Londra Canary Wharf Kombinim

Canary Wharf Tower; Londra’nın Manhattan’ı olarak bilinen en yüksek gökdeleni Docklands bölgesindedir. Devamını aşağıda detaylı şekilde anlattım. Google’a Canary Wharf yazıp görsellere bakabilirsiniz. Özellikle bu bölgede sisler içinde çekilmiş çok güzel fotoğraflar var. Hoş; ben bu kombinde binaya dair bir fotoğraf eklemedim ama sürekli buradan geçtiğimiz için çektiğim fotoğraflara dair gün sırasına göre denk gelirse eklerim.
Bu sarıldığım bronz heykele dair not aldığım Charles Hadcock’un 2009 yılında yaptığı CAST IRON / HELISPHERE olduğu. Sanatçının diğer eserlerine burada denk geldim.

Ekleme: Yorumlara kapasam bile sizler e-postadan, facebooktan bir şekilde bana yazıyorsunuz mümkün oldukça sizlere yazmaya çalışıyorum. Gelen mesajlardan biri var ki; beni mest etti. Sevgili Özlem içimde her şeye dair gösterdiğim sevgiyi o derece güzel yakalamış ve bana demiş ki;

Yine enerjin buralara ulaştı. Maşallah diyorum. Çok yakışmış pembeler, ayakkabılar her şey her şey. Ayrıca bir taşa bu kadar sevgi ile sarılabilen başka kimse görmedim ben. Muahhh

Ne diyebilirim ki çok tşkler… Her zaman yolumuz sevgiyle aydınlansın şekerler…

Bölgenin adını aldığı Canary Wharf Tower; Londra’nın her yerinden görülebilir! 235 metre uzunluğu ile Birleşik Krallık’ın en uzun binasıdır. Tam 50 katlı bir gökdelendir. Yapımı 1991 yılında tamamlanmış olup binada 36 asansör çalışmaktadır. Avrupa Birliği’nin yedinci, Avrupa’nın onbirinci uzun binası olan One Canada Square, Londra’nın göze çarpan bir işareti, Doğu ve Güney Londra’da uzak mesafelerden rahat bir şekilde görülebilmektedir. Binanın kullanım alanı 130.130 metrekaredir. 40 metre yüksekliğinde piramid şeklinde bir çatısı vardır. Piramid çatısının ışıkları akşamları 32 km. mesafeden görülebilmektedir.


Burası çok ilginç; binanın üzerindeki 11 tonluk piramidin üstünde Londra Havaalanı’na inen uçakların buraya çarpmasını önlemek için yapılan ve dakikada 40 kez yanıp sönen büyük bir ışık var! Alain Roberts; buraya tırmanmayı denerken hava şartları birdenbire değişmiş ve Fransız “örümcek adam” itfaiye görevlileri tarafından kurtarılmıştı.

Elif’ler de bu bölgede oturduğu için, evden her çıkışımızda gideceğimiz yerlere Canary Wharf üzerinden ulaşıyorduk. Bu kombinin olduğu gün; Camden Town’a gitmiştik. Hani Benim Objektifimden Londra Sokak Modası 2 başlıklı yazımda bahsettiğim masalımsı, vintage mağazaların olduğu yer. Burayı en kısa zamanda video yapıp paylaşacağım.

Zaten Londra’ya gittiğiniz zaman alışveriş için gidilecek yerlerin başında Camden Town ve Portobello Market – Notting Hill gelir. Bahsettiğim yerleri daha önce paylaşmıştım, görmeyenler için yeniden ekliyorum.

Elimde de HAMİDEYE suyu .))

* ஐ * : ) Stil Direktörü Kombin ( : * ஐ *

Hahaha yara bantı Londra .) (Bayılıyorum temalı yara bantlarına!)
Kemer H&M / Paris
Hırka İpekyol / İstanbul
Elbise Zara / Amsterdam
Gözlük H&M / Amsterdam
Saat Rolex Datejust / İstanbul
Çanta Louis Vuitton Brea MM / İstanbul
Ojeler, frenchler Flormar, bordo Sally Hansen

Ayakkabı Zara / İstanbul

(Hatta en alta instagram hesabımdan geçen aylarda paylaştığım fotoğrafı da ekledim. O zaman da yazdığım gibi; “Bu yaz aldıklarım içinden en sevdiklerim bu zarif kızlar. Benim için her zaman işlevsellik ön plandadır. Hem abiye hem de casual kombinlenmeli.” demiştim. Sırf bu yüzden iki rengini de aldım. Mavi olanı da var ama bence o çok çirkin!)

Bileklikler; su yolu nikahta takılmıştı, nazar boncuklu hediye, kurukafalı Urban Outfitters / Belçika (Videosunu eklemiştim izlemek isteyenleri buraya alalım.)

Foursquare‘i neredeyse TR’de ilk kullananlardan biriyim. Ayıptır söylemesi; o zamanlar “Orada, burada olduğumu kimsenin bilmesine gerek yok.” diyen çok bilmişler ancak benden 2-3 sene sonra hesap açtılar .)

Şimdi ne alaka derseniz açıklayayım: Bu fotoğrafı 25 Haziran Pazartesi 2012- 3:40 The Firestation, United Kingdom’da “Eski itfaiye bınasını puba cevirmişler.” yazarak paylaşmışım. İşte Foursquare’in avantajlarından biri de bu!

Onca yer gezip, her şeyi nasıl hatırlıyorsun diyenlere de benden bir tüyo daha olsun! .)

Bu da günün sürprizi olsun. Elif’ciğimin yüzüğünü de çok beğenmiştim.

Yalnız O mu Londra’da yaşıyor ben mi belli değildi! Hatun paso üşüdü, ben piştim.

Amsterdam ve Prag’ın öldürücü soğuğundan sonra bana Londra havası koymaz .) Sen şimdi Olimpiyatlar nedeniyle deli yoğunsun biliyorum ama okuduğun zaman sürprizim olsun Elif’im… Bir de minik bir sır; daha vizem var bakarsın yine çat kapı yaparım .O

İşlerimin yoğunluğu nedeniyle blogum yorumlara kapalıdır.
Mesajınızı stildirektoru@gmail.com’a iletebilirsiniz. Teşekkürler.

Per my busy schedule, I disabled the comments section on my blog.
Please e-mail stildirektoru@gmail.com if you have any urgent matters. Thanks.