“Ufak Şeylerden Zevk Alabilmek, Lüks Yerine Zerafet Aramak, Saygı Göstermek Yerine Değerli Olmak, Zengin Olmak Yerine Kimseye Muhtaç Olmamak, Sıkı Çalışmak, Sessizce Düşünmek ve Dürüst Konuşmak; Yıldızları, Kuşları, Bebekleri ve Bilgeleri Açık Kalple Dinlemek… İşte Benim Senfonim ve Mutluluk İksirim!”


Yıllar önce “Moda geçer stil kalır!” Coco Chanel diyerek yola çıkmıştır. Türkiye’de en eski bloggerlardan biridir. Bu blogda stiller tartışılır. Moda olan, olmayan her konu eleştirilir. Sadece moda sektörü üzerine ahkam kesilmez. Çok konuşan, dobra, gezmeyi çok seven, biraz deli, bir kahkahanın bir kilo pirzolaya denk olduğunu düşünen, bunu düşünürken yemekle arası pek olmayan, yazmaya tutkuyla bağlı, paylaşmadan duramayan, bir dostu olsun isteyenlere…
Sanatçı/eğitmen bir aileden gelen, rahmetli 🙁 babasına aşık, annesine hayran, kardeşine düşkün içi dışı bir biridir. Fazlası ile açık sözlü olduğu ve kişi-ortam tanımadan içinden ne geldiyse tak tak söylediği için, sivri ve farklı bir kişilik olarak algılanır -ki kendisi ve ailesi bundan hiçç rahatsız değildir .)
Gittiği ülkelere dair sanatsal, tarihi mekan ve olayları kendi diliyle tatil konu başlıklı yazılarında toplar. Saç rengi siyahtır, sarı da denemiştir, kahve de. En son bu hale karar verip okurları tarafından da en yakışan ton olduğu beyan edilmiştir .)
1978 Ekim ayında erken dünyaya gelmiş, sanata düşkünlüğü ile bilinen Terazi burcu kadınıdır. Stil Pazarı blogunda yurtdışından aldığı takıları, kendi yaptıklarını, giymediklerini hobi amaçlı satışa sunar. Bloguna yazılan her yorum ve kendisine yollanan her e-posta ile birebir ilgilenir.
Blogcu arkadaşlarına Hayvan Barınakları’na ödeme yapmaları karşılığında, hiçbir ücret talep etmeden (sadece barınaklara yardım etmelerini ister) saatlerini harcayarak Modasal Mevzular adlı blogunda, blogger temaları yapar. Ama işlerinin yoğunlu nedeniyle ara vermiştir.

Tüm bunlar yetmezmiş gibi, Stil Direktörü adlı blogunda hayatından ve beğenilerinden kesitler sunar 2006’dan beri blog yazar.

Ülkemizde yazılı ve görsel basına en çok konu olan blogger ünvanına sahiptir ama bundan karnı falan da doymamıştır. Bakınız BASINDA başlıklı yazıları… Defalarca TV programlarına katılmış, İTÜ’den ve Microsoft’tan ödül almış, amatörlük günlerinde (sene 2006) BÖ Blog Ödülleri yarışmasına katılmış ve 1. olmuştur.
Bloguna reklam almaz, +1 reklam varsa bilin ki işin içinde O’da vardır .) davetlere katılması için sürekli ısrar edilse bile davet davet, lansman lansman koşmaz! Zaten umurunda da değildir .) Buna rağmen firmalar okurlarına hediye vermesi için tanıtımda en doğru mecraya, hedef kitleye ulaşmak için onunla çalışmak ister. Bakınız: Yarışma konu başlıkları…O blogunu sadece hobi amaçlı yazar ve her bloggera gerinmeden yardım eder. Elini kime değdirse tanınır prim yapar .)

Okulumuza Tuvalet Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında, “Okulumuza Tuvalet Proje Ekibi” ‘nde gönüllü olarak çalışmaya başlamıştır. Bu sayede birden çok kardeşe de sahip olmuştur.

2006 senesinden beri basına konu olan aklıma gelen başlıkları da araya ekleyelim.

BASINA KONU OLAN HABERLERİM:

– Maison Française Dergisi
– Evim Dergisi
– BÖ!’de (Blog Ödüllerinde) Hobi kategorisi birinciliği+ödül
– Microsoft’un YTÜ’de düzenlediği panelde konuşmacı katılımcı+ödül
– Tempo dergisinde haber
– Hürriyet gazetesinde 4 defa haber
– Sabah gazetesinde 3 defa haber
– KanalTürk ile evimde 2 defa ropörtaj & çekim
– ATV’de Berna Laçin’in programına konuk
– Digiturk’te Showmax kanalında Nergis Kumbasar’ın programına 3 defa konuk
– PC Net Türkiye’nin En iyi 50 Blogu
– LOG dergisi haber
– Taraf Gazetesi haber
– ShiftDelete.net haber
– ELLE Dergisi 2010 Ocak sayısı
– Banana Repuclic 2010 kataloğu
– Kariyer Eğitim Kurumları’nda verdiğim moda semineri
– Milliyet Gazetesi 2010
– All dergisi 2010
– Pentilog Ekim 2010
– Stil Direktörü Yeni Asır Gazetesi İzmir 2010
– Haber Türk Ocak 2011
– Haber Türk Şubat 2011
– Stil Direktörü Bugga Tasarım yarışması Mart 2011
– Stil Pazarı Womenist Net Şubat 2011
– Stil Pazarı ürünleri Trendyol’da Nisan 2011
– Stil Direktörü Trendyol Röportajı Mayıs 2011
– Samsung LED TV reklam çekimi 2013
– Doğuş Üniversitesi 3. Bilişim Kongresi’nde “Türkiye’de en başarılı ilk bloggerlardan sunumu altında” konuşmacı Nisan 2014
– 2006’da başlayan blogculuk hayatına www.stildirektoru.com 2014 Aralık itibariyle Nişantaşı’nda “Stil Direktörü” butik olarak devam ediyor. Süreyya Ağaoğlu Sokak No:1 Teşvikiye / İstanbul

http://instagram.com/stildirektorushop
https://facebook.com/stildirektorushop
#stildirektorushop hashtagini kullanabilirsiniz.

Türkiye’de kombin kelimesini ilk defa blogunda yazan yine kendisidir ve kombinlerini günün kombini konu başlıkları altında toplar. Öyle ki; domaini ve nicki ülkemizde meslek haline gelmiş, insanların “Stil Direktörlüğü yapıyorum.” dediğini de bizzat kulaklarıyla duymuş ve katıla katıla gülmüştür 🙂 Ukala değildir ama cidden öngörüsü yüksek bir insandır… Adam gibi takip ederseniz snob değil haklı olduğuna da yer verirsiniz 🙂