Yazdan Kalma Şortlu Günlerden ve Benden Özel Dizelerle…


Millet gider Mersin’e ben giderim tersine misali yazdan kalma günlere dair bir kombin daha. Hoş saçlarımın rengini yine değiştirdim ama bu tonlarda bir kaç kombin daha var onları da yayınladıktan sonra veya bir ara zaman bulunca yeni halleri de eklerim.

Aslında burada kombinden ziyade altlara indiğiniz zaman doğa ananın aşk’ına şahit olacaksınız. Bu defa da ağaçların sarmaş dolaş meşk edişini fotoğrafladım. Bu tarz detayları yakaladığım zaman diyorum ya, Allah resmi yapmış bizlere de fotoğrafını çekmek düşmüş. Mühim olan farkındalıkların değerini bilerek yaşamamız….

Kimileri; “Farkındalıklar artınca mutlu olmak da zorlaşır” der ama bazıları da vardır ki; zor olan yolu seçer. Tüm bunlar tercih meselesidir elbet ama hayatta tek bir gerçek vardır o da bedelini sizin ödediğiniz.

Gerek medyada, gerek de günlük yaşamda karşımıza çıkan her olayda bilinçaltımıza mutluluğu empoze ederler. Daha çok çalışırsak daha mutlu olacağımıza dair baskılar, daha iyi yerlerde yer, gezersek daha kaliteli yaşayacağımıza dair kandırmacalar. Uyutmaya programlı dönen çarkın içinde bir bakmışsın ki kapitalist düzen bedeninle beraber ruhunu da satın almış ./ Halbuki havyar da yesen kuru soğan da mutluysan mutlusundur…

Bir ülkenin gelişmişliği; herkesin kompleksizce toplu taşıma araçlarını kullanmasından anlaşılır. Bir de ülkeme bak hele! Kız erkek ayrımı, doğur doğurmalar, başını aç, kapalar…

Biliyorsunuz 2006’dan beri blog yazıyorum. Başı açık okurum da var, kapalı da. Okumuşu da var, okumamışı da. Farklı dinlerden, mezheplerden de bir sürü insan var. Bazılarıyla şahsen de tanıştım, bazılarıyla tanışmasam bile yıllardır yazıştım. Onlar bana ben onlara yoldaş, sırdaş oldum. Hatta yıllardır yüzyüze tanışmadığım halde haftada en az iki defa konuştuklarım da var. Blogumda veya sosyal medyaya dair platformlarda ne paylaşırsam paylaşayım her daim arkadaş kalabildiklerim de oldu.

Kısaca ölümlü dünya ölümlü insan derken bizler, sözde hepimiz kardeşken bu yaman çelişkiler neden? Yani diyeceğim o ki; bu karelerde olduğu gibi arada herkesden uzak bir orman bulun, açın kollarınızı sarılın ağaçlara, bakın göğe ve şükredin. Her şeye rağmen nefes alabiliyorum diye…

Bilirsiniz özel günlere dair blogumda yazılar yazmam. Burada haddimi aşarak kimseye sosyal mesajlar empoze etmek gibi bir kaygım da yok. Sadece yüreğimden geçenleri bir anda kaleme aldım ve klavyemden döküldü.

Kim neyi, nasıl anlamak ve yorumlamak isterse…
Daha güzel, daha aydın, daha sevgi dolu bir toplumda yaşamak ve yaşlanmak dileğiyle…ஐ Stil Direktörü Kombin ஐ
Çanta H&M / Paris
Şort Zara / İstanbul
Sandalet Oysho / İstanbul
Atlet Fishbone / Amsterdam
Gözlük Zipper / Amsterdam
Fiyonklu bileklik / Stil Pazarı
Saat Rolex Datejust / İstanbul
Kemer Polo Garage / İstanbul

İşlerimin yoğunluğu nedeniyle blogum yorumlara kapalıdır.
Mesajınızı stildirektoru@gmail.com’a iletebilirsiniz. Teşekkürler.
Per my busy schedule, I disabled the comments section on my blog.
Please e-mail stildirektoru@gmail.com if you have any urgent matters. Thanks.