Genesio Çanta’dan 6 Kişiye Hediye

Amsterdam öncesi son bir yarışma daha yapalım dedim, ancak altını çizmek isterim ki; Amsterdam’da olacağım için yorumlarınızı gün aşırı onaylayacağım, yani yorumunuz gelmedi diye aynı yorumu defalarca yazmamanızı rica ederim. Yarışmayı dönüşümde 4 Aralık’ta sonlandırıp, kazananları yeni bir yazıyla beyan edeceğim. Şimdiden hepinize bol şans… 

Kare Tekstil Ürünleri, uzun yıllar Amerika’da yaşadıktan sonra torun özlemine dayanamayıp dönen Ayla Taşezen tarafından 2011′ de kuruldu.
Ayla İstanbul’a dönerken Quil-Fab® markasıyla tescil edilmiş “Three Dimensional Fabric” isimli teknolojiyi de berbaberinde getirdi. 

Patent koruması altında olan bu teknikle yapılan çanta, şarap şişesi kılıfı, yastık, giysi gibi ürünleri tamamen yerli kumaşlar ve aksesuarla, ve % 100 kadın emeğiyle yarattı.
Aşağıda, kendi ağzından Quil-Fab, ve Genesio:
Kadının en önemli aksesuarı çantadır, neden mi? 
Çünkü göze ilk o çarpar, göz hizasındadır. Bütünün parçasıdır, onsuz olmaz, şık olmalıdır, fonksiyoneldir-işe yarar…
Genesio’yu yaratırken çıkış noktam ‘uniqueness’ (benzersizlik) idi. Yüzeyi 3D haline getiren Quil-Fab® teknolojisinin patent, Genesio’nun marka tescili, ve çantaların da tasarım tescili koruması altında olması taklit edilemez ürünleri yaratabilmenin başlangıç noktasıydı. Hemen sonra  ’emek yoğun’ tasarım ve üretim süreci başladı. Önce kumaşlar en iyi kalite %100 koton kadifeden seçildi ve üç boyutlu hale getirildi. Benzersizliğe ulaşma amacı bu kadarla kalmadı elbette… 
Kış için kullandığım renkler çantalarda klasik zevklere de uyabilecek şekilde seçildi. Deri aksesuarlar gerçek deriden yapıldı. Özel kutular yaptırıldı, gönderim esnasında zarar görmesin diye…
Tüm bunlar kışlık modeler için hazırlanmadı elbette.
Yaza gelince coştuk! Yazın hafifliği Genesio’yu da aldı götürdü… Uzayan günler, sıcak geceler ve sonsuz ihtimaller başımızı döndürdü. Tasarlarken en çok özgürlüken ilham aldım.  Biraz güneşin ışıltısı, bir tutam limonata serinliğiyle birleşince ortaya bu koleksiyon çıktı.
Patentli Quil-Fab® teknolojisinin rugana verdiği eğlenceli hareket bir çok modelde kendini gösterdi. Degişik renkler ve dokularla kombine edilen bu modeller farklı ve şık olmanın altını çiziyor.
Ahşap ve pleksiglas saplı çantalar basitce “Tak beni koluna çıkalım!” diyor…

Ayrıca bu çantalar yıkanma özelliğine de sahip! Sapları çantadan çıkarmanız ve çanta kuruduktan sonra yeniden ipleriyle bağlamanız yeterli. Konfor mu? İşte ben buna “şık konfor” derim!
Tüm çantaların 100% yerli malzeme ile elde yapılmış, tasarım tescilli ve patentli olduğunu tekrar belirtmek isterim. Emeğe ve tasarıma saygı en değerli motto’muz…

Ürünlere dair detaylı bilgi için Genesio web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için yapılması gerekenler:


Yorumlarda ADSIZ seçseniz bile rumuz belirtmeyi unutmayın.

  1. Genesio web sitesine üye olmanız.
  2. Bu yazımın linkini Facebook duvarınızda paylaşmanız. Yazının üstünde beğen butonu var, ona bastığınız zaman Facebook duvarınıza düşecektir.
  3. Bu yazıma Genesio web sitesine üye olurken kullandığınız e-posta adresinizi, adınızı, soyadınızı yazarak İSTİYORUM diye yorum bırakmanız. 

► 4 Aralık 2012’de yorum alanını kapatıp, random.org sitesiyle şartları 1/1 yerine getirenler arasından, belirlenecek olan şanslı altı kişiyi yeni bir yazıyla açıklayacağım.

Herkese bol şans!

Not: Aşağıda gördüğünüz 3 model çantadan toplam 6 kişiye hediye edilecektir. Yani her çantadan ikişer adet…