☀ Kış Güneşi Kombinim ツ

2013 Mart’ının ortasına gelmişiz, ben daha 2013’ün Ocak ayından kalma bir kombine yakışır dizeleri bir araya getirecek vakti bulabildim.

Yine bir devrik cümle… Yine ben ツ
Cümlelerim devrik ama duruşum dimdik ツ

Bu satırlarım bakmakla yetinmeyenlere, yazana değer verip okuyanlara gelsin…

Öncelikle kurgunun ilham kaynağı olan; kombinimin isim babası “değerlime” yürekten teşekkürler!

Bu arada 2 sene önce yazdığımı yeniden tekrar edeyim: Kadına uygulanabilecek en büyük şiddet, O’nu şiddetle sevmektir! ツ
☀ Kış Güneşi
Denize olan sevgimi birçoğunuz biliyorsunuz. Yaz insanıyım lakin bahsettiğim yapış yapışlıktan öte, insanın kemiklerini ısıtan, güne gülümsemeyle başlamanıza neden olan güneş… Kış güneşi ise; kışın puslu sisli günlerinde ce eee yapıp ısıtmasa bile ruhumuza iyi gelen kısaca ısıtmasa da, sevindirendir…
Ve benim çok sevdiğim kadın isimlerinden biri. Belki de bu ismi sevmeme neden olan en eski dostlarımdan, çocukluk yadigarım Güneş’in varlığı… Amsterdam’da Dostlarla Kudurmaca
Kış Güneşi; Tarkan’ın Kuzu Kuzu, Dudu Dudu, Büdü Güdü gibi saçma sapan şarkılar söylemeden önceki zamanlarına dayanır. 1994 yılında, Kral TV’de bugüne kadar en uzun süre liste başı olmuş şarkıdır. Tam tamına 16 hafta 1 numarada kalmış. Hatta ve hatta Tarkan’ın dişlerini yaptırdıktan sonra çektiği bu ilk kliptir ve Amerika’da çekilmiştir. Sözleri Yıldız Tilbe’ye, müziği, Laço Tayfa grubunun bas gitaristi Nurhat Şensesli’ye ait bu eser bence Tarkan’ın yorumladığı en güzel parçadır.
İnsanı dinledikçe üzen, yaralayan ama eskimeyen bu şarkıyı kime sorsanız bilir. “Yanlış zaman… yanlış insan” diye mırıldandığınız an “Tutunmak imkansız bıktım yamalı sevdalardan” dizeleri ağızlardan dökülüverir.

Tükenmemişliği mevcut; türkçemizi iç sızlatan dizelerle ifade eden bu şarkıyı ezbere bilmek için 90’larda yaşamış olmak yeterlidir. Bakkalından tut manavına, devlet memurundan tut 9-10 yaşındaki çocuğuna kadar parçayı bilmeyen yoktur!  ツ
Günümüzde her şeyi anında tüketen bireyler olarak; (bakınız  Harlem Shake dalgası) Stil Direktörü Harlem Shake yaparsa böyle yapar .))

2013 yılında hala dinlerken sıkılmadığımız, insana “Vay anasını” dedirten akıllara ziyan sözleri içinYıldız Tilbe’ye (ki pek sevmeme rağmen) ve içten yorumu için de Tarkan’a teşekkür etmek gerek. 

Vee minnak genel kültürümsü bir dokunuş ekleyecek olursak, kış güneşi; 21 Şubat’ta Kuzey Irak’a yapılan kara harekatına alternatif bir isimdir. 
Kısacası; Tarkan’ı Tarkan yapan, Yıldız Tilbe’yi de Yıldız yapan, bu şarap gibi kelebek etkisi yaratan parçayı anımsayıp eski anılara dalıp gitmek isteyenlere gelsin….
Haki yeşil sevenlere bir başka kombinim: Hepimiz Zımbalıyız Kombinim (ツ)


* ஐ * : ) Stil Direktörü Kombin ( : * ஐ * 

 Bot Gucci / İstanbul
Gözlük Cartier / İstanbul
Trençkot Polin / İstanbul
Saat Rolex Datejust / İstanbul
Çanta Marc Jacobs / Amsterdam
 Fular / Annemden indira gandi ツ
 Tayt & t-shirt & kazak H&M / Amsterdam


İşlerimin yoğunluğu nedeniyle blogum yorumlara kapalıdır.
Mesajınızı stildirektoru@gmail.com’a iletebilirsiniz. Teşekkürler.

Per my busy schedule, I disabled the comments section on my blog.
Please e-mail stildirektoru@gmail.com if you have any urgent matters. Thanks.