Scrap Kalpli Tablo Yapımı DIY

Bu yazıyı tam iki senedir taslaklarda tutuyormuşum! Blogu bir hayli temizleyecek vakit buldum sonunda.  Do It Yourself (DIY) önerilerime yaptığım bu tabloyla devam edeyim. Boş beyaz bir tuvale, canımın istediği gibi objeler yerleştirerek yaptığım bu tabloyu, Yeşom‘a hediye etmiştim .)

Nasıl yapıldığı gayet net ortada ama işin sırrı şu ki; ne yaparsanız yapın, resmin tamamına baktığınız zaman alakalı/alakasız her türlü malzeme ve objeyi kullanmaya çekinmemeniz. Ben yemek yaparken de böyleyim. Sonuçta yemekte yapsanız, tasarım da, olay dengeyi sağlamak ve özgür olmak .) Gerisi sizin hayal gücünüze kalmış!

Farklı dokulara sahip malzemeleri harmanyarak bir araya getirdim. Tuvalde istediğim formda bir kalp oluşması için, sil yeniden çiz derken tuvale zarar vermemek adına kalp formunu bir kağıda çizerek önceden kestim.

Daha önce tanıttığım mod podge dokulu şeffaf sıvıyı, bazı yerlerde uygulayarak kabartma dokusu verdim. Okul yıllarından kalan notaları şekilli makasla keserek ekledim. Melekler, kalpler olduğundan aralara yıldız tozu efekti vermesi adına simler serptim. Burada dikkat etmeniz gereken simlerin yapışması için zemine uhu vs. sürmemeniz!

İş bitince simleri serptim ve üzerine Birkenstock Terlik Yenileme DIY yaptığım yazımda bahsettiğim mat verniği sabitlemesi için sıktım. O yazımda da dediğim gibi; mat verniği bildiğiniz gibi kıyafetten, ev eşyasına kadar bir sürü DIY projemde kullanıyorum. Kısaca olmazsa olmazım!Gördüğünüz gibi, geçen yıllarda Türk bloggerların adını öğrenmesine sebep olduğum farklı farklı CAMEO‘ları da kullanmazsam olmazdı! .)

Ve sonuç… ♡ ♥ ♡
İşlerimin yoğunluğu nedeniyle blogum yorumlara kapalıdır.
Mesajınızı stildirektoru@gmail.com’a iletebilirsiniz. Teşekkürler.

Per my busy schedule, I disabled the comments section on my blog.
Please e-mail stildirektoru@gmail.com if you have any urgent matters. Thanks.