Londra Westfield Olympic City ve Biz


Londra Westfield Stratford City Kombinim başlıklı yazımda kombine dair detayları ve yine bu mekanda çekilen başka fotoğrafları paylaşmıştım. Westfield Stratford City; Londra’da bir çok markayı bulabileceğiniz güzel bir alışveriş merkezi. Malumunuz olimpiyatlar bu sene Londra’da yapıldığından mekanın adı bu dönem Westfield Stratford Olympic City olarak anıldı. Hatta altta fotolarda göreceksiniz; benim Londra’da olduğum dönem Haziran 2012’de olimpiyatlar için hazırlıklar yapılıyordu. Evden çıktığımız her gün olimpiyat meşalesini selamlıyorduk .) Elif’le hararetli hararetli konuşurken, Emre’de bizi fotoğraflamış.

Hahha bu bombaydı!
Yıllardır yaka kolye yaptığımı biliyorsunuz.
Anında plaj şapkasından yaka kolye tasarımını da yapmış bulundum .)


Bu uygulamaya da helal olsun demiştim!

Westfield Stratford Olympic City garaj girişini olimpiyatlar için kapattıklarından halka VIP PASS kartı veren bir devlet! Biz de olsa, “Senin derdin beni germez!” mantığıyla yaklaşırlar!!!

Bu bina da pleksi balkonlarıyla otopark girişinde göğe renk katıyordu. Sevgili şoförümüz Emre direksiyon başında. Londra’da malum direksiyon solda bu hep garibime gidiyor. Kıbrıs’ta da bana çok saçma gelen trafik kuralları var. Kıbrıs tatillerine dair yazılarım için buraya bakabilirsiniz.


Otobüs durağının karşısındaki metal yapraklar, güneşin yansımasıyla merdivenlerden aşağı doğru inerken insanı kocaman bir tablo karşılıyormuş izlenimi veriyordu.


Minnoşcanlarım ♥

Olimpiyat meşalesini alışveriş merkezinden de görebiliyorduk.

Ayrıca gördüğünüz gibi Özdilek de vardı ve ülkemize göre çok çok daha pahalı oluşuna çok şaşırdım. Sonuçta nedir yani Özdilek?!


Bazı fotoları iPhone ile çekip Twitter hesabımdan da paylaşmıştım. Primark cenneti kim bilir TR’ye ne zaman açılacak?!


Bu iki uygulama bizim buralara gelse süper iş yapar.
Adı üzerinde masaj melekleri ve manikür standı.
Beyler için de bekleme koltukları düşünülmüş.


lola&grace takıları en güzeli de malumunuz FRIDAY yani TGI olan .)

Anlamayanlar için ifade edeyim; yurt dışında kalıplaşmış bir cümle olan Teşekkürler Tanrım bugün Cuma hesabı…

Apple Store’da “Kimi kadın kozmetik alınca sevinir, kimi kadın da benim gibi teknolojik atraksiyonlara!” diye bunu da tweetlemiştim. Aldıklarım o gün beni en çok mutlu eden şeyler oldu. Teknolojiden anlamasanız bile ne olduklarını fotolara bakarak anlayabilirsiniz.

Burası da ev & mutfak eşyaları satıyordu. Plastik parça bizim dilimizde teyzelerin çılbır dediği yumurtalı yemeği yapmaya yarıyor.

Özellikle Fred Perry’nin logosunu 3D havası verecek şekilde dizayn etmeleri çok hoşuma gitmişti.

Diğeri de; benim 2. memleket Amsterdam’ın en meşhur markalarından biri olan Superdry’ın Singer’den yapılma standıydı.


Bu sistemi de oldum olası sevmişimdir. Fresh! Japanese Restaurant’ta menülerde tabak renklerine göre fiyatlar var, ve siz masada otururken yanınızdan geçen banttan istediklerinizi seçip yiyebiliyorsunuz.


Meksika mutfağı Tortilla’nın Corona şişelerinden yapılma tavan lambası çok hoşuma gitmişti. Burada yediğimiz, yapılış aşamalarını aşağıda gördüğünüz dürümü ne ben, ne de Elif pek sevmemiştik. Tad olarak sorun yoktu ama sıcak ve soğuk malzemeleri karıştırmayı ben zaten pek sevmem.

Buttercup Cake Shop burası çok leziz. Londra yazılarıma bakarsanız yazılarımdan birinde videoda mekanın bir başka şubesini de eklemiştim.


Burası da Grind Coffee Bar ve masamızda eşlik etmek için izin isteyen, sohbet ettiğimiz İngiliz anne ve şaşkın surat bebişi .)


Bugünlük de bizden bu kadar.
Sevgi ve neşe ile kalın (ツ)


İşlerimin yoğunluğu nedeniyle blogum yorumlara kapalıdır.
Mesajınızı stildirektoru@gmail.com’a iletebilirsiniz. Teşekkürler.

Per my busy schedule, I disabled the comments section on my blog.
Please e-mail stildirektoru@gmail.com if you have any urgent matters… Thanks.