Hey Sailor Kombinim & Foton Çağ & Merak Ettikleriniz (>‿◠)

Twigy’den hediye gelen bu sevimli polkaları bir yerde görüp beğenmiştim ama haddinden fazla ayakkabım olduğundan, “Artık yeter alma kızım alma .)” dediğim bir dönemin akabinde aynı ay hediye gelmesi evrenin bana defalarca yaptığı jestlerden biriydi .)

Sizlerin de başınıza geliyor mu bilmiyorum ama hayalini kurduğum, “ki bunlar öyle delice şeyler değil” her şey bir şekilde ya benim oluyor ya da karşıma çıkıyor .) Bu ara tam istediğim tarz insanların beni bulması, gerek yeni bir oluşum olan işimle ilgili, gerek özel hayatımda olmasını istediklerim gibi .)

Biliyorsunuz Foton çağa girdik ve aydınlanma başladı. Bizler kendi gücümüzün farkına varmaya başladık. Hoş, ben karakter olarak insanların kolay kolay yapamayacağı sil baştan hikayeleri her zaman olduğum gibi güçlü ve kararlı bir şekilde yazmaya devam ettim ama bu foton çağ cidden inanılmaz arkadaşlar. Mesela bence #geziparki olayları da insanların farkındalıklarının varmasının en büyük göstergelerinden biri…

Diyeceğim o ki; yarışma yazıları dışında 2 yıldır blogum yoruma kapalı olmasına rağmen bazı şeyleri pek merak eden insancıklar olmuş .) Samimi söylüyorum yorum alanını kullanmanıza gerek yok .) Sizler de biliyorsunuz, soruyorsunuz ve uzun uzun yazışıyoruz. E-posta yollayan, arayan, sosyal medyadan özelden soran herkese ne şekilde tek tek izah ettiğimi uzun uzun yazıştığımı biliyorsunuz. Yalnız şunu dile getirebilirim ki; rahat olun arkanıza yaslanın canlar .) Uzun bir süredir doğru zamanı beklediğim hayatımın kararlarını vermiş ve uygulamış olmanın dayanılmaz hafifliğini yaşıyorum… Darısı isteyen herkese…

Bu aralar, malum yaz dönemi ondan mı bilemiyorum ama sürekli “Nasıl bu kadar zayıf kalmayı başarıyorsun?” şeklinde sorular almaya başladım. Geçen kış yüzeyim dedim, o da spor kafasından değil yüzmeyi sevdiğimden, üşendim ona da 3-5 defa falan gittim. Ne spor yapıyorum, ne rejim, ne de özen gösterme türevi şeyler. Arkadaşlar bu işler genetik ya. Annem de, anneannem de taş çatlasa 60- 65kgda hatunlar. O yüzden samimi söylüyorum bu bana sormanız gereken bir konu değil.  Hoş en azından bir 50kg olsam daha iyi olacak gibi… Kısaca ne desem yalan olur, bu arada genlerime de teşekkür ederim. 


Kombine dönecek olursak da; Temmuz’dan kalma taslaklara attıklarımdan biri. Bu ara pek kokoş takılmaya şansım olmuyor çünkü hayat inanılmaz koşturmacalarla geçiyor. Hoş kokoş günlere dair kombinler de bekliyor ama pc başına geçecek vakit olacak ki yazalım… Bir bakmışım saat gecenin 4:00’ü olmuş! Sabah da en geç 10:00’da kalkıp aynı maratona devam ediyorum. Aslında belki de bu bile zayıf kalmaya sebep diyeceğim ama masa başında takıldığım dönemler de bile aynıydım. 

Hazır çenem düşmüşken; kombin adı da hey sailor olduğuna göre biraz da ona değineyim. Navy dediğimiz denizci temalı ürünler, sailor da bildiğiniz gibi denizci, gemici anlamına gelen kelime. Tshirtde de çapa formunda taşlar var. Bir de giyince farkettim ki; vatkası da varmış. Vatkayı da hiç sevmem .) Vatka denince aklıma annem geliyor ve sadece anneme yakıştırıyorum o da geçmiş yıllarda. Ayrıca bakmak isterseniz; 2009 yılında yaptığım Navy Terlik ve Navy Pullu Çanta yazılarım. Bu da yine aynı tonlarda 2010’dan kalma bir başka kombin.

Rüzgar sağolsun saçlarımı savururum durumları olmuş. Rüzgar demişken şu sözü çok severim; “Eğer rüzgarın yönünü değiştiremiyorsan yelkenini rüzgara göre ayarla…”  Tam da kombine dair .)

Ha ha .) Bu da tam; “Ne olursan ol yine gel!” der gibi bir poz olmuş. Aslında iyiki de olmuş. Tam ben! “Her zaman insan ol ciğerimi ye” derim ve şükür ki kendimi ifade edecek olursam; “Tanısan çok seversin .)” sözünün hakkını da gani gani veririm! ღ  

Şu altta ki poza da sinir oldum! Hani böyle sergilerde “Burada ressam acaba neyi resmetmiş, ımm” der gibi .) Neyse beterin beteri var tırnak yiyenlerden de olabilirdim. O da çok fena bir şey ya .( Psikolojik sorunları olanlar tırnak yermiş derlerdi cidden gözlemledim, çevremde tırnak yiyen bir kaç kişi var ve bence de sorunlular.

Bu net çıkmayan kareyi ise çok sevdim. Sanki adımımla ağacın çıkışı fotoğrafın kompozisyonunu dengelemiş gibi. Net olaydı iyiydi .) demişken Coşkulu Hezeyan-Su vereydi iyidi…‘yi izlemediyseniz az bir gülümseme molası için izleyin derim.

* ஐ * : ) Stil Direktörü Kombin ( : * ஐ * 

Saat Rolex / İstanbul
Şort Top Shop / İstanbul
Ayakkabı Twigy / İstanbul
Gözlük Tom Ford / İtalya
Tshirt Cuma Pazarıydı yanılmıyorsam ya da Terkos Pasajı / İstanbul

Hadi kalın sağlıcakla (◠‿◠)


İşlerimin yoğunluğu nedeniyle blogum yorumlara kapalıdır.
Mesajınızı stildirektoru@gmail.com’a iletebilirsiniz. Teşekkürler.

Per my busy schedule, I disabled the comments section on my blog.
Please e-mail stildirektoru@gmail.com if you have any urgent matters. Thanks.