ve gürültü kirliliği yüzünden bana  fenalık basıyor ./

Unutmadan aklınızda olsun Cunda Adası’na giderseniz; balık ve meze yemek için Giritli Restaurant ve Bay Nihat Restoran’ı, pizza vs türevi yemekler için UNO’yu tavsiye ederim. Sonrasında da Taş Kahve’de kahvenizi yudumlar ve Karadeniz Pastanesi’nin meşhur zeytinyağlı sakızlı kurabiyesi, İzmir boyozu ve lor tatlısını da dener eve koca göbekle dönersiniz.

Geceleri de; Ayvalık dostu olup yatmadan önce devasa bir Ayvalık tostu yerseniz süper kabus görürsünüz .)

Kombin adına Gün Batımı Kombinim (ツ) demişken, olay mahalli de Ayvalık olduğuna göre yeniden Şeytan Sofrası’na değinmek istiyorum. Yıllardır cağnım ülkemin en güzel manzaralarından birine sahiplik yapan Şeytan Sofrası’nda insanlar güneşin batışını bekler ve avuç içleri kıpkırmızı olana kadar alkışlar. Güneş alkışları duymadığına göre sanırım sabırla bekledikleri için kendilerini alkışlıyorlar .)

Gün batımı denince akıllara ormantik hareketler gelse de; benim aklıma Red Kit’in son sahnesi geliyor .)

Ayrıca gün batımı havanın kararmasına neden olan olay, kimileri için eğlence vaktinin yaklaştığını, kimileri için de eve gitme vaktinin yaklaştığını belirten doğa olayı. Çok net anımsıyorum, “Annemler güneş batınca eve dön.” derdi. Malum çocuksun altında BMX bisiklet sabah akşam tepinirsin güneşin batışı sana romantik falan gelmez .)

Gün batımı; Burak Kut’un belki de bindebir söylediği en güzel şarkıdır hatta bir yılbaşı gecesi TV’larda boy gösteren bir gecede ünlü olmasına neden olan “Güneşin doğuşu, batışı farksız nasıl yaşanırsa yaşadım ben aşksız…” şeklinde de devam eden parçayla Ebru Gündeş’i getirir akıllara…

Aynı zamanda gün batımı; Claude Monet’nin resimde Empresyonizm akımının başlamasına sebep olan eserinin ismidir…


Gün batımı; güneşin haremine çekildiği andır!

Gün batımı demişken; Ayvalık’tan çocukluk arkadaşım, Hollanda’da yaşayan sevgili Güneş’in yeri özel olduğundan mı bilinmez Güneş ismini de oldum olası çok sevmişimdir. Kim bilir kızım olursa aklımda bir iki isim var ama belki de Güneş koyarım belli olmaz .)

Bu arada saçlarım siyahken, 2011’de Güneş’le Amsterdam buluşmamızı da Amsterdam’da Dostlarla Kudurmaca ツ başlıklı yazımda paylaşmıştım. Kendime not; bunu yazarken aklıma geldi geçen gidişlerime dair fotoğraflarımızı da en kısa zamanda paylaşayım.

Bu Cumartesi bize yine Amsterdam yolları göründü, akabinde 2010’da yaptığımız bu süper rotayı her ne kadar artık ezberledim sayılsa da yeniden ülke ülke, şehir şehir gezeceğiz. Şimdilik duraklarımız nereler bilmiyorum çünkü canımız nereye isterse rotamızı oraya çevireceğiz. Cumartesi öncesi vakit bulursam yeniden ses veririm, veya artık dönünce.

Esen kalın yavrular….

* ஐ * : ) Stil Direktörü Kombin ( : * ஐ *

Bileklikler Amsterdam & Paris başka modeller de var, bir ara Stil Pazarı‘na da ekleyeceğim.

Ayakkabı Kurt Geiger, de Bijenkorf / Amsterdam
Elbise H&M / Paris
Kemer Zara / Amsterdam
Gözlük H&M / Amsterdam
Saat Rolex Datejust / İstanbulİşlerimin yoğunluğu nedeniyle blogum yorumlara kapalıdır.
Mesajınızı stildirektoru@gmail.com’a iletebilirsiniz. Teşekkürler.

Per my busy schedule, I disabled the comments section on my blog.
Please e-mail stildirektoru@gmail.com if you have any urgent matters. Thanks.