Simli Oje Çıkarma Yöntemi

Bu teknik Aralık 2012 gibi yabancı bloglarda bir hayli popüler olunca deneyeyim dedim. Malumunuz simli ojeleri silmek için çokça aseton kullanmamız ve bastıra bastıra ovalamamız gerekiyor. Hoş benim kullandığım, ilk görselde gördüğünüz aseton kuaförlerde kullanılanlardan ve bildiğiniz gibi kuaför asetonlarının alkolü daha kuvvetli olduğundan çıkarma kapasitesi de daha yüksek ve parmaklarda beyazlık kalsa bile elinizi yıkadığınızda beyazlıklar yok oluyor. Neyse tekniğe dönecek olursak, aseton, alüminyum folyo ve pamuk ihtiyacımız olan malzemeler.

Pamuğa aseton damlatıp folyoyla sarıyoruz. Simli ojenin yoğunluğuna göre 5 ila 10 dk. bekliyoruz. 


Gördüğünüz zemine sürdüğüm metalik ojenin neredeyse tamamını ve uçlara sürdüğüm simli ojenin de kabasını alıyor. Hem de hiç bastırmadan, ovalamadan! Bu sayede tırnaklarınız zedelenmiyor, hatta simler ellerinize bulaşmıyor. 
Sonrasında 2011 Ekim ayında bu yazımda paylaştığım, nefes almayan sararmış tırnaklar için üretilmiş, aynı zamanda sürdüğünüz an tırnak pigmentlerini anında beyazlatan bu müthiş ürünü sürdüm.


Ufak bir ayrıntı daha; ne renk oje sürersem süreyim her zaman altına cila sürerim çünkü, sildiğim zaman çok kolay çıkar ve tırnak etlerime bulaşmaz, denerseniz memnun kalacağınıza eminim.

Şimdiye kadar paylaştığım tüm OJE videolarım ve yazılarım için buraya bakabilirsiniz…. 

Not: Pino‘m runnerı anımsadın mı? .)


İşlerimin yoğunluğu nedeniyle blogum yorumlara kapalıdır.
Mesajınızı stildirektoru@gmail.com’a iletebilirsiniz. Teşekkürler.

Per my busy schedule, I disabled the comments section on my blog.
Please e-mail stildirektoru@gmail.com if you have any urgent matters. Thanks.