27 Eylül 2012 Perşembe


Facebook'ta Beğeni ve Yorumları Gizleme
ARKADAŞLAR BU İZAH ETTİĞİM ŞEYİ HEPİNİZ YAPARSANIZ  ARKADAŞLARINIZIN BEĞENİLERİNİ VE BAŞKA YERLERE YAPTIĞI YORUMLARI FACEBOOK ZAMAN AKIŞINDA GÖRMEK ZORUNDA KALMAZSINIZ. 

Hayatımızı sadece istediğimiz kişilerle paylaşmak ve 3. şahısların ÖZEL hayatımıza tanık olmalarını engellemek adına size bir önerim olacak. 

Facebook'un yakın zamanda yaptığı değişiklikler nedeniyle Facebook'ta hesabı olan herkes, listesinde olmayan kişilerin bile bilgilerini, yazılarını görebiliyor. Bu genelde arkadaşımızın duvarımızdaki bir yazıyı "BEĞEN" mesi veya buna "YORUM" yapması sonucu, kendi listesinde olup da bizim tanımadığımız kişilerin bu aktiviteleri/yazışmaları görebilmesi şeklinde gerçekleşiyor.

Profilimizin gizlilik ayarlarını kullanarak bunu değiştirmek mümkün olmadığı için hepimizin altta izah ettiğim bu ayarı düzeltmesi sonucunda gizlenmiş olacak.

Yapmanız gerekenleri görsele ekledim.

Bunu yaparak, benim Facebook listemdeki arkadaşlarımla yaptığım yazışmaların, tanımadığım kişiler tarafından görüntülenmesine engel olacaksınız. Bu yazıyı sizler de paylaşırsanız ve sizin arkadaşlarınızdan da birkaç kişi bu ayarı yaparsa otomatikman beğeni, başkalarına yaptığınız yorumlar başkaları tarafından görülmez. (Bir kaç kişi yetiyor tüm listenizin yapmasına gerek yok) Böylelikle siz de özel hayatınızı bir parça korumaya alabilirsiniz.


İşlerimin yoğunluğu nedeniyle blogum yorumlara kapalıdır.
Mesajınızı stildirektoru@gmail.com'a iletebilirsiniz. Teşekkürler.


Per my busy schedule, I disabled the comments section on my blog.
Please e-mail stildirektoru@gmail.com if you have any urgent matters. Thanks.
Bu blogun tema tasarımı Stil Direktörü tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2006 - 2014