2 Mayıs 2012 Çarşamba


Cirque Du Soleil Geliyorum { Z } & Nostalji...Sene 1993, organizasyon Ahmet San...
Gençliğimin baharında konser heyecanı...
Michael Jackson ve Madonna ilk kez Türkiye'de konser verecekler...
Hey gidi hey ne günlerdi .)

Gidenler varsa anımsar, Michael Jackson konserinde sahneye bir kızı çağırmış, düet yapmışlardı. Kırmızı skinnyli kız, çığlık çığlığa ona eşlik ediyordu... Tam 18 sene geçti... O kız, o deli kız bendim a dostlar .) Hatta edasuner.com dönemi yine bir konu olmuş ve bu anımı sizlerle paylaşmıştım .)


Geldik 2011'e dünyanın en büyük ve tek HAYVANSIZ sirki; Cirque Du Soleil TR'de...

DVD'lerini seneler önce izledim ama ülkemize gelmesi, hele protokolden sonra 3. sırada izleme şansına sahip olduğumuz için yüreğim kıpır kıpır .) Bu gece tam bir görsel şölene dahil olacağım { Z }

Malumunuz her nevi cihaz yasak, fotoğraf çekme imkanımız. Merak edenler YouTube'dan videolara bakabilir. -Hoş YouTube yine kapanmadıysa! Yada tralier izlemek için tıkınız .)


Cirque Du Soleil

Dünyaca ünlü Cirque Du Soleil 19 yıldır sahnelediği Saltimbanco gösterisiyle Şubat ayında İstanbul'a geliyor. Cirque Du Soleil'in 22 gösterisinden biri olan Saltimbanco sahnede değil seyircilerin arasından başlıyor. Zorlu akrobasi hareketleri olan bu büyük grup kostümleri ve makyajlarıyla dikkat çekiyor. Peki bu dünyaca ünlü Cirque Du Soleil nasıl çalışıyor?

2 saat 20 dakika süren bu gösteri milyonları büyüledi. Abdi İpekçi Salonu'nda Akbank sponsorluğunda 19 şubat 4 mart tarihleri arasında izleyebilirsiniz. Turnelere en az 2 bin kostümle çıkılıyor. Her sanatçının en az 5 kostümü var.

Şapkalar dansçı için özel olarak üretiliyor. 250 çift ayakkabı dahil olmak üzere 2500'den fazla kıyafet 50 özel yapım bavul ile taşınıyor. 21 farklı ülkeden 50 performans sanatçısı yer alıyor. Her turneye diğer çalışanlarla 100 kişi çıkılıyor. Ekipte 2 doktor, 4 terzi ve aşçı var. 20 sokak sanatçısıyla 73 çalışanı vardır. Bugün 50 farklı ülkeden 1200'den fazla sanatçısı ve toplam 5 bin çalışanı var.

Merak edenler için çalışan hiç Türk yok.

Makyajları 3 saat sürüyor sponsorları da M.A.C. Ekip 10 hafta çalışıyor 2 hafta tatil yapıyorlar. Antrenmanları her gün 7 saat sürüyor. 180 tonluk malzeme 16 tane yarı römork ile taşınıyor. 20 teknisyen, 12 tır şoförü var.

Her gittikleri yerden 140 yerel teknisyen işe alınıyor.

Sahne 12 saatte kuruluyor. Hepsi çok iyi para kazanıyor. Çocukları için özel okul açılıyor.

Maaşları şirket sırrı .)

Şirket içi evlilikleri onaylamasalar da engel de olmuyorlar.


Bu blogun tema tasarımı Stil Direktörü tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2006 - 2015