Hanım Hanımcık Kombinim (ツ)

Ayvalık tatili sonrası Ağustos ayından kalma taslaklarda bekleyen bu kombinle devam edeyim. Bu cici bici minnak kalp desenli elbiseyi; sevgili Tuğba’cığım bu kış hediye yollamıştı. Yıllar sonra sabırla saçlarımı uzatmaya karar verdiğim günden beri; katlı kesim olduğu için aralardan çıksa bile ilk defa saçlarımı örebildim .) {Bakınız kombin detaylarının üstündeki foto} Robadan büzgülü bu elbiseye yakışan en güzel ifade hanım hanımcık kombinim oldu.

Bu arada; sizlerden gelen iltifatlardan öte, bana her tarza uygun kombinler paylaştığım ve en güzel şekilde dengelediğime değinmeniz .) Bu gerçekten çok hoşuma gitti teşekkürler. Zaten amacım, sürekli birbirini tekrarlayan, aynı tarz giyinen insanlardan olmamak! Sonuçta bizler birbirimizden esinlenerek her tarza hitap etmeliyiz diye düşünüyorum. Ben mesela aynı tarz giyinen insanları takip etmiyorum. Takip edeceğim kişiler; acaba neyi ne şekilde kombinlemiş diye merak uyandırmalı .) Bu yüzden “Her taşıdığını yakıştırıyorsun.” demeniz de ayrı bir keyif.

Robadan elbiseyle ilgili 2007’de ekşi sözlükte şöyle bir söylem paylaşılmış, eklemesem olmazdı çok güldüm .)

Aslen hamile kadınların göbeğini saklamak için icad edilmiş bir model olup, asla hamile kalamayacak kokain bağımlısı sıfır beden mankenlerin “deynek gibi” bedenlerini biraz olsun kadın bedenine benzetmek için yeniden moda olmuştur. Eskiden hamile olmayan giymezdi bunu. Hatta dördüncü ayda alıp giyene bile “Görmemişin cenini olmuş” gözüyle bakılırdı.


* ஐ * : ) Stil Direktörü Kombin ( : * ஐ *

Elbise Vero Moda / İstanbul {Tuğba’nın hediyesi.}
Ayakkabı Charles & Keith / İstanbul
Gözlük H&M / Amsterdam
Saat Rolex Datejust / İstanbul
Ojeler; siyah Flormar, ekru Sally Hansen
Çanta Versace / İstanbul
Matruşka Kombinim & Askerimizin Yuvaya Dönüşü (ツ) başlıklı yazımda da kullanmıştım.
Kuşlu broş Pull & Bear / Amsterdam {İki sene kadar önce sizler de Stil Pazarı‘ndan almıştınız.}
Yonca yüzük ve Urart modeli yüzük / İstanbul {Eski artık ne nereden anımsamıyorum.}İşlerimin yoğunluğu nedeniyle blogum yorumlara kapalıdır.
Mesajınızı stildirektoru@gmail.com’a iletebilirsiniz. Teşekkürler.

Per my busy schedule, I disabled the comments section on my blog.
Please e-mail stildirektoru@gmail.com if you have any urgent matters. Thanks.